Škromach by s Landou šel na pivo. A v ČSSD není sám...

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 8.9.2010 | Rubrika: Politika
Daniel Landa

Škromach by s Landou šel na pivo. A v ČSSD není sám...

18.7.2010 20:16 - Místopředseda a poslanec ČSSD Zdeněk Škromach je fanouškem Daniela Landy. ParlamentníListy.cz si s ním povídaly o jeho vztahu k tomuto známému českému zpěvákovi.

Škromachovi se na Landovi líbí, že dokáže jednoduše sdělit své pohledy na svět, na život, na problémy dneška a především na vlastenectví. „To jsou věci, které je dobré si poslechnout. Ale je jedním z mých oblíbených zpěváků a není samozřejmě jediným," řekl ParlamentnímListům.cz Škromach.

Vlastenectví je potřeba

Patriotismus byl podle Škromacha přes čtyřicet let vštěpován komunisty v pseudopodobě, přesto je podle něj třeba vlastenectví pěstovat, ne však v jeho komunisty pokřivené tváři.

Škromach nejmenoval svou konkrétní oblíbenou desku, líbí se mu spíše jednotlivé písně napříč Landovou tvorbou, i když posledním album Nigredo se mu líbilo. Landu si Škromach rád pouští, když jede do Prahy po dálnici D1. Například písnička Holky a mašiny je pro jízdu na dánici podle Škromacha jak dělaná. Škromach má také rád vlasteneckou píseň Bílá hora, která pojednává o porážce českého stavovského vojska Habsburky na Bílé hoře v roce 1620.

Fanklub v ČSSD zatím neplánujeme

Místopředsedovi ČSSD se také líbí Landovy muzikály jako například Tajemství či Zlatý drak. Na Krysařovi a Zlatém draku byl Škromach osobně. A byl na jednom Landově komorním koncertu před Vánoci. „To bylo velmi zajímavé," dodal Škromach.

Představení muzikálu Zlatý drak v brněnském Národním divadle zaštítil Škromachův kolega z ČSSD, primátor Brna Roman Onderka. Redakce se zeptala Zdeňka Škromacha, zdali například neplánují založit s Onderkou či s Vítězslavem Jandákem, který také Landu rád poslouchá, Landův fanklub. „Tak daleko jsem zase nedospěl. Mám rád i další zpěváky," reagoval se smíchem Škromach.

Každý má nějakou minulost

Škromach má rád i zpěváka protest songů Karla Kryla a je podle něj dobře, že Landa svými předělávkami přiblížil tohoto interpreta mladé generaci, která si Kryla už nepamatuje.

Redakce se zeptala, zdali Škromachovi nevadí Landova kontroverzní minulost. „Mnozí Danu Landovi vyčítají angažmá v Orlíku, ale každý si podle mě prošel mladistvým obdobím a každý má za sebou nějaký ten hřích mladí," obhajuje Landu Škromach.

Neměli bychom si zakazovat mít názor

Škromach se už s Landou zběžně viděl, ale nic víc. „Že bychom si spolu sedli u piva, to se mi zatím nepovedlo, ale na pivo bych s ním zašel rád. Určitě by to bylo zajímavé. Je to zajímavá osobnost a jeho aktivita a nadšení pro věc jsou určitě přínosem," odpověděl Škromach.

ParlamentníListy.cz se zeptaly Škromacha, zdali by se pak neobával negativní publicity ze strany médií. „Stejně něco psát budou. Bylo by asi špatné, aby se v této zemi nemohl člověk s kýmkoli setkat, něco si myslet a vyjádřit nějaký názor. Takovéto škatulkování mi připomíná kádrování z minulého režimu a je to přenášení nedobrých praktik z tohoto údobí," míní místopředseda sociální demokracie.

3851 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Evropu čeká další a mnohem větší vlna migrace. Do pohybu se dá miliarda lidíÚtoky proti bílým lidem se neomezují pouze na USA. Například v Anglii vzniklo nové černošské hnutí, jehož vůdce tvrdí, že cílem je udělat z bílých lidí jejich otrokyBoj o hodnoty včera a dnes: U Vídně jsme na čas slavně zvítězili. Řádění Turků na Moravě a zánik na dosah. Dnešní nepřítel je silnějšíPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAZlatá generace dostává hustou sodu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí„Na geny to nesvádějte.“ Řídí dětský domov na Šluknovsku a začal vyprávět. Drogy, gamblerství, násilí a jedna skupina obyvatel
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění