Zasloužíme prý lepšího prezidenta, údajně takového „knížete“ Schwarzenberga nebo Halíka

Autor: Dušan Streit | Publikováno: 14.6.2011 | Rubrika: Zamyšlení
knize

27. května v Hospodářských novinách na prezidenta zaútočil německy píšící spisovatel a také bývalý náš velvyslanec v Německu a Rakousku Jiří Gruša, což dále eskaloval na svém blogu 5. června Karel Hvížďala.

Poté, co 3. června v HN prezident Klaus reagoval na Grušův rozhovor, podal si ho Hvížďala konstatováním, že Klaus svou reakcí sám potvrdil, že je »prorokem průměrnosti«.

 

Grušův protičeský výpad

Gruša se zařadil mezi nadřazené světáky, sebechvalné intelektuály a samozvané arbitry češství, kteří Čechy považují za provincionalisty historického typu. V tom sebemrskačství však není důsledný, protože ačkoliv kálí do českého hnízda, sám se od něj distancuje. Zná přece jako správný kosmopolita tři jazyky...

Češi jsou pro něj postavy z vesničky střediskové s geny zlodějů a kapitulantů a Beneš byl zahradním trpaslíkem evropských dějin. Nečas je něco podobného, ale bez zahrádky. Vicekancléř  Hájek zase drží tradici českého protiamerického žvástu. U jiného Čecha bych to považoval za masochismus odrodilce, Gruša se však cítí něčím více. Stylizuje se do role nadřazeného proroka pseudohumanismu a okázalého světoobčanství.

Prý mu už v roce 1990 začalo docházet, že naše sebeprovincializace je hlubší problém, než si myslel. V poslední době je Gruša překvapen, že někdo v Česku začne žvanit o tom, že politická korektnost je pitomost. A říká si: „Myslí to ten člověk vážně? Nebo ví vůbec, co ta political correctness je? Neví!“ A hned si „politicky korektně“ zakádruje, když kritizovaného Hájka spojuje s minulostí jeho otce.

Podle Gruši začal Klaus přesedat z mezinárodního expresu na český osobák, který jezdí mezi obcemi - z Proseka do Prudic. Tím prý těží z nacionalismu a geniálně vystihuje náladu veřejnosti. Proto má být prorokem průměrnosti.

Zasloužíme prý lepšího prezidenta, údajně takového „knížete“ Schwarzenberga nebo Halíka. A jsme doma, Gruša odhalil své ledví. Přiřadil se k oněm žvanivým havloidním pseudointelektuálům, kteří pod záminkou kosmopolitismu budou vždy působit proti české suverenitě a národnímu sebevědomí.

Je to stále stejná partička, jak ji dobře specifikoval Adam Bartoš. Já k tomu dodávám, že jsou to postmoderní tlučhubové, kteří když mají ke svým spasitelským hypotézám poskytnout jasné argumenty, obklopí se žvanivými průpovídkami, že svět není černobílý. To ostatně udělal ve svém rozhovoru i Gruša, který se tak podprahově vymezuje jasným Klausovým názorům. Relativismus se prý stal součástí jeho biografie.

 

Hvížďalova elitářská apologetika

Korunu tomu nasadil Hvížďala. Uvádí to vzletně údajným dilematem mezi umělcem  a populistou. V tomto kontextu má být nadaným umělcem, jenž má podle něj reprezentovat „duši lidstva“, třeba Gruša. Zaslepeným populistou, jenž je pravým opakem umělce, má být Klaus. Aspoň přiznal peří, jak chápe intelektuály. Pro něj jsou proroky lidstva umělci a možná ještě tak exponenti žvanivých humanitních oborů.

Klause obviňuje, že je veden snahou „mít jiný názor než většina intelektuálů v naší civilizaci a vyjít vstříc masové populaci.“ Takže když nám Hvížďala představil, jak chápe elitu, přiřadil nás, ostatní průměrné vidláky, k nesvéprávné masové populaci. Legrační je zejména jeho konstrukce „většina intelektuálů“. Připomíná mi to reklamu, v níž devět z deseti zubních lékařů nám za honorář podsouvá určitou zubní pastu.

Takže podle Hvížďaly většina těch pravých „intelektuálů“ (pro mě žvanilů) spojených s euroatlantickou civilizací nepovažuje třeba globální oteplování za bublinu. A Klaus se podle něj demaskoval jako populista a prorok podprůměrnosti i svým postojem k prasečí či naposled „okurkové“ chřipce.

Když člověk použije vlastní zdravý rozum, jen se podle něj jako český reptal hloupě nebo účelově vymezuje zdánlivě proti germánskému mudrování a bruselským byrokratům, avšak de facto má jít toliko o obrozenecký populismus namířený proti euroatlantické civilizaci, jak ji vytvářejí oni „intelektuálové“.

 

Politicky nekorektní Klaus – naštěstí!

Klaus okomentoval Grušu mimo jiné tak, že když Gruša dělal velvyslance, měl vždy spíše pocit, že hájí druhou stranu. Stejně kolaborantské smýšlení projevuje i Hvížďala. A to je podle mě poznávacím znamením celé této „politicky korektní“ skupiny konformních kosmopolitů, usilujících o demontáž České republiky.

Činí tak s planoucím okem mesiášů, jichž jsou na slepých cestách historie plné hřbitovy. Vedle však leží kosti svedených obětí jejich zpupnosti.

 

K tématu:

Všichni Klausovi neonacisté a hluboký výstřih Silvie Lauderové

Protokoly pravdoláskařských mudrců. Podvrh či realita?

Faleš a prázdnota tibetských fanglí. Pravdolásková taškařice. Havel i Dalajláma jsou oba marxisté

Případ Bátora a zbabělý Nečas. Návod pro média, jak zničit člověka. Nezapomeňte, za vše může Klaus!

Vondra a Schwarzenberg: České zájmy? Pche. My raději Izrael

Co mám proti Havlovi. Odpověď Pavlu Kohoutovi

Humanitární bombarďák Havel opět za bukem vypouští bohatýrské pšouky. I klaun má ve světě větší slovo než on

Havlovská banda by byla tragédií. Spojení Tůma-Bakala-Schwarzenberg-Havel přes Becherovku, Patrii Finance a ČSOB

Kdo zhanobil odkaz První republiky? Nebyl to Gottwald, Husák, ale až Havel a jeho klika

Schwarzenberg prezidentem? To raději Karel Gott!

6888 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Prouzova kampaň zaměřená na slabomyslnéPodpořte prosím EUportal.czZvrácený pastýř papež František. Ničí Církev a fakticky kryje korupční a hospodářské zločiny i sexuálně zvrácené biskupy i kněžíDemokracie, z níž mnohdy zbývají jen prázdné formy, je pomalu odstraňována. Připravují se režimy fakticky s loutkovými vládami jedné strany. Vlády v EU už samostatně skoro o ničem nerozhodujíZápadní muži byli feminizováni a západní ženy defeminizovány. Feministky zničily muže, kteří jsou nyní vychováváni jako ženy

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Francie: Po generálech zveřejnili prohlášení i vysloužilí policistéAnketa: Schvalujete zákaz palestinských demonstrací? Ano! 84%

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smskuPři utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění