Osobní vzpomínka na vlastence Milana Paumera

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 25.7.2010 | Rubrika: Zamyšlení
Paumer

Ve čtvrtek 22. července zemřel bojovník proti komunismu a vlastenec Milan Paumer. Jsem hrdý na to, že jsem se s ním osobně znal a že jsem s ním mohl několik let spolupracovat. Dovolím si jen malou osobní vzpomínku.

S panem Paumerem jsem se poprvé setkal, když jsem ještě jako student historie-politologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy někdy v roce 2004 pořádal promítání dokumentu o protikomunistické odbojové činnosti bratří Mašínů, po níž následovala diskuse s panem Paumerem. Pamatuji si, jak silný stisk ruky Milan Paumer, tato chodící legenda, ve svém věku ještě měl.

Měl jsem tu čest, že jsem s Milanem Paumerem také udělal několik rozhovorů. Pan Paumer rovněž chodil promlouvat na naše protikomunistické demonstrace, které jsme pravidelně pořádali před sídlem KSČM v ulici Politických vězňů. Spolupořádal jsem také několik debat například pro studenty středních škol či pro Občanský institut a jsem rád, že jsem tak aspoň trochu pomohl připomenout „Noble cause“ bratří Mašínů.

Překvapilo mě, že studenti příběh Milana Paumera a „brášků Mašínů“, jak je familérně „Ten třetí“ nazýval, docela podrobně znali a že víceméně s obojem Mašínů souhlasili. Pokud se vyskytnul nějaký nepříjmný dotaz, dokázal na něj pan Paumer vždy s klidem odpovědět.

Naše spolupráce s panem Paumerem byla dlouhodobá a jsem hrdý, že byl patronem našeho sdružení Mladá pravice a nyní je jím bohužel in memoriam. Kamarádovi Adamovi dokonce přišel i na svatbu, která se konala v Poděbradech.

V paměti nám zůstane vzpomínka na odvážného a laskavého člověka, který ačkoli byl právem hrdý, na to co pro vlast udělal, nikdy nebyl pyšný a nad nikoho se nevyvyšoval. Milan Paumer byl gentleman par excellence. Kdo by nevěděl o jeho činnosti v protikomunistickém odboji, nikdy by si nepomyslel, že tento mírný, skromný, pán je velmi zdatný bojovník. Pan Paumer byl veselý a rádi jsme si vyměnili nejeden politicky nekorektní vtip. Když jsem si přečetl knihy o tom, co tito mladí kluci dokázali, nešlo je označit jinak než slovem borci.

Panem Paumere, bylo mi ctí. Budete nám chybět. Odpočívejte v pokoji.    

 

 

Pár vybraných citátů Milana Paumera:

 

Komunismus se reformovat nedá. O tom není vůbec žádná diskuse. Já přirovnávám komunismus k rakovině. Jediné řešení je vzít skalpel a vyříznout to.

 

Reagan, to byl pašák!

 

„Starej frajer“ byl Masaryk. Kdybychom neměli legionáře a Masaryka, tak bychom neměli Československo a Českou republiku.

 

Odsun byl zákonný. Odhlasovali to přece vítězné mocnosti. Co by Němci chtěli? Vždyť v roce 1938 odsunuli z pohraničí Čechy. My jsme si třeba vzali na čas do domácnosti jednoho kluka z rodiny, již vyhnali Němci z pohraničí. O těchto odsunutých lidech se nemluví. A kdo nám zaplatí valečné škody?! Nechci dělat nějaké vlny, ale „skopčáci“ ať si zůstanou tam, tam je hranice. My si zůstaneme tady. Když se setkáme, řekneme si „Dobrý den!“, ale ať takhle neprovokují, že by chtěli něco zpátky a podobně. Připadá mi nepředstavitelné, že si tu Posselt otevírá kancelář.

 

Lidem bych chtěl vzkázat: choďte k volbám a v květnu a 28. října vztyčte vlajku.

 

Když jsem žil v USA, v Miami, tak jsem se tam setkal s hromadou lidí, kteří byli z Chile,  a ti podporovali Pinocheta. Říkali: „Ten nás zachránil před komunismem.“ Lidi by se měli o tyhle věci více zajímat, číst knížky, i v televizi běží spousta dokumentů. Pak by nás a Pinocheta přestali odsuzovat.

 

Člověk má právo bránit svou svobodu. (o držení střelných zbraní)

 

Demokrati rádi utrácej peníze-přesně jako Paroubek. Ten to třeba viděl tam a opičí se po tom (smích). Zase ale demokrati nejsou hulváti jako Paroubek, jsou to docela slušní lidé, ale holt levičáckého smýšlení.

 

V šedesátých letech tam probíhalo také hnutí za občanská práva černochů. Já jsem o tom hodně přemýšlel a říkám si, no jo, oni mají tvrdou situaci. Oni jsou černí, hrozně rádi pijou, do práce se moc neženou, žijou v těch černých ghettech. No ale když tam přijde bílý, tak se musí pořád ohlížet a dávat si pozor, co se děje. (o amerických černoších)

 

Když se jim něco povolí, tak to je první krůček k dalším a dalším požadavkům a nakonec řeknou: „Vy heterosexuálové nejste normální“. Prokristapána, když si chtěj´ dělat v ložnici nějaký ty svoje triky, tak ať si to dělaj, ale ať nechoděj´ do ulic demonstrovat. Vždyť je to úplná blbost. Když budou chtít adoptovat děti, co z toho nakonec vychovají? Akorát další homosexuály. (o homosexuálech)

Nejdřív tady byl nacismus, pak komunismus a teďka přichází islám. Takže teď možná přijde válka proti islámu. Já si pamatuji, že když my jsme přišli do Států, tak jsme se pořád ohlíželi a koukali, jak tam ti Američané žijí, abychom věděli, jak se chovají , a my se chovali taky tak. Podívejte se do Francie, oni pořád chtějí chodit zahalení-prý to je jejich vyznání. Já říkám: „Když se ti u nás nelíbí, tak běž domů“.“ A ten islám zůstává pořád někde ve středověku a nehodlá se měnit. Akorát se bojím, že se  bude muset bojovat proti tomu islámu. Člověk sem přijde bojovat proti komunismu a teď budu snad zas muset proti islámu. To je pořád něco a člověku se do toho už moc nechce. (pozn. MP- pane Paumere, teď už je to bohužel jen na nás, hodil byste se nám)

Lidi,  vyvěšujte české vlajky na 28. října a uchovávejte národní hrdost. Vždyť prokristapána kolik umřelo lidí za to, abychom měli nezávislost a svobodu! Rodiče by dětem měli říkat, kdo to byl Masaryk a kdo to byli legionáři.

Rozhovory a články naleznete zde:

 

 http://www.euportal.cz/Articles/2399-masinove-a-odboj-proti-komunismu.aspx

http://www.euportal.cz/Articles/758-m-paumer-ze-skupiny-bratri-masinu-komunismus-je-jako-rakovina-.aspx

http://www.euportal.cz/Articles/1617-milan-paumer-z-odbojove-skupiny-bratri-masinu-po-nacismu-a-komunismu-prichazi-islam.aspx

http://www.euportal.cz/Articles/2742-odboj-proti-komunismu-skupiny-bratri-masinu.aspx

 

http://www.pravice.org/grafika/fotky/antikscm0517/15.jpg

http://www.pravice.org/grafika/fotky/antikscm0517/33.jpghttp://www.pravice.org/grafika/fotky/antikscm04/14.jpghttp://www.country-military-plzen.cz/milan_1.jpg

 

 

 

 

http://abbartos.files.wordpress.com/2010/07/402913-milan-paumer-s-redaktorem-adamem-bartoem-pri-online-rozhovoru11.jpghttp://mm.denik.cz/46/b6/milan_paumer_denik_clanek_solo.jpg

11367 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

USA vyhrožují České republiceEtiopské aerolinie otvírají nové linky z Norska do Etiopie, aby falešní uprchlíci mohli navštěvovat země, ze kterých „uprchli“Neexistuje žádný důkaz, že by Rusko zasahovalo do amerických prezidentských voleb v roce 2020, aby prosadilo opět TrumpaKriminální kauzy ČSSD. PřehledněPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončit

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Proč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?Petr Hampl doporučuje: Kniha o zklamání bývalého stoupence radikální levice

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Pikoru vyzvali k reakci a ta přišla drtivá. Kádrujete mi ženu? A to teprve začínámeUž zítra. Pod Křečkovými okny se chystá brajgl. Milion chvilek si přizval posily
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění