Zastánce občanských svobod děsí nový téměř totalitní úřad EU

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 3.8.2010 | Rubrika: Politika
Bolšnac 19

Zástupci občanských sdružení hájících občanské svobody varují před novým unijním nástrojem, chystaným Evropským vyšetřovacím řádem (EIO). 

Článek sobotního britského listu Express se zamýšlí nad důsledky zavedení Evropského vyšetřovacího řádu, podle kterého by policisté z jakékoli země mohli požadovat informace, jako například DNA, telefonní záznamy či data o bankovním účtu od policistů jiného členského státu. A to o každém, koho považují za podezřelého ze spáchání trestného činu.

Kritici EU v chystaném nástroji vidí další "klacek" na už tak okleštěné občanské svobody Evropanů.

"Nejenže by to znamenalo velkou hrozbu pro občanské svobody ve Velké Británii, ale také nevratnou změnu současné podoby našeho systému trestního soudnictví," kritizoval záměr ředitel think-tanku Open Europe Stephen Booth.

"Koaliční řeči o tom, jak bere vážně občanské svobody jsou beze smyslu, pokud koalice nebude hájit svobody a práva jednotlivců před nevítanými právními předpisy EU, jakož i Velké Británii," dodal také na adresu britské koalice konzervativců a liberálů.

Britské ministerstvo vnitra má nyní až do 28. července čas na rozhodnutí, zda se k chystanému EIO připojí či nikoli.


(abb)

www.prvnizpravy.cz

3137 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Viktor Orbán prohlásil, že středoevropské národy by se měly semknout, aby zachovaly své křesťanské kořeny v době, kdy západní Evropa experimentuje s homosexualismem, přistěhovalectvím a ateismemDalší buzerace z Bruselu...‚Bílé privilegium‘? Bílé děti z pracující třídy jsou v britském školském systému nejznevýhodněnější, jelikož systém upřednostňuje menšinyPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímPovinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?

Eurabia.cz

Lyon: Řeznictví s vepřovým napadli imigranti plynemFrancie: Tatínek má z teroristického synka radost !

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

To česká média zvorala. Musí se omlouvat. Útok na Trumpa se vymstilVy sobci! Je mi zle! Umělec, co trpí s covidem, má drsný vzkaz
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění