Proč Al-Káida ovládne Evropskou unii

Autor: Pavel Kohout | Publikováno: 7.6.2006 | Rubrika: Islám
Mešita 01

Existují tři důvody, proč radikální islám během pár desítek let ovládne Evropskou unii a možná i většinu světa. Již nyní islamisté ovládají OSN. Svědčí o tom i výsledek hlasování proti izraelské protiteroristické bariéře. Mimochodem, slovo "zeď" je propaganda. Bariéra je z 93 procent tvořena plotem, který je možné rychle demontovat, pokud se palestinským úřadům podaří omezit činnost teroristů.

Prvním důvodem vítězství extrémního islámu je intelektuální náskok vůdců Al-Káidy proti západoevropským politikům. Ti si namlouvají, že žádný konflikt civilizací neexistuje, že terorismus je jen produktem chudoby a nevzdělanosti, že řešením je multikulturní tolerantní společnost a že za všechny problémy může paličatost Američanů a Izraelců.

Bláhová mámení. Úvodník březnového čísla časopisu Muaskar al-Battar (bulletin Al-Káidy) uvádí tyto fantazie na pravou míru: "Válka kultur začala dlouho před útoky z 11. září 2001 a před Huntingtonem a Fukuyamou. Tato válka existuje od té doby, co jsou na světě nevěřící a věřící." Lze citovat desítky podobných výroků. Představitelé Evropy, kteří doposud pochybují o platnosti Huntingtonovy teorie střetu civilizací, ohlupují sami sebe. Vůdcové islámských radikálů jsou fanatici, ale inteligentní fanatici. Proto zvítězí oni.

Druhým důvodem je sjednocení zahraniční politiky zemí Evropské unie. Proti Izraeli hlasovaly v OSN všechny státy unie poslušně jako stádo oveček pod vedením Francie. Ve Francii žije několik miliónů muslimů, kteří tvoří jazýček na vahách tamní politiky. Jejich názory, silně ovlivněné radikální islámskou propagandou, formují francouzskou a tím i celoevropskou zahraniční politiku.

Můžeme sledovat, jak se francouzská politika s růstem podílu muslimské populace profiluje stále více proarabsky, proislámsky, antiamericky a antiizraelsky. Těžkou vahou v evropské (nejen francouzské) politice je i ropa. Korupční vztahy vlád a ropných společností jsou široce známé. Evropští státníci proto doslova panáčkují před arabskými diktátory.
br> Vzpomeňme na Romana Prodiho před Muammarem Kaddáfím. Ovšem teprve společná zahraniční politika spojená s přijetím evropské ústavy umožní radikálním islamistům vodit všechny evropské ministry zahraničí najednou jako jediného kašpárka.

Francie je schopna nachystat nový Mnichov 1938 nejen Izraeli, ale i sama sobě. Její politika je kombinací servility vůči silným a bezohlednosti vůči slabým. Francie je schopna odvážně zakročit proti školačkám v závojích. Nikoli proti Hamásu nebo Islámskému džihádu. S těmi je lépe být zadobře, domnívá se zřejmě Elysejský palác.

Perverzní toleranci vůči teroristům je možné pozorovat i jinde. Belgie například poskytla velkorysý azyl Chalílu al-Navarovi, vrahovi několika Izraelců, který byl členem gangu okupujícího chrám Narození páně na jaře 2002. Terorista obdržel rentu ve výši čtyř tisíc eur měsíčně, byt zdarma a naprostou svobodu pohybu. Belgii se odvděčil tím, že vyloupil poštovní úřad pomocí výbušniny.

Třetím důvodem je evoluční výhoda islámské společnosti: vysoká porodnost. Je vlastní všem islámským teritoriím, od Albánie po Zanzibar. Darwinovský náskok spočívá v nedotčenosti feminismem a v úctě k rodinným hodnotám. Mezi nezpochybnitelné islámské ctnosti patří povinnost postarat se o nemohoucí v rámci rodiny. Evropané, odkládající staré lidi do ústavů, jsou u muslimů v opovržení.

Sociální stát v Evropské unii živí v lidech iluzi, že se jim jednou postará o důchody. Lidé se proto nestarají o potomstvo, které by je ve stáří zabezpečilo. Evropský sociální stát je ukrutně drahý. Evropané musí platit největší daně ve své historii za posledních zhruba 1500 let. A na co jsou vybrané daně vynakládány?

V některých evropských zemích - včetně České republiky - převyšuje hodnota zemědělských dotací na obyvatele objem rodinných přídavků na dítě. Jakou šanci na přežití má civilizace, která si váží více telat než dětí?

Konflikt civilizací nelze řešit "evropskou" cestou - vyjednáváním, snahou o konsensus, tolerancí. Jediný konsensus, který je pro radikální islám přípustný, je ovládnutí Evropy. Tolerance, která zahrnuje i terorismus, znamená kapitulaci. Optimální variantou mírového soužití civilizací je vzájemný respekt. Respekt však musí být buď vzájemný, anebo žádný.

Pavel Kohout

Autor je analytikem PPF

Článek vyšel v Hospodářských novinách

6938 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouSpolečnost Enes Fleisch, spojována s halal porážkami, začala pracovat přes odpor místní radnice na vybudování vjezdu, který nutně potřebuje pro zřízení jatek v bývalém klatovském masokombinátuVáclav Havel pomáhal Georgi Sorosovi v budování celosvětové globalistické sluníčkářské diktatury elitEkoalarmisté v EU vylobovali novinku: Od ledna končí benzín Natural 95, bude nový ekologický, který může zničit auto a zvýšit spotřebuBrutální bitka s lopatami mezi romskými a ukrajinskými dělníky. Podívejte se

euServer.cz

Politicko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“Zpěvácké vystoupení zpěváka Hutky, kterou trapnost na Letenské pláni vygradovala až k transcendentnu...

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Dav soudruhu z pražské kavárny chtěl lynčovat v Praze Klause mladšíhoImigranti v Bosně ponoukáni vypadnout do Chorvatska

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Zbořil: Milion chvilek vyzval ke státnímu převratu? ČT je součást protistátní akce„Havel: Měl jsem Klause vyhodit.“ Bombastické svědectví, co prý řekl exprezident
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění