Omyly předsedy Poslanecké sněmovny

Autor: Jan Zahradil | Publikováno: 2.3.2006 | Rubrika: Politika
Dracula

Předseda Sněmovny napsal v polemice s předsedou Senátu (NP 18.2.) k volnému pohybu pracovních sil : "toto téma je v EU výslovně spojeno s Českou republikou, českou vládou, českým komisařem.... .europoslanci za ČSSD jsou těmi, kteří problém s volným pohybem pracovních sil v Evropském parlamentu soustavně otevírají..... občanští demokraté zarytě mlčí."

Ano, je pravda, že téma volného pohybu pracovních sil je spojeno s českým komisařem. Minimálně od té doby, co tento muž ještě v roli českého premiéra definitivně zpackal jednání o našem vstupu do EU, kývl na omezení volného pohybu pracovních sil na 2 roky (s možností prodloužení o další 3 a pak ještě o 2 roky) a podepsal v této podobě dohodu o našem přístupu. Tentýž Špidla nyní, coby eurokomisař, brojí proti tomu, co před pár lety sám schválil. Sepsal dokonce zprávu, která dokazuje, že otevření pracovního trhu starých členských zemí pro ty nové neznamená žádné ohrožení. Pozdě, ale přece, chtělo by se říci. Jenže dnes už to není nic platné. Proč nebrojil tehdy?

Stejně tak je pravda, že zmíněné téma souvisí i s českou vládou. A to od loňského srpna, kdy premiér Paroubek v dalším ze svých záchvatů výřečnosti prohlásil, že bude jednat s EU na vlastní pěst a usilovat o zrušení této restrikce třeba jen pro samotnou Českou republiku, bez ohledu na ostatní země. Výsledek? Německo i Rakousko prodloužily omezení minimálně do roku 2009. Na Merkelovou se Schüsselem asi český "buldozer" neplatí, využívají naplno toho, co jim Paroubkovi předchůdci odkývali.

Koneckonců je i pravda, že europoslanec Rouček toto téma otevřel v EP. Jak? Písemnou deklarací, který může kdokoliv připodepsat. Každý znalec poměrů v EP ví, že praktický význam takové deklarace pro ČR je stejný jako Roučkových (zatím) 27 dvouminutových projevů, přednesených na plénu EP, jimiž se dětinsky rád pyšní. Tedy plácnutí do vody s nulovým efektem. Proč Rouček hlasitě neprotestoval proti tomuto omezení, když byl ještě poslancem české Sněmovny? Tehdy naopak vyjednávání Špidlovy vlády a dosažené výsledky obhajoval a podporoval.

A občanští demokraté? Proč bychom se měli zúčastnit této komické alibistické iniciativy, když víme, že jde-li skutečně o něco, sociální demokraté v EP srazí poslušně podpatky. Příklad? Zcela okleštěná a ořezaná směrnice o liberalizaci služeb, schválená v EP minulý týden, která nezlepšuje téměř nic. Pravicoví poslanci ze sedmi nových členských zemí (ČR, SR, Polsko, Maďarsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko) se postavili na zadní, byť čelili tlaku většiny své frakce, která právě se socialisty udělala kompromis (o důvodech naší nepodpory této směrnici lze číst na www.eu.ods.cz). Socialisté byli samozřejmě pro.

ČSSD má k omezení volného pohybu osob opravdu "silný" vztah, ovšem jiný, než si představuje pan Zaorálek. Tenhle spíš připomíná dědičný hřích. Zaorálek zkrátka o EU k smrti rád píše a mudruje, ač se tím někdy bezděky zesměšní. To "někdy" bylo zas právě teď.

Neviditelný pes

3057 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

KORONAVIRUS: Domácí vězení pro Evropany... ... amnestie pro ilegální imigranty67 ilegálních migrantů se zase vylodilo na řeckém ostrově LesbosUzákoněná lež jako metoda práce EUBez Vás nepřežijeme...Německá policie při zatýkání v no-go zóně musela svést bitvu s 200 obyvateli imigrantské čtvrti

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaGeorge Soros. Génius hybridní války

Eurabia.cz

Bojovníci Islámského státu jsou už z mise zpátky doma v NěmeckuŠvýcarsko vypoklonkovalo karavanu Cikánů (tj. les Gitans)

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Prezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinitCílem Německa je zničit Čechy a nacismus je jen jednou z etap této staleté strategie ...

ParlamentniListy.cz

Xaver? Lipovská? Volba do ČT je tu a nastal poplach: Víme, kdo začal „blbnout”, a pročNoví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění