Moravec na ČT i v létě. Hájek: Zrušte už ten skanzen bolševismu

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 19.7.2010 | Rubrika: Politika
moravec_v

14.7.2010 17:45 - Publicistický pořad České televize Otázky Václava Moravce má běžet přes celé léto. ParlamentníListy.cz se zeptaly mediálního odborníka a vicekancléře prezidenta republiky Petra Hájka a někdejší moderátorky a současné lídryně bloku Suverenita Jany Bobošíkové, zda-li je takové nepřetržité vysílání pořadu obvyklé.

Podle posledních informací se budou Otázky Václava Moravce vysílat bez přerušení, potvrdil ParlamentnímListům.cz mluvčí České televize Ladislav Šticha.

Moravcův pořad by měl být zrušen

„Že mají Otázky Václava Moravce běžet celé léto? To by byla skoro báječná zpráva, kdyby však byla doplněna informací, že v rámci plánovaných ´změn´ v ČT bude pan Moravec ´vypouštěn´ do éteru výhradně v létě, kdy žádný normální člověk na politické manipulanty a mystifikátory už vůbec není zvědav. Takže to půjde ´do zdi´," sdělil ParlamentnímListům.cz Petr Hájek.

Letní vysílání OVM by mohlo být podle Hájka přechodnou fází, po níž by tento pořad definitivně zmizel z obrazovek.

OVM jsou politická agitka

„OVM je eufemistické označení politických agitek, kterým se na vojně za starého režimu říkalo podobně, PŠM - politické školení mužstva. I když jeho jedovatý metabolismus by na diváky jistě brzy začal produkovat jiný podobný organismus. Tihle jsou zastupitelní. Do doby, než najdou politici odvahu celý tento ČT skanzen bolševismu poslat privatizací definitivně do šťastného zapomenutí. Je to možná stejně důležité jako důchodová reforma," doplnil Hájek.

Moravec je buď dokonalý, nebo má ČT programovou nouzi

To Jana Bobošíková, která má sama zkušenost z moderování veřejnoprávní „21" a Sedmičky na Nově mezi lety 2001 až 2004, byla k České televizi trochu smířlivější. „To je personální a programová politika České televize a pokud si Česká televize myslí, že je vhodné, aby byl na obrazovce každou neděli a kromě toho v mimořádných vysíláních volebních a podobně a pokud se televize domnívá, že je dokonalý, nebo je televize v takové personální nouzi, že nemá nikoho jiného, tak je to její politika lidských zdrojů," řekla ParlamentnímListům.cz.

Přes léto jsme politické pořady nepřetržitě nevysílali

Bobošíková sama řekla, že pořad nesleduje, protože jí nepřináší žádné nové informace. Bobošíková si sama vzpomíná, že na Nově Sedmičku vysílali jen v době, kdy zasedala vláda a parlament, v době parlamentních či vládních prázdnin nikoli. „Nebylo to v létě tak, že by se musel vysílat politický pořad za každou cenu," dodala Bobošíková.

Česká televize se brání, politici budou pracovat i přes léto

Mluvčí České televize Ladislav Šticha však letní vysílání pořadu hájí. „V případě pana Hájka je překvapivé, že nevnímá svého nadřízeného pana prezidenta, který vyzval koalici, aby neměla letos dovolenou a Petr Nečas líbil, že politici budou pracovat od prvního dne bez volna. V tomto je reakce i na paní Bobošíkovou," sdělil ParlamentnímListům.cz Šticha.

Poslanecká sněmovna by se ale měla sejít až 10. srpna, kdy by se mělo hlasovat o důvěře nové vládě. Poté by měly následovat parlamentní prázdniny a sněmovna by se pak měla sejít až na začátku září.

Moravec čtyřikrát vyhrál cenu TýTý

Otázky Václava Moravce byly poprvé vysílány 1. ledna 2004 na programu ČT1. Od prvního vysílání do 27. června 2004 byl pořad vysílán v nedělních večerních hodinách a stopáž byla 42 minut. Od 4. července 2004 byl pořad poprvé vysílán ve 12 hodin a trvání bylo prodlouženo na téměř hodinu. Od 7. srpna 2005 se první hodina pořadu začala vysílat zároveň na kanálu ČT1 a ČT24 a druhá hodina pouze na nově vzniklém ČT24.

V dubnu 2005 se Václav Moravec rozhodl ukončit moderování pořadu, ale 7. srpna 2005 se opět vrátil. Roku 2003 obdržel Moravec za moderování pořadu Interview BBC Cenu Nadace Českého literárního fondu Novinářská křepelka pro novináře ve věku do 33 let. Je také čtyrnásobným držitelem ceny TýTý jako nejoblíbenější osobnost televizní publicistiky za rok 2007, 2008, 2009 a 2010.

Čtěte také:
Baumruk: Na zítřejší Radě ČT žádná bomba nevybouchne
Hájek přitvrdil: Moravec má v rámci ČT svůj privátní kanál 
Hájek a Železný přednášeli studentům: Vládnou média plná levičáků
Hájek píše další knihu
Hájek: Česko může získat ztracenou suverenitu vystoupením z EU
Bobošíková: Česká televize není nestranná

Autor: Lukáš Petřík

4730 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovaloDoktor Macek se neudržel: ČT24 nás od rána do večera straší koronavirem a pak...
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění