Střet civilizací

Autor: Malcolm Hedding | Publikováno: 25.5.2006 | Rubrika: Blízký východ
Izrael

Výzva, kterou představuje volební vítězství Hamasu

Jasné vítězství Hamasu, islamistické teroristické organizace, v palestinských volbách navždy změnilo podobu hřiště, na němž se odehrává tzv. izraelsko-palestinský konflikt. Hamas se bezostyšně hlásí k úplné likvidaci Státu Izrael. To v praxi znamená, že Palestinci dali hlas nejen proti známé korupci a zlořádům vládnoucího Fatahu, ale stejně tak pro likvidaci židovského státu.

Morální výzva

Tyto události nyní představují morální výzvu pro západní země, které se budou muset jednou provždy rozhodnout, kde stojí. Hamas prohlásily za teroristickou organizaci Evropská unie i Spojené státy. Tyto politické entity budou muset dnes více než kdy dříve projevit své morální kvality.

Organizace, který vyslala celé vlny sebevražedných bombových útočníků proti nevinným izraelským občanům, nemůže očekávat, že civilizovaný svět se s ní bude normálně bavit. Mám však obavy, zda bude mít západ dost síly, aby této civilizaci smrti čelil. Levice bude velmi brzy ústupčivě volat po „pragmatickém“ přístupu, což bude ve skutečnosti znamenat: „S teroristy se jednat dá.“ Upřímně doufám, že se mýlím, ale pokud minulost něco naznačuje, pak právě takový scénář. S tím bude spojen falešný argument, že Hamas se reformuje a svým vstupem do demokratického procesu zahájil svou mutaci do podoby civilizovaného mírového partnera. Skutečnost, že se dostal k moci demokratickou cestou, toto mylné vnímání posílí.

Hamas třicátých let

Před sedmdesáti lety se demokratickou cestou dostala k moci jiná teroristická organizace, která ošálila svět, jenž se předháněl ve snahách ji uchlácholit. Demokratický systém ji prý zcivilizoval a my budeme mít mír. Zcela se ignorovalo, že volali po válce a vyhlazení židovského národa. Pochodovali v černohnědých uniformách s červenobílými prapory a křičeli: „Heil Hitler!“

Pouhých patnáct let nato zůstalo na bojištích a v evropských městech třiapadesát milionů mrtvých. Šest milionů z nich bylo Židů. Pár hlasů, které se ozvaly včas, nikdo neposlouchal, včetně hlasu Winstona Churchilla. Byl povolán zpět do úřadu teprve tehdy, kdy se zjevila skutečná povaha oné bestie. Předtím mu spílali do jestřábů a válečných štváčů.

V podobné situaci jsme dnes a kdo se odváží hovořit o střetu civilizací?

Pravá povaha netvora

V posledních letech byly odsuzovány teroristické činy proti západu, ale ty, které byly namířeny proti Izraeli, byly do jisté míry vždy omlouvány a někde dokonce legitimizovány. Tyto barbarské činy se odůvodňovaly tak zvanou „okupací“. Nyní však v Palestinské autoritě vládne deklarovaná teroristická organizace, jejímž cílem není nic menšího než totální zničení Izraele. To je naprosto nepřijatelné a „netvor“ tak konečně odhalil svou pravou tvář. Co udělá svět, a co udělá křesťanská církev? Jsem zvědav a mám určité obavy.

Izrael tomuto netvorovi čelí již léta a již dlouho před ním také varuje. Tato varování dosud většinou nalézala jen hluché uši. Nyní však přišel rozhodující den. Legitimizace Hamasu představuje pro západ velké nebezpečí. Znamenalo by to, že byla překročena hranice mezi dobrem a zlem. To může Evropu a možná i Ameriku vrhnout do propasti anarchie a temnoty.

Naděje Izraele

Prorok Izaiáš měl vidění, jak pohanské národy upadají do velké temnoty. Izrael naproti tomu povstal a zářil v světle a slávě Boží (Iz 60:1-2).

Obrana Izraele je nakonec v rukou jeho věrného Boha a národy teprve uvidí, jak Jeho ruka Izrael vysvobodí, neboť tak zní Jeho zaslíbení (Iz 59:16-20).

Ačkoli všechny národy mohou Izrael nakonec odmítnout a postavit se proti němu, Bůh z nebes mu zajistí bezpečí a pokoj (Zach 12:1-3).

Velká židovsko-křesťanská civilizace, která z něj vyšla, bude triumfovat, a temnota se navždy vytratí z lidské zkušenosti (Iz 60:3; Iz 66:12-13).

Nevíme, kdy přesně se tyto vize naplní, ale jedním si můžeme být jisti: stane se to!

Malcolm Hedding
Výkonný ředitel ICEJ

www.icej.cz

4104 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouEkoalarmisté v EU vylobovali novinku: Od ledna končí benzín Natural 95, bude nový ekologický, který může zničit auto a zvýšit spotřebuBrutální bitka s lopatami mezi romskými a ukrajinskými dělníky. Podívejte sePapež František v rozhovoru prý řekl, že Ježíš Kristu není BůhImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Politicko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“Zpěvácké vystoupení zpěváka Hutky, kterou trapnost na Letenské pláni vygradovala až k transcendentnu...

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Dav soudruhu z pražské kavárny chtěl lynčovat v Praze Klause mladšíhoImigranti v Bosně ponoukáni vypadnout do Chorvatska

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění