Emigrovat z EU? Brzy to bude běžné

Autor: Pavel Kohout | Publikováno: 24.5.2006 | Rubrika: Islám
Hirsi, Ayaan

Nizozemská poslankyně somálského původu Ayaan Hirsi Ali proslula jako bojovnice za práva utlačovaných islámských žen. V roce 2002 se zřekla islámu a od té doby žila v úkrytech jako štvanec. Když jí policie konečně našla bezpečné bydliště, sousedé si soudně vymohli, že se musí odstěhovat, aby její přítomnost nesnižovala hodnotu jejich nemovitostí. Kvůli „ochraně lidských práv“ majitelů sousedních bytů se musela do čtyř měsíců vystěhovat.

Praha tolerantnější než Paříž

Odvážné názory neohrožovaly jen její vlastní život, ale staly se i komplikací pro její politickou stranu, která velmi stojí o hlasy muslimských voličů. Také pro vládu představovala Ayaan Hirsi Ali problém. Vyskytly se hlasy požadující odnětí Aliina nizozemského občanství pod záminkou nepřesných informací, které podala v žádosti o azyl v roce 1992.

Ayaan Hirsi Ali směřuje do azylu ve Spojených státech, kde bude pracovat pro organizaci American Enterprise Institute. Získá tak mnohem bezpečnější bydliště. Nizozemská vláda na oplátku získá chvilkovou vděčnost radikálních islamistů. „Sbohem, satanská Ayaan,“ napsal jeden návštěvník diskusního fóra na extremistickém serveru www.ummah.com.

Jde zřejmě o první případ politické emigrace z demokratické země, která je členem Evropské unie. Ilustruje postupný rozklad takzvaného evropského sociálního státu. Stát již není schopen plnit svou základní funkci: zajistit bezpečnost občanů.

„Před několika lety jsem byla v Praze,“ píše Agnes, účetní z Paříže, „a i když jako antirasistka jsem se styděla za ten pocit, připadala jsem si volná, relaxovaná a klidná, protože v Praze nebyli téměř žádní Arabové a muslimové jako u nás v Paříži, kde na mě mnozí muži a mladíci pohlížejí jako na méněcennou bytost, protože nenosím závoj. Nemluvě o antisemitismu, který je u nás na vzestupu. Je to velmi, velmi smutné.

Mnozí lidé s liberálními myšlenkami, kteří jsou arabsko-muslimského původu, se u nás cítí ohroženi vzestupem islámských integristů. Rovněž jsem cítila, že Francie již není vhodné místo pro výchovu dětí, pokud hledáte to, co moji prarodiče, když přijeli do Francie z východní Evropy: svobodu a nepřítomnost rasismu a antisemitismu.“ Zatím je předčasné stavět uprchlické tábory pro běžence ze západní Evropy. Konflikt jen doutná. Plně propukne teprve během příštích dvou desetiletí v souvislosti s demografickou revolucí v řadě starých zemí EU. Hovoříme-li v České republice o imigrantech, máme obvykle na mysli občany bývalého Sovětského svazu. Ale jednou se možná staneme cílovou zemí pro imigranty z Nizozemska, Francie, Belgie a dalších podobných zemí. Fantazie? Uvidíme za dvacet let. Možná dříve.

Nabízí se otázka, proč jsou západoevropské vlády tak absurdně velkorysé vůči kulturně nepřizpůsobivým imigrantům z Afriky a Blízkého východu. Odpověď: politický kalkul. V mnoha evropských zemích vládne levice nebo „střed“ s mnoha levicovými rysy. Imigranti (zvláště muslimové) v drtivé většině volí levici. Průzkum z Dánska ukázal, že přes 95 procent imigrantů s volebním právem volí komunisty, reformované komunisty, sociální demokraty nebo radikály. Jen asi 4 procenta volí liberály, konzervativce nebo lidovce.

Sociální stát žije z imigrantů

Zatímco v USA vykazuje devadesát procent imigrantů ekonomickou aktivitu, imigranti v západní Evropě převážně spoléhají na sociální stát. A sociální stát spoléhá na ně. Velkorysé dávky umožňují přistěhovalcům bezpracný život (zatímco občané z nových zemí EU, kteří by pracovat chtěli, příliš vítáni nejsou). Odměnou za sociální dávky volí noví občané doleva. Z hlediska politické aritmetiky je to logické. Z hlediska dlouhodobé ekonomické prosperity zničující. Možná, že Česká republika dožene ekonomickou úroveň Západu mnohem dříve než za dvacet let - protože tamní sociální stát směřuje do bezvýchodné situace.

Autor je analytik PPF a publicista

Vyšlo v MF Dnes 18. května 2006

5001 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii - finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce splaskneAgent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályCírkev kráčí ke své zkáze. Byla infiltrovaná komunistyEvropská unie je od základu špatný koncept. A platí na něj základní poučka: i špatné věci jsou schopny vývoje. Vyvíjejí se však vždy v ještě horšíKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

Pozvánka na konferenci do českého parlamentu: Pronásledování křesťanů v 21. stoletíMuslimští imigranti chystali v Německu obrovský teroristický útok

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Klaus ml. trhal aktivisty na kusy. Chtějí nás zničit! Zazněl tvrdý vzkazMilion chvilek: Šok! Zdeněk Svěrák na speciálním místě. A také ČT. Další VIDEO
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění