Margaret Thatcherová o Napoleonovi, Hitlerovi a evropské centralizaci

Autor: Redakce | Publikováno: 4.6.2006 | Rubrika: Citáty
Hitler vlajka

Nacionalismus je často obviňován z toho, že poskytuje záminku k pronásledování národnostních menšin. Ale supranacionalismus by měl být ještě podezřelejší, protože je základem doktríny zotročování celých národů, jak se ukázalo v Evropě. Například habsburská Svatá říše římská na vrcholu své moci v 16. století toužila po vládě nad celým světem. Motto Habsburků se začátečními písmeny A-E-I-O-U (Austria est imperare orbi universo- Rakousku je předurčeno vládnout celému světu) je skvělým shrnutím těchto ambicí. Prakticky se naplnily jen částečně a pomíjivě.

Pak si na dobu ještě kratší-zato mnohem krvavěji a důkladněji-osedlal evropský kontinent Napoleon Bonaparte. A není to jen francoužština, čím Napoleonův plán jednotné Evropy připomíná současnost. Jak kupříkladu prohlásil, k jeho cílům patřilo vytvořit ´Evropu s jednou měnou´. Později prohlásil, že jeho jednotný zákoník, univerzita a měnový systém ´by z Evropy udělaly jednu rodinu. Kdyby se někdo vydal na cesty, neopustil by domov.´ Prezident dnešní Evropské centrální banky by to sotva mohl říct lépe.

O Adolfu Hitlerovi s jeho touhou ovládnout Evropu můžeme plným právem říci, že kráčel v Napoleonových šlépějích. A nacisté hovořili řečí, která nám strašlivě může připomínat dnešní eurofederalisty. V roce 1934 mluvil Hitler opovržlivě o ´změti malých národů´, které je nutné odstranit ve prospěch sjednocené Evropy. Tím samozřejmě nechci říct, že dnešní zastánci evropské jednoty jsou totalitáři, i když nějakou obzvláštní tolerancí proslulí také nejsou.

Z knihy Umění vládnout vybral LP

5426 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Podle sluníčkářů u nás žádní imigranti nejsou… Ve Stockholmu vyhazují důchodce z bytů, aby je mohli obsadit migrantyŠtvaní proti Rusku není „předsudečná nenávist“, proti Rusku se štvát může... Vládne nám jakýsi deep state ovládající média, univerzity a další instituceCo se změnilo ve vojensko-politickém myšlení TureckaMédia bojující za zájmy globalistů na nás hází špínu. Pomozte nám prosím

euServer.cz

Zelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardistéDalší kapitola v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem?

ePortal.cz

Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnostNATO: Zelený tank na baterky

Eurabia.cz

Děsivý týden ve Stockholmu: Extrémní! Takhle vypadá multikulturní rájO radikalismu pražského muslimského duchovního se veřejně vědělo dávno, proč úřady nezasáhly?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Hnůj po smrti Kubery: To jste nechtěli číst. Jde i o Zemana. A Karla Gotta. No a co, že zemřel? píše „umělec“. A dále...A je to: Milion chvilek chce „řídit“ Českou televizi. Organizuje akci, jak tam prosadit „ty správné“
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění