Bátora, Židé a soudruh Karel Hvížďala jako student politických věd v Moskvě

Autor: Svatopluk Kalužík | Publikováno: 28.7.2011 | Rubrika: Reakce
hvizdala

Již na osmiletce nám pan učitel matematiky vysvětlil, že nelze sečítat tři hrušky a dvě jablka, ba že nemá ani valného smyslu je porovnávat.

Obdobně by asi dopadla otázka: co je horší? Tedy co je horší ze dvou možností – zaprvé, nemít rád židy (bylo by možné dosadit libovolnou rasu, ale ve článku, na nějž přijde řeč se mluví právě o tom), nebo zadruhé, nemít rád část lidstva jinak vyčleněnou (např. třídním původem resp. vztahem k majetku). Starším snad samozřejmě přijde na mysl komunistické členění: kapitalisti, buržousti, kulaci, sedláci, živnostníci a další, ti všichni pocítili tvrdou pěst strany v nesmiřitelném třídním boji.

            Někteří z nás vědí, že obojí je odsouzeníhodné a (díky podobným panům učitelům) vědí, že ani porovnávat to nemá smysl, jiní se o to (a pravděpodobně doživotně) pokoušejí.

            A teď již k onomu zmíněnému článku. Moje replika patří článku soudruha Hvíždaly (dále jen Autor, který se jako student politických věd v Moskvě snad za to oslovení neurazí) „Zmatený muž na nebezpečném místě“ (POLITIKA: Ladislav Bátora , Neviditelný pes, 27.7.2011). Ano, odsuzuje odsouzeníhodné. Já také nemám důvěru v člověka, který, mimo Autorem uvedené, byl tak persekvován komunistickým režimem, že se (dle vlastního životopisu) vypracoval v hloubi totálu z bagristy na ředitele – shodou okolností tuším také personálního. To už se mi více líbí ta O Červené Karkulce.

            Kam se však poděl nějaký smysl pro relace? Proč Autorovi (a nejen jemu) vadí kandidatura za „rasistickou Národní stranu“ (která, mimochodem, vyjma proklamací prakticky nic neprovedla a nebyla našimi orgány nijak zakázána) či pochvalná zmínka o antisemitské knize a nevadí členství v třídně nenávistné KSČ, která má na svědomí řadu zločinů a která je zákonem za zločinnou prohlášena? Kolik Autor napsal obdobných příběhů o členech zločinné organizace, kteří v houfech zastávali a zastávají významné a ještě významnější veřejné funkce? Kam se poděla – a nejen jeho – třídní ostražitost? A nesvědčí to, minimálně, o jisté míře Autorovy názorové rozkolísanosti?

Nebo že by se hrušky a jablka přece jen dala srovnávat a nenávist, např. ke kapitalistům apod., je nějak správnější a tudíž omluvitelná? Bohužel není vyloučeno, že v myslích nemalé části našeho národa tomu tak je.

 

Svatopluk Kalužík

www.konzervativnistrana.cz

 

Čtěte také:

8986 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Podpořte nás, prosím. Bez Vás to nedámeEurokomisařka Věra Jourová z ANO se chová jako Leonid Brežněv a globalista George Soros Parlamentní volby ve Velké Británii byly druhým referendem o Evropské unii. Voliči jasně rozhodli, že chtějí opustit Evropskou unii Gangy imigrantů ovládají evropské metropole: Arabské klany mocnější než úřady. Doznání politiků: Zločin se vymyká kontroleJak poznáte opravdového blbce? Jednoduše. Když prosazuje podporu „zelené“ obnovitelné energie upřednostňované před uhlím, zemním plynem nebo jadernou energií...

euServer.cz

Dosud největší facka EU! Sledoval jsem celý přenos. ČT hystericky proti JohnsonoviMám pro premiéra Babiše dvě zprávy

ePortal.cz

Muslimské šátky a svoboda je nositČtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Průšvih: Baltazar je na vánočním přání bílejVideo: Důchodce na žalobu imigranta odsouzen + další multikulti "lahůdky"

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Kdo v listopadu 1989 řídil změny? O těchto jménech se mluví. Ale Jakeš byl mimo. Spisovatel Čejka také o Babišovi a dnešní cenzuře mlčenímBrexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění