Jsou feministky novou inkvizicí?

Autor: Jiří Zahrádka | Publikováno: 30.4.2006 | Rubrika: Kulturní válka
Ester

Ženy jsou lepšími političkami, než muži. Je na tomto výroku něco skandálního? Když by jej Zuzana Paroubková vyslovila, stalo by se z toho hlavní téma na titulní stránku jednoho z nejčtenějších deníků? Téma pro nesouhlasné komentáře, duely s aktivistkami či aktivisty z opačného názorového tábora? Nikoli. Šlo by o názor, nijak nezvyklý.

Manželka premiéra si však dovolila mít názor poněkud méně moderní – že se totiž pro politiku lépe hodí muži. Proto je z toho skandál, proto jsme poučeni, že „podobný výrok by asi žádná manželka politika v civilizovaných zemích Evropské unie nevypustila z úst,” jak pravila Alena Králíková z Gender Studies. Čtenáři, rozuměj: sdílíš-li stejný názor, jako paní Paroubková, jsi necivilizovaný. Něco se sebou dělej, nezůstávej primitivem, staň se moderním Evropanem.

Je toto názorová pluralita? Je toto svoboda, po které davy volaly na konci roku 1989? Proč existuje opět jediný správný názor, který můžeme prezentovat kdykoli a kdekoli bez povšimnutí, ale běda nám, dovolíme-li si mít názor jiný? Pravda, do lágru ani na hranici ony necivilizované primitivy s jiným názorem neposílají. Aspoň zatím. Jsme opovážliví, řekneme-li, že to je málo? Že my všichni, kdo máme v nejrůznějších otázkách jiný, než mediálně podporovaný či většinový názor, chceme zcela stejné jednání jako ti s oficiálně podporovaným názorem? Že nechceme být – ani otevřeně, ani sofistikovaně skrytě – označováni za necivilizované primitivy jen pro jiný názor? Že chceme a toužíme dostat se do arény a soutěžit fakty a logikou, argument proti argumentu, ale nikoli ostrakizováním a osočováním a priori?

Bohužel se zdaleka nejedná o výjimečný přístup. Stejně “necivilizovaně primitivní” jsou například ti, kdo si neuvědomují dějinnou nevyhnutelnost evropské federalizace, ti, kdo manželská privilegia považují za specifikum partnerství muže a ženy, ti, kdo povinné kvóty v demokratických volbách považují za zrušení svobodné volby občana – voliče a tedy za zrušení definičního znaku demokracie samotné, ti, kdo drogy považují za negativum a ty, kdo mu podlehnou, nechtějí podporovat povinně ze svých daní, ale jen na základě dobrovolných charitativních aktivit. Prostředí takto vysterilizované perestrojkovské “diskuse” je cimrmanovskou fraškou. Fraškou, která napomáhá i mnohým demagogům, aby se oděli do hávu kamenovaných proroků. To nepomáhá ani jedné straně v žádném sporu.

V demokratickém systému má každý volič právo vybrat svého kandidáta nebo kandidátku. Platí stejná práva. Až k nám dojde moderní evropský trend povinných kvót ženských kandidátek, bude vybrán jeden faktor – pohlaví kandidáta, na základě kterého se jedna specifická skupina zvýhodní a voličům se odebere možnost svobodné volby. Moderní evropanství jde totiž někdy proti základním principům Západu – proti svobodě, skutečné rovnoprávnosti a demokracii.

Jiří Zahrádka
www.euportal.cz

5049 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

800 až 900 bábätiek sa zabíja v Írsku každý mesiac po legalizácii potratuKopnout si do Gottwalda nebo do Brežněva dnes vyžaduje asi tolik odvahy jako vymezit se proti Čingischánovi a je to politicky přibližně stejně aktuálníKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. Fakt

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

Německo: Imigrantské „děti" hromadně znásilnili 14-letouÚdajně mu je 16, ale vypadá na 40! Tohle jsou ti dětští uprchlíci političky KDU-ČSL?

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Okamura drsně: Neziskovky, tu máte návrh! Babiš nás prodává! A Minář z Milionu chvilek...„ČT v ohrožení! Televizní krize? Příští rok.“ Sabina Slonková veřejně. Oznámila věc o synovi Babiše
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění