„Smrt Izraeli“, demonstrovaly tisíce členů Hizbollahu v Berlíně

Autor: Olga Ryantová | Publikováno: 11.8.2006 | Rubrika: Islám
Německo2

V sobotu 29. 7. 2006 se v srdci Berlína konala protiizraelská demonstrace přívrženců Hizbollahu. Asi 3500 sympatizantů demonstrovalo proti válečnému konfliktu na Blízkém východě. Motto řádně ohlášené a povolené demonstrace znělo vzletně: „Zastavte válku. Za trvalý mír na Blízkém východě“. Ve skutečnosti se však jednalo o ryzí propagandu teroristické války Hizbollahu proti Izraeli.

Skupiny demonstrujících Arabů a Palestinců táhly městem směrem ke známému berlínskému náměstí Potsdamer Platz a opakovaně skandovaly: „Smrt Izraeli“ a „Hizbollah zvítězí“ a urážely amerického prezidenta George W. Bushe zvoláním „Terorista č. 1“. Islamisté pod dohledem policistů svobodně proklamovali cíle teroristického Hizbollahu.

Dalším poněkud absurdním se jevil také fakt, že pochod nenávisti vedl jen několik set metrů od monumentálního pomníku holocaustu u Braniborské brány.

Mnozí účastníci demonstrace hlásající nenávist vůči Izraeli nesli nad hlavami plakáty s podobiznou šéfa Hizbollahu, Hassana Nasralláha: „Jsme na tebe pyšní“.

Na akci vzápětí reagovalo několik německých politiků:

Ústavní expert a bývalý berlínský senátor, prof. Rupert Scholz (CDU), řekl novinářům, že protesty muslimů byly „jednoznačně protizákonné“ a vyjadřovaly nenávistnou propagandu. Podle Scholze není svoboda projevu „povolením k trestnému jednání“.

Hlavní kandidát CDU na post starosty Berlína, Friedbert Pflüger, vyzval k trestně právnímu stíhání zodpovědných osob. Řekl: „Všichni chceme klid zbraní na Blízkém východě. Toto město je otevřeno celému světu a je tolerantní ke každé kultuře a náboženství. Kdo však táhne ulicemi města s nepřípustnými a nenávistnými antisemitskými hesly, musí být potrestán“... „V německých městech nelze trpět přívržence terorismu, ani ty, jenž volají po nenávisti“.

Berlínský senátor Ehrhart Körting (SPD) nechal prověřit, zda organizátoři mohou být trestně stíháni.

V pondělí také oznámil úřad ministerstva vnitra, že prověří, zda nebyla v případě prezentací portrétů šéfa Hizbollahu, Hassana Nasrallaha, během demonstrace naplněna skutková podstata trestného činu šíření nenávisti.

Policisté se hájili, že radikální šiítský Hizbollah není v Německu zakázanou organizací.

Podle zprávy Úřadu řadu na ochranu ústavy z roku 2005 žije v Berlíně asi 160 přívrženců Hizbollahu, v celém Německu je to asi 800-900 členů této teroristické organizace, která vznikla v roce 1982 jako reakce na vstup izraelských jednotek do Libanonu.

Z němčiny přeložila Olga Ryantová

www.Eurabia.cz

4525 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Trikolora vs. hnutí SPD. Ostatně soudím, že opustit civilizační smrtí nasáklý bruselský protektorát je naším nejvyšším národním zájmemSluníčkářům vadí filmy Forrest Gump, Jih proti severu či Indiana Jones… Tomuto šílenství se musíme postavitBělošství je ‚genetický defekt‘, řídká vůdkyně Black lives matter, co si láme hlavu tím, jak by šlo bílé ‚vymazat‘Chcete, aby imigranti a suníčkářská lůza rabovali i v našich městech?Hnutie Black Lives Matter podporuje potraty, homosexualitu a je proti rodine

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

ePortal.cz

Dva Milošové, ale jednoho zvolilo 2,8 milionů a druhého 8144 voličůSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

Eurabia.cz

Imigranti ve Francii ubili řidiče MHD(Multi)kulturní vložka: Azylant v Německu znásilnil 83-letou

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Nevylučuji, nepotvrzuji. Miroslava Němcová ještě neví, zda chce nahradit ZemanaNohavica že je zm*d? Xaver se nadechl a jel. Čím větší nula... Polod*mentní idi*t, nikdo, expolitik z Brna
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění