Pravice v orgánech našeho státu zcela absentuje. Vítězí pseudopravicový bolševismus

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 4.8.2010 | Rubrika: Zamyšlení
schwarzenberg2

Pravice v orgánech našeho státu zcela absentuje. Vítězí pseudopravicový bolševismus. Kdo se nepřihlásí k této karikatuře, není „in“, je „socka“, pokud ne přímo agent Moskvy. Na cestě doleva se okázale vykračuje pravou. Naučili se to i převlečení komunisti. Bolševismus jako bolševismus.

Nejdříve uvedu důvody, proč dnešní takypravice pravicí není:

Pravice znamená konzervativní pojetí národního státu jako nenahraditelného prostoru pro uplatnění demokracie. Každý falešný internacionalismus je mu cizí. Pravice by nikdy nepřijala prznění demokracie pod záminkou sdílené či dělené (čti omezené) suverenity. Nikdy by nevlezla do lisabonského chomoutu. Nikdy by z parlamentu a vlády neučinila poštovnu pro doručování direktiv z Brusele.

Pravice považuje veškerou svrchovanost za odvozenou od jedince a jeho osobních svobod. Společnost, která uměle nafukuje hrozby, aby utahovala šrouby, jimiž neustále svobody omezuje, nemůže být pravicová. Nejenže kdo se vzdá svobody za dočasné bezpečí, ztratí kromě svody i bezpečí (Franklin), ale útok na svobodu je vždy především útokem na bezpečí (Streit). Pravicová společnost by netrpěla alarmismus ani účelovou předběžnou opatrnost.

Že pravicovost dnešních politiků jsou mimikry, odhaluje jejich vztah k „politické korektnosti“. Pravice vyznává konzervativní hodnoty a tradiční osvědčené normy a jsou jí zcela cizí utopické recepty sociálních inženýrů, feministek, sexuálních exhibicionistů, agresivních menšin, multikulturních nájezdníků a cizorodých zvyklostí. Tato občanská „výchova“ je bolševická a zcela se zprofanovala – byť v jiném provedení – za socialismu.

Pravice to má dnes ve světě těžké a EU je toho dokladem

Pravicovost není možno zužovat jen na ekonomické přístupy. Ale i ty jsou dnes ve světě pseudopravicové. Místo, aby viníci krize přišli o všechno a mnohdy zaslouženě i o svobodu, státy narvaly peníze do zkrachovalých bank.To byla sice sebezáchovná nutnost, ale zachraňovat při tom akcie nezodpovědných vlastníků a lukrativní pozice rozežraných bankéřů bylo přímo výsměchem pravicové odpovědnosti. Krachující finanční instituce měly být vyvlastněny, znovu prodány novým investorům a původci měli být pohnáni k odpovědnosti – i majetkové. Týká se to i ratingových agentur, které zcela ztratily kredit.

Tento „socialismus“ USA projde. Zaprvé proto, že jsou „too big to fail“ a za druhé proto, že jsou supervelmocí. V EU však tyto recepty nesou už první negativní důsledky, a to potíže s Řeckou, ale i s Portugalskou ekonomikou. Španělsko jsem zatím vynechal, protože je velké. A ony zprofanované agentury, které zase vystrkují drápky, jako by se nic nestalo, odstřelují především malé dlužníky. Kdyby tomu tak nebylo, USA už by byly ve frcu někde v Číně.

Euro byl projekt politický, nikoliv ekonomický, a tak dopadl jako všechny vize sociálních inženýrů. Buď ponese důsledky ten nejslabší (zatím Řecko), který doplatil na to, že v jeho ekonomice nemohly fungovat měnové nástroje a/nebo se utuží systém do totalitní podoby. Takže strašení Řeckem je u nás naštěstí zatím na místě jen částečně. My tu duchnu eura, skrývajícího pravý stav věcí, nemáme.

Od porážky Paroubka k - jen o málo menšímu zlu - Kalouskovi

Pokud jsme tedy ve volbách odmítli třinácté důchody a další populistické rozhazování, je třeba místo pravičáckého strašení vzít rozum do hrsti. A ten velí, aby se nejdříve začalo šetřit na neproduktivních výdajích státu. Štíhlý stát, který se lidem neplete do života, je nejlepším lékem na korupci a klientelismus. Jeho opak je socialistickou úchylkou. Jakmile stát začne s něčím „bojovat“, udělá víc škody než užitku.

A kdo se to tváří jako nejpravicovější léčitel? Miroslav Kalousek, který to vzal přímo z Národní fronty do porevoluční politiky. Jeho kariéra prolíná všemi vládami od r. 1990, i když někdy zprostředkovaně. Každopádně on je živým a aktivním archivem geneze celého zadlužení státu. A nejsou to jenom padáky, tanky T-72, systém Galileo či prodej kasáren u pražského Náměstí republiky, kde prošustroval stamilióny a stamilióny. Je chodící historií českých dluhů.

Řecku však může děkovat, jak šikovně se vrátil do politiky. Jeho majstrštykem byl nejen feudál Schwarzenberg, ale zejména oblbnutí zodpovědných voličů. Udělal z nich hlupáky. Podařilo se mu, že pseudopravicově smýšlející zaměstnanec s průměrným platem se „třídně“ distancuje od „socek“ a cítí se potom v jedné skupině s Bakalou a Kellnerem. Tito lidé pak vykřikují bolševická pseudopravicová hesla a nechápou, jak jsou směšní. Přitom jde jen o rétoriku bolševických hesel, které jsme s opačným znaménkem už zažili.

A tak si ty čebliny, radostně směřující do žraločí tlamy, masochisticky chtějí rušit důchody, nárok na zdravotní péči, stravenky a nevím, co ještě. Žraloci se už těší na další kšefty z toho vyplývající. Ty se samozřejmě budou odbývat nikoliv ve volné soutěži, ale pod bdělým dohledem politiků ve statních službách.

Pravice šílí, vymknutá z kloubů...

http://streit.blog.idnes.cz/

5262 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Neziskoví fízlové a udavači v akci: Prodavačka vyhozená z práce. Víš, soudruhu, koho zaměstnáváš? Zákaz Ortelu na Řipské pouti. Horší než za Husáka. Máme možnost volbyKřesťanům usekli hlavy, ale se Západem to ani nehnePomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte faktaKdo veřejně, na shromáždění či demonstraci nebo distribucí písemností hanobí vlajku nebo hymnu Evropské unie, bude potrestán odnětím svobody až na tři roky nebo pokutou

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útok

Eurabia.cz

Americký výzkum potvrdil údajnou fake news: Terorismus do Evropy přichází s uprchlíky ...Nová kniha: Povaha a zločiny zakladateľa islamu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Známý psycholog se s hrůzou dívá na západ: Dobře, že se nezakázali komunisti, ale nechalo se to doběhnout!Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění