Kriminál za „extremistické“ samolepky, aneb návrat politických procesů. Časem mohou zavřít kohokoli

Autor: LP | Publikováno: 7.11.2010 | Rubrika: Zamyšlení
soud

Mám takový nepříjemný dojem, že se nám vrací zpět tradice politických procesů z padesátých let. Obviňovaní mají být mnohdy odsuzováni ne základě toho, že by porušili zákon, ale na základě toho, že si to přeje lidskoprávní a mediální lůza a pseudoliberální elita.

Všude v médiích se argumentuje, že dotyční jsou neonacisty. No a co? Bude člověk zavírán jen za to, co si myslí? Pak můžeme udělat plošné prohlídky u všech občanů a u všech udělat testy třeba prostřednictvím detektoru lži či pentatolu sodného a zjistíme, co si myslí. A když to nebude v souladu s politicky korektními požadavky doby a EU, šup s nimi do kriminálu, aby náhodou něco v budoucnu neprovedli…

Zavírat lidi do kriminálu za to, že údajně vylepili pár samolepek, je hodně silné kafe. "Svobodně-národně-sociálně, ODPOR! Odpor.org," je podle obžaloby propagace neonacismu kvalifikovaného jako podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka se sazbou 3-8 let vězení (nyní sazba 3-10 let). No nevím, kdybych šel vedle takové samolepky, ani bych si ji nevšimnul, kdyby mě na ni takto policie a média neupozornily.

Myslím, že policie a média prostřednictvím procesu udělaly větší propagaci těmto stránkám, než pár pitomých samolepek. Ostatně, je navštívení těchto stránek trestným činem? Pokud propaguji návštěvu stránek, jejichž samotná návštěva není trestná, nemůže snad být trestná ani jejich propagace…

A pokud je trestná jejich návštěva, nechť zavřou všechny aktivisty levicově „extrémistické“ Antify či třeba odborníka na extremismus Miroslava Mareše a policisty, kteří se na ně určitě dívají. Kdyby bylo na samolepkách „Vyvražděte všechny židy a cikány“, tak tu o trestný čin podle mě jasně jde a je třeba zakročit, ale takhle….

Další věc je, že prý u některých z obžalovaných byly doma nalezeny předměty s nacistickou tématikou. To je snad trestné? 1) Co když má někdo doma takové předměty jen kvůli tomu, že se zajímá o toto období a je sběratelem, 2) i když je dotyčný neonacista, proč je nemůže mít doma? Doma jimi přece nic nepropaguje. (Ostatně i v případě soukromých koncertů neonacistických kapel se nejedná o žádnou propagaci, neboť jsou na něm pouze neonacisté. Propagovat mohu něco jen u lidí, kteří nejsou přesvědčení. Na takových soukromých akcích se setkávají jen přesvědčení lidé.) 

V současnosti je zakázána veřejná propagace nacismu, který hlásá ideologii porušující právo na život (zabíjení „méněcenných“ ras a euthanásie) a do značné míry omezuje i vlastnická práva. Tento zákaz propagace je v pořádku. Za zamyšlení pak ale stojí proč nezakázat propagaci komunismu, který zase ve své ideologii porušuje právo na majetek a právo na život porušuje při vyvražďování svých odpůrců a při prosazování potratů. Ale aby zákaz komunismu měl vůbec nějaký smysl, měla by se zakázat i propagace socialismu, který podobně jako komunismus hlásá legalizovanou krádež majetku svých bližních a rovněž zabíjení nenarozených dětí při potratech a od komunismu se vlastně ani moc neliší. No a neomarxistickým dvojčetem socialismu je hnutí zelených, které rovněž hlásá zabíjení nenarozených dětí a krádež majetku spoluobčanů a hlásá, že člověk je škůdcem a počty lidských jedinců mají být redukovány, navíc rovněž podporuje rozmach islámu a dalších ideologií porušujících občanské svobody. Další podobně nebezpečnou ideologií pro občanské svobody je evropeismus a supranacionalismus, který nejenže čerpá ze všech výše uvedených ideologií, navíc podkopává suverenitu státu, který svobody zajišťuje.

Čili pokud je dnes zakázána propagace nacismu, tak ať je logicky a spravedlivě zakázána i propagace ostatních hnutí, která směřují proti přirozeným právům a občanským svobodám občana, nebo ať jsou naopak legální všechna tato hnutí.

Podle předního českého odborníka na extremismus Miroslava Mareše bude zajímavé sledovat, zda soudy propagaci Národního odporu uznají jako trestný čin. „Činy, za něž padla obžaloba, nejsou u většiny obviněných tím, za co by měli být skutečně souzeni,“ dodal.

„Žaloba, jak za Husáka,“ těmito slovy uvedl svůj článek o chystaném procesu na svých webových stránkách překladatel a aktivista Tomáš Pecina, který s neonacistickým hnutím nemá rozhodně nic společného.

Ti obžalovaní asi neonacisty budou. Sympatičtí mi rozhodně nejsou. Ale nelze přece někoho zavřít za to, jaký má názor, za to, že mi není sympatický a za to, co má doma. Nechť jsou zavřeni, pokud doopravdy spáchají nějaký trestný čin, někoho zbijí či zavraždí. Zdá se mi, že policie je neschopná, a protože na ně nenašla nic jiného, chce je dostat za mříže na samolepky. Po takto manipulovaných procesech (i co se týče formálních a procesních nesrovnalostí), budou mít neonacisté pouze nové hrdiny a mohou získat sympatie části veřejnosti.

Pamatuji si, jak náš profesor historie na FF UK, profesor Vladimír Nálevka, budiž mu země lehká, kritizoval kriminalizaci popíračů holokaustu, protože takto nacisté získávají nové „hrdiny“. Profesor Nálevka říkal, že je potřeba jejich tvrzení vyvracet doloženými fakty. Mimochodem, co to je popírání holokaustu? Když řeknu, že bylo zavražděno 5,9 milionů Židů? 5,8?, 5,7 ? 4,9? 3,2? 1,9 milionu židů?

Ostatně, kdyby v naší zemi neexistovala politická korektnost, dvojí metr vůči Romům a gadžům  (Vítkov-exemplární tresty a veřejný proces vs. Cikány napadený Patrik a nic), téměř žádný „extremismus“ by zde neexistoval. Pokud se budou stále zavírat oči nad tím, že Romové-Cikáni mnohem více než členové „bílé“ populace páchají kriminalitu, pobírají sociální dávky a nepracují, jsme na nejlepší cestě, jak sehnat nové příznivce a voliče různým Dělnickým stranám a Národním odporům.

 

P.S. Mohl jsem do článku politicky korektně napsat předem na svou obhajobu, že nejsem rasista, protože jsem se v životě setkal a spolupracoval s příslušníky etnik a ras, které neonacisté považují za podřadné, ale nechám si to až pro chvíli, až mě paní státní zástupkyně a bývalá členka KSČ Zdeňka Galková obviní kvůli tomuto článku z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

 

 

Zajímavé články:

 

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/rasismus-v-cesku/rozpacity-soud-s-vavrou-a-spol-kvuli-samolepkam_175413.html

 

http://pravyblog.blog.cz/1007/obzaloba-jako-za-husaka

 

zajímavá videa:

 

10160 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Papež František, Biden a katolíciJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosímFrancouzi vkládají v boji proti islamistickému separatismu nejvíce důvěry do Marine Le PenPříznivci BLM chtějí strhnout sochy kapitána Cooka a přejmenovat muzea a restauraceMerkelová Trumpovi nabídla miliardu dolarů za zrušení amerických sankcí proti rusko-německému plynovodu

euServer.cz

Mezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvých

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

Eurabia.cz

"Je spolehlivý jako kalašnikov!" Rakouští lékaři objednávají Sputnik VDoporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulují

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy„Stovky lidí. S chlastem v ruce, bez roušek, policajti stáli za rohem a kecali!“ Neskutečné FOTO ze stadionu Bohemky z tohoto víkendu
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění