Škromach by s Landou šel na pivo. A v ČSSD není sám...

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 8.9.2010 | Rubrika: Politika
Daniel Landa

Škromach by s Landou šel na pivo. A v ČSSD není sám...

18.7.2010 20:16 - Místopředseda a poslanec ČSSD Zdeněk Škromach je fanouškem Daniela Landy. ParlamentníListy.cz si s ním povídaly o jeho vztahu k tomuto známému českému zpěvákovi.

Škromachovi se na Landovi líbí, že dokáže jednoduše sdělit své pohledy na svět, na život, na problémy dneška a především na vlastenectví. „To jsou věci, které je dobré si poslechnout. Ale je jedním z mých oblíbených zpěváků a není samozřejmě jediným," řekl ParlamentnímListům.cz Škromach.

Vlastenectví je potřeba

Patriotismus byl podle Škromacha přes čtyřicet let vštěpován komunisty v pseudopodobě, přesto je podle něj třeba vlastenectví pěstovat, ne však v jeho komunisty pokřivené tváři.

Škromach nejmenoval svou konkrétní oblíbenou desku, líbí se mu spíše jednotlivé písně napříč Landovou tvorbou, i když posledním album Nigredo se mu líbilo. Landu si Škromach rád pouští, když jede do Prahy po dálnici D1. Například písnička Holky a mašiny je pro jízdu na dánici podle Škromacha jak dělaná. Škromach má také rád vlasteneckou píseň Bílá hora, která pojednává o porážce českého stavovského vojska Habsburky na Bílé hoře v roce 1620.

Fanklub v ČSSD zatím neplánujeme

Místopředsedovi ČSSD se také líbí Landovy muzikály jako například Tajemství či Zlatý drak. Na Krysařovi a Zlatém draku byl Škromach osobně. A byl na jednom Landově komorním koncertu před Vánoci. „To bylo velmi zajímavé," dodal Škromach.

Představení muzikálu Zlatý drak v brněnském Národním divadle zaštítil Škromachův kolega z ČSSD, primátor Brna Roman Onderka. Redakce se zeptala Zdeňka Škromacha, zdali například neplánují založit s Onderkou či s Vítězslavem Jandákem, který také Landu rád poslouchá, Landův fanklub. „Tak daleko jsem zase nedospěl. Mám rád i další zpěváky," reagoval se smíchem Škromach.

Každý má nějakou minulost

Škromach má rád i zpěváka protest songů Karla Kryla a je podle něj dobře, že Landa svými předělávkami přiblížil tohoto interpreta mladé generaci, která si Kryla už nepamatuje.

Redakce se zeptala, zdali Škromachovi nevadí Landova kontroverzní minulost. „Mnozí Danu Landovi vyčítají angažmá v Orlíku, ale každý si podle mě prošel mladistvým obdobím a každý má za sebou nějaký ten hřích mladí," obhajuje Landu Škromach.

Neměli bychom si zakazovat mít názor

Škromach se už s Landou zběžně viděl, ale nic víc. „Že bychom si spolu sedli u piva, to se mi zatím nepovedlo, ale na pivo bych s ním zašel rád. Určitě by to bylo zajímavé. Je to zajímavá osobnost a jeho aktivita a nadšení pro věc jsou určitě přínosem," odpověděl Škromach.

ParlamentníListy.cz se zeptaly Škromacha, zdali by se pak neobával negativní publicity ze strany médií. „Stejně něco psát budou. Bylo by asi špatné, aby se v této zemi nemohl člověk s kýmkoli setkat, něco si myslet a vyjádřit nějaký názor. Takovéto škatulkování mi připomíná kádrování z minulého režimu a je to přenášení nedobrých praktik z tohoto údobí," míní místopředseda sociální demokracie.

3821 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Neziskoví fízlové a udavači v akci: Prodavačka vyhozená z práce. Víš, soudruhu, koho zaměstnáváš? Zákaz Ortelu na Řipské pouti. Horší než za Husáka. Máme možnost volbyKřesťanům usekli hlavy, ale se Západem to ani nehnePomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte faktaKdo veřejně, na shromáždění či demonstraci nebo distribucí písemností hanobí vlajku nebo hymnu Evropské unie, bude potrestán odnětím svobody až na tři roky nebo pokutou

euServer.cz

Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má vlastně na mysliBritové vyšli ze „Žaláře národů" – Středně jedovatý fejeton

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena Ti, kteří v této volbě prohráli, spustili spolu s Milionem chvilek na dr. Křečka a na výsledek této volby neskutečně agresivní útok

Eurabia.cz

Americký výzkum potvrdil údajnou fake news: Terorismus do Evropy přichází s uprchlíky ...Nová kniha: Povaha a zločiny zakladateľa islamu

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Známý psycholog se s hrůzou dívá na západ: Dobře, že se nezakázali komunisti, ale nechalo se to doběhnout!Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění