Antiutopie: Projev o stavu Spojených států evropských

Autor: Marek Bartoš | Publikováno: 24.2.2006 | Rubrika: Kulturní válka
Evropa

Americký prezident pronesl nedávno tradiční projev o stavu Unie. V tomto ostře sledovaném prezidentském proslovu američtí prezidenti nastiňují směřování své administrativy v dalším roce. A tak, když jsem si četl letošní projev prezidenta Bushe, mi často myšlenky utíkaly k jiné unii, té naší – evropské. Jak by vypadal evropský projev o stavu Unie, přednesený evropským prezidentem za třeba 30. let? Možná takto:

Pane předsedo, předsedo parlamentu, zástupci členských oblastí, milí hosté, drazí spoluobčané. Dnešek je již 15 let velkým dnem pro celou Evropu. Tedy den, kdy se narodily Spojené státy evropské! Jsem hrdý na to, že tak velký a mocný národ, jakým evropský národ nepochybně je, dokázal vytrvat až do cíle, dokázal s vypětím všech sil dokončit to velké dílo, dílo, které bylo předurčeno historií. Spojené státy evropské by nikdy nebyly spojené a tak silné jako dnes, kdybychom důsledně a neomylně nekráčeli trnitou cestou k cíli. I přes všechny odpudivé snahy fanatických nacionalistů, zrádců evropské myšlenky a ničitelů velkých ideálů, můžu dnes večer konstatovat: stav naší unie je silný a pevný; musíme však dál pokračovat v práci, aby byla naše unie ještě silnější a ještě pevnější.

Dovolte mi, dámy a pánové, abych přivítal mezi námi Johna. Johnovi rodiče – Jack a Frank padli v bitvě za naše ideály. V bitvě za naši multikulturní společnost. Jejich život vyhasl, když bránili svá práva. Práva na svůj způsob života. Práva, která jedině naše velká unie je schopna, v tomto hanebně netolerantním a xenofobiím světě, zajistit pro své občany. Nikdy nesmíme dopustit, abychom byli o tuto přednost připraveni. Je otázkou života a smrti každého občana Unie, zda bude naše práva chránit, nebo ne. Vítej mezi námi, Johne!

Dnes je velký den, nejen našeho slavného a velké národa, ale také všech těch, kteří touží žít v souladu se svými sousedy ať už jsou odkudkoliv. Nikdy nesmíme dopustit, aby člověk, který našel domov v naší otevřené náruči, znejistěl kvůli našemu chování k němu. A o to se musí postarat politická reprezentace Unie, tedy i já. Proto slibuji na tomto památném místě a v tento slavný den, že vždy a za všech okolností budu hájit společenské hodnoty, které jsou našemu národa tak blízké a tak svaté. Hodnoty, které vyvyšují evropský národ nad všechny ostatní národy.

Musíme si však být vědomi, že náš boj stále ještě není u konce. Stále se totiž v členských teritoriích, objevují jisté skupiny, které se snaží zničit naše společné dílo. A tyto ojedinělé a zbabělé snahy v České republice, Británii a Polsku, musí být zničeny v zájmu ochrany naší společné budoucnosti. Mezi tyto skupiny můžeme zařadit pokračovatele bývalé britské premiérky Thatcherové, českého exprezidenta Klause, polských bratrech Kaczynských… Ti všichni se neustále pokoušejí sabotérským způsobem likvidovat velké dílo – Spojené státy evropské a její společnost, která se dokázala sžít s přistěhovalci, vyznavači jiných náboženství i kultur.

Dovolte mi, abych mezi námi přivítal ještě jednoho vzácného hosta. Dámy a pánové, ajatolláh bin Fakír. Tento moudrý muž, který nyní předsedá Muslimskému výboru pro oblast Evropy dokázal to, co ještě nikdo před ním. Dokázal otevřenou diskusí s neislámskou veřejností, s vládními představiteli členských teritorií, ale i s muslimskou veřejností, prosadit to, po čem toužily a stále touží celé generace muslimů a nepochybně i „starousedlíků“ v Evropě. Tedy zavedení povinné výuky islámského náboženství na všech středních školách. Ve vyučování jsou studenti seznamováni s islámem, tím velkým náboženstvím, které má velkou budoucnost a často v něm nacházíme jednoduché odpověď na přetěžké otázky našeho běžného života. Studenti evropských středních i vysokých škol se také pod vedením muslimských učitelů seznamují s obsahem koránu a objevují jeho kouzla a tajemné zákoutí. Jistě všichni chápeme nutnost těchto kroků. Islám se stává evropským náboženstvím. A bylo by osudovou chybou, kdybychom nedokázali naši mladou generaci islámsky vzdělat. Ostatně i zde platí to bájné: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.“

A i proto dnes mohu oznámit uvolnění 30 miliard euro z rozpočtu Spojených států evropských na podporu islámu jako hlubokého náboženství budoucnosti. Tyto prostředky budou vynaloženy na výstavbu a rekonstrukci muslimských modliteben a mešit. Jsem hrdý, že mohu u tohoto historického kroku být a být mu také svou politickou silou nápomocen. Děkuji parlamentu za podporu tohoto projektu.

Dámy a pánové.

Je mou milou povinností oznámit, že ekonomice Spojených států evropských se neobyčejně daří. Naším největším konkurentem však nadále zůstávají Spojené státy americké a Čína. První z nich se nám bohužel stále ještě nepodařilo předehnat, ačkoliv všechna myslitelná opatření již byla, podle informací od ministerského předsedy, podniknuta. Musíme se proto snažit ještě víc. Přece není to americké krvavé, asociální a tvrdé pojetí kapitalismu lepší než naše! To my musíme dokázat, že i s velkou sociální sítí pro občany, zdravím přerozdělováním a odpovídajícím státním zásahem do běžných sfér života společnosti, jsme schopni prosperovat. A to, že se nám to dnes nedaří je jen problém povrchní. Jsem přesvědčen, že systém, který je ve většině členských oblastí nastaven a nastartován je nejlepší. A našim společným úkolem je dokázat, že dávno překonaný americký kapitalismus nemá šanci na přežití. A i kdyby to nedokazovaly ekonomické statistiky, je tady přece zdravý rozum, který dá za pravdu nám. Dá za pravdu nám, jež nechceme občany své země ožebračovat, tak jak to dělá vláda prezidentky Riceové, ale naopak je podporovat a podpírat v obtížných životních situacích. Dělá toto prezidentka Riceová? Má zájem zlepšovat sociální postavení svých spoluobčanů? Ne! Jenom si neustále hraje na válčení s vymyšleným nepřítelem.

Život na druhé straně Atlantického oceánu není lehký. Myslím, že pravda je poněkud jinde, než jak nám ji demonstrativně a se škodolibým uculováním, Riceová podstrkuje. Drazí spoluobčané, ekonomické údaje, které američtí představitelé chrlí do světa nejsou pravdivé. Není to totiž možné, aby jejich ekonomická úroveň byla tak vysoká. Stejně nereálné jsou i údaje o příjmech průměrného Američana. Nevěřme hanebné propagandě amerických imperialistů. Jim totiž vůbec nezáleží na blahu občanů, tak jako vládě Spojených států evropských!

Americká demagogie, která zaplavuje svět je velmi nebezpečná a toto nebezpečí se bohužel dotýká i Spojených států evropských. Proto se evropská vláda rozhodla, že bude pomocí svých nejmodernějších technologií blokovat signál amerického demagogického zpravodajství do Spojených států evropských. Musíme se uvědomit, že toto vládní opatření, s nímž se plně ztotožňuji, je v zájmu ochrany každého občana Spojených států. Berte toto, možná nepříjemné nařízení, jako ochranu vás, americkou demagogií často otupělých občanů. Věřte, že je to ve vašem zájmu.

Drazí spoluobčané!

Kdysi v dávné minulosti vznikl nápad. Ten nápad se týkal právě společné budoucnosti Evropy. Prožil mnoho útrap, zvratů a nesnází. Přesto dnes mohu konstatovat, že velký sen historie se stal skutečností! Spojené státy evropské jsou ostrůvkem naděje v temnotě dnešního netolerantního, asociálního a necitlivého světa. Naším společným úkolem je tento ostrůvek rozšiřovat. I za cenu takových obětí jako jsou rodiče Johna… Ti padli při statečném boji se sionistickým nepřítelem na Blízkém východě. Sionismus a jeho zaatlantičtí přívrženci jsou zhoubou pro svět. A proto se Spojené státy evropské musí bránit této nebezpečné vlně v jejím dalším rozlévání do světa.

Musíme být trpěliví. A věřte, že výsledek bude nakonec šťastný pro nás. Nikoliv vize prezidentky Riceové, ale vize naše jsou ty správné! Proto musíme být odhodlaní a silní. Proto musíme snášet tragické ztráty našich nejbližších. Proto jsou přijímána nejrůznější ochranná opatření. A tyto opatření jsou správná. Nesmíme se nechat ovlivnit nepřítelem, který se těmto bezpečnostním krokům vysmívá. Musíme přečkat tyto obtížné chvíle. Protože pak nás čeká pohádkový život, sociálně stabilní a na evropské úrovni. Bez všech těch ničemných zrádců a vnějších nepřátel!

Alláh je veliký! Alláh ochraňuj Spojené státy evropské!

Zdá se to směšné, nereálné a naivní? No, ze začátku mi to taky tak přišlo, ale čím dál tím víc jsem si uvědomoval, že to vlastně není tak směšné, nereálné a naivní. Je to zřejmě daleká píseň budoucnosti. Ale pokud nechceme, aby Alláh ochraňoval Spojené státy evropské, je načase začít něco dělat.

7353 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Nenávist muslimů k „nevěřícím“ je z hlediska těchto aktivistů v pořádku, nikdo ji muslimům nevyčítá. Podezření z nenávisti k muslimům se ovšem netoleruje. Hovoří se o „předsudečné nenávisti“Dnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...Jestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, videa či studie o EU, imigraci, islámu, neomarxismu a Novém světovém řádu, podpořte nás prosímBabiš podporuje euro a zničení České republiky jako samostatného státuTo Merkelové nevadí ty znásilněné ženy, zavraždění lidé, ulice ovládané imigrantskými gangy?

euServer.cz

Západní civilizace prochází inkluzíLukašensko proti Rusům. Proč se před volbami nemá lavírovat

ePortal.cz

Sebedestrukce západu: Americká kulturní revoluce nás může zničit neméně než před 100 lety revoluce ruskáJak se mohlo stát, že malá země obdařená mimořádnými přírodními krásami i schopnými obyvateli zažila tak dramatický pád? Libanon totiž představuje příklad uskutečněného ideálu multikulturní společnosti

Eurabia.cz

Vídeňský imigrantský BronxŠvédsko: muslimské spolky prosazují do Ústavy zákaz rouhání

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Majdan na Ukrajině slaví úspěch, už z ni uteklo 13 milionu lidí a porodnost klesla o 40%Letadla NATO a Ukrajiny nacvičovala útoky na ruské cíle kolem Krymu?

ParlamentniListy.cz

Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránilaPůl promile pro cyklisty, dostatek vody a bydlení. Tady je plán, řekl pro PL lídr jihomoravské kandidátky socdem
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění