Blairovská zvůle vládne v Británii

Autor: Benjamin Kuras | Publikováno: 19.4.2006 | Rubrika: Politika
Vlajka - Velká Británie

Co měsíc, to další skandál korupce v Bairově vládě nebo jejím blízkém okolí. Tentokrát je to ministryně kultury, médií a Olympiády Tessa Jowellová, která se naposledy proslavila velkou propagační – a nadmíru kulturní – kampaní nově zaváděných heren v každém větším městě, v níž pózovala fotografům nad ruletou. Dnes musí dokazovat, že nic nevěděla o úplatku – pardon, daru – 600.000 dolarů, který její manžel David Mills dostal od Berlusconiho na offshore konto, odkud jej přes další offshore konta oba společně použili ke splacení společné hypotéky. Přišlo to jako 350.000 liber nevykázaných ke zdanění.

Mills je dlouholetý korporační právník a milionář specializovaný na všelijaké převody všelijakých zisků všelijakých podniků do všelijakých off-shore kont z dosahu všelijakých berňáků. Jedním z nich je berňák italský, který na něho podává trestní stíhání za obstrukce výkonu spravedlnosti. Millsovo svědectví u italského soudu, v němž o Berlusconiho finančních machinacích zamlčel důležitá a jemu známá fakta, tehdy o vlásek zachránilo Berlusconiho před kriminálem. Krátce poté mu na offshore konto přišel onen dar. Na britském berňáku si někdo všiml těch 350.000 převedených a nezdaněných liber a upozornil na to Italy, kteří si Millse pozvali na další výslech. Tam Mills nejprve přiznal, že peníze dostal od „Berlusconiho firem“ – jejichž je právním poradcem s regulérními akcionářských dividendami 1,5 miliardy liber. Pak to ale popřel s tvrzením, že vypovídal pod nátlakem, a uvedl jako plátce jiného ze svých klientů, neapolského loďařského magnáta Diega Attanasia, který ale vypověděl, že mu žádné peníze nemohl poukázat, protože v době jejich převodu seděl ve vězení.

Třebaže to italské úřady šetří již dva roky, paní ministryně samozřejmě o ničem nevěděla, a teď když se to dověděla, se se svým dlouholetým milovaným manželem na oko rozchází a její ministerská kariéra zůstává neposkvrněná.

Jako by se na vládní kabinet nechumelilo, schválil si, že všech 22 kabinetních ministrů – včetně paní Jowellové - dostane k dispozici nejnovější „revoluční“ a „vzrušující“ model Jaguara za 50.000 liber, s maximální rychlostí 210 km za hodinu, dvakrát dražší, než auta, která mají dnes. Daňový poplatník na to přece má. Potřebují je proto, že „jsou potenciálními terči teroristických útoků a musí proto mít možnost jim rychle ujet“, dali se slyšet vládní mluvčí. Ale taky proto, jak objevili automobiloví novináři, že Ford výměnou za vládní objednávku dala do Jaguara velkou investici, která zachránila pracovní místa v labouristických volebních obvodech.

Britské plynárny Centrica oznámily v nádherném orwellovském newspeaku „skvělou zprávu pro důchodce“ – totiž rekordní zisk 1,5 miliardy liber, z čehož si mohou lehce dovolit desítce svých hlavních ředitelů vyplatit prémie od 850.000 do 1,6 milionu. V tomtéž týdnu všem svým odběratelům poslaly dopis s oznámením, že zvyšují ceny plynu o 22 procent. A čím že je to skvělá zpráva pro důchodce? No přece tím, že „90 procent akcií vlastní penzijní fondy zastupující miliony britských důchodců,“ vysvětila Centrica. Rozumějme, důchodcům se zvýší důchod o pár pencí, ředitelé penzijních fondů si vyplatí miliony na prémiích a nově zdražený plyn si polovina důchodců nebude moci dovolit, takže jich čtvrtina zmrzne, penze se jim nebudou muset vyplácet a penzijních fondům zbude víc na prémie ředitelů.

Blairova před devíti lety vyhlášená politika „tvrdě proti zločinu, tvrdě proti příčinám zločinu“ přináší rok od roku větší sklizeň s počtem registrovaných zločinů dosahujícím téměř 24 milionů ročně, z nichž 19.000 denně páchá nezletilá mládež, podle v únoru zveřejněných odhadů kriminologických statistiků.

Nový konzervativní stínový ministr pro vysoké školy Boris Johnson si udělal první průzkum standardu vysokoškolského vzdělání a zjistil toto:

„Neschopnost plynného dorozumívání absolventů vysokých škol je děsivá. Někteří z nich nejsou schopni ani delší konverzace.“

Potvrdil mu to průzkum 222 největších firem, z nichž téměř polovina není schopná obsadit všechna volná manažerská a odbornická místa, neboť většina čerstvých absolventů je na ně nepoužitelná.

A tak se není co divit, když se najednou zjistí, že vedle půldruhého milionu dlouhodobě registrovaných a ve vládních statistikách vykázaných nezaměstnaných v Británii posedává na zadnici bez práce dalších téměř 8 milionů takzvaných „ekonomicky neaktivních“ – a že tedy čtvrtina britských obyvatel pracovního věku nic nedělá. Přesně řečeno nedělá nic, co by se někde vykazovalo jako výdělečná činnost. Jestli vám to připadá jako fantasmagorie, požádejte britský statistický úřad Office for National Statistics, ať vám vysvětlí, jak si takovéto číslice dokázal vycucat z prstu.

Ale přece jen jedna nadějná zpráva:

Islamofašistický klerik Abu Hamza, přezdívaný Doctor Hook díky hákovým nástavbám svých pahýlovitých rukou, z jehož mešity v londýnské čtvrti Finsbury vyšlo několik teroristů, včetně sebevrahů z londýnského metra, byl konečně zavřen na 7 let za 11 trestných činů šíření nenávisti a nabádání k vraždě. Vězňové si ho hned adoptovali za vrchního vězeňského duchovního s úkolem hájit jejich islámská práva a obrátit lepší stravou, častějšími vycházkami na modlitby nebo vyhrožováním a zastrašováním co nejvíc vězňů na islám a vyškolit z nich teroristy.

Konečně nám dává smysl, proč Ministerstvo vnitra přikazuje soudům, aby zločince s výjimkou vrahů neposílaly do vězení a dávaly jim lehčí tresty veřejných prací na svobodě. Dokud jen kradou a nevyhazují do povětří vlaky a autobusy, zůstane Británie bezpečná.

3451 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pro-migračního francouzského aktivistu zamordoval migrant, se kterým spalSpojené národy ovládnuté gender ideologií vyhlašují za politicky nekorektní říkat „manžel“ nebo „manželka“Bez Vás nepřežijeme...Panna Marie se naklonovala a Ježíš byl transsexuál, objevili v pokrokovém ŠvédskuŽerte brouky, vyhlašuje nová pokroková potravinová politika EU prosazující méně masa a více alternativních proteinů

euServer.cz

Skryté záměry pomníkové válkyZdeněk Hřib by Emanueli Moravcovi udělal radost...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaV tomto půlbilionovém plánu EU se skrývá naprosto fantastický korupční potenciál...

Eurabia.cz

Vláda Itálie odsouhlasila Kataru ideologickou kontrolu nad muslimskou komunitou ve své zemi ...Před pár dny Česká televize v dětském vysílání vyzvala děti, aby oslavily islám

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!Lékař z TOP 09: Chytrá karanténa? Zatím se jeví jen jako marketingové heslo. Mělo by se šetřit. Miloš Zeman a jeho partička – mínus deset procent
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění