„Smrt Izraeli“, demonstrovaly tisíce členů Hizbollahu v Berlíně

Autor: Olga Ryantová | Publikováno: 11.8.2006 | Rubrika: Islám
Německo2

V sobotu 29. 7. 2006 se v srdci Berlína konala protiizraelská demonstrace přívrženců Hizbollahu. Asi 3500 sympatizantů demonstrovalo proti válečnému konfliktu na Blízkém východě. Motto řádně ohlášené a povolené demonstrace znělo vzletně: „Zastavte válku. Za trvalý mír na Blízkém východě“. Ve skutečnosti se však jednalo o ryzí propagandu teroristické války Hizbollahu proti Izraeli.

Skupiny demonstrujících Arabů a Palestinců táhly městem směrem ke známému berlínskému náměstí Potsdamer Platz a opakovaně skandovaly: „Smrt Izraeli“ a „Hizbollah zvítězí“ a urážely amerického prezidenta George W. Bushe zvoláním „Terorista č. 1“. Islamisté pod dohledem policistů svobodně proklamovali cíle teroristického Hizbollahu.

Dalším poněkud absurdním se jevil také fakt, že pochod nenávisti vedl jen několik set metrů od monumentálního pomníku holocaustu u Braniborské brány.

Mnozí účastníci demonstrace hlásající nenávist vůči Izraeli nesli nad hlavami plakáty s podobiznou šéfa Hizbollahu, Hassana Nasralláha: „Jsme na tebe pyšní“.

Na akci vzápětí reagovalo několik německých politiků:

Ústavní expert a bývalý berlínský senátor, prof. Rupert Scholz (CDU), řekl novinářům, že protesty muslimů byly „jednoznačně protizákonné“ a vyjadřovaly nenávistnou propagandu. Podle Scholze není svoboda projevu „povolením k trestnému jednání“.

Hlavní kandidát CDU na post starosty Berlína, Friedbert Pflüger, vyzval k trestně právnímu stíhání zodpovědných osob. Řekl: „Všichni chceme klid zbraní na Blízkém východě. Toto město je otevřeno celému světu a je tolerantní ke každé kultuře a náboženství. Kdo však táhne ulicemi města s nepřípustnými a nenávistnými antisemitskými hesly, musí být potrestán“... „V německých městech nelze trpět přívržence terorismu, ani ty, jenž volají po nenávisti“.

Berlínský senátor Ehrhart Körting (SPD) nechal prověřit, zda organizátoři mohou být trestně stíháni.

V pondělí také oznámil úřad ministerstva vnitra, že prověří, zda nebyla v případě prezentací portrétů šéfa Hizbollahu, Hassana Nasrallaha, během demonstrace naplněna skutková podstata trestného činu šíření nenávisti.

Policisté se hájili, že radikální šiítský Hizbollah není v Německu zakázanou organizací.

Podle zprávy Úřadu řadu na ochranu ústavy z roku 2005 žije v Berlíně asi 160 přívrženců Hizbollahu, v celém Německu je to asi 800-900 členů této teroristické organizace, která vznikla v roce 1982 jako reakce na vstup izraelských jednotek do Libanonu.

Z němčiny přeložila Olga Ryantová

www.Eurabia.cz

4498 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Jakmile koronavirová epidemie skončí, migranti se na hranici vrátí, slibuje TureckoCovid -19 a sexuální zneužíváníPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitMigrační lež v záři koronaviru a lenost dekadentního Západu. Kde je ekonomický přínos migrantů? Rychle pryč z Evropské unieSalvini: EU je doupě zmijí a hyen. Epidemie změnila myšlení Italů. Solidarita na bruselský způsob

euServer.cz

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem VaršavyČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaRozmazlený západ a nepřipravená atomizovaná společnost

Eurabia.cz

Albánští muslimové terorizují Řeky a EU k tomu mlčí!Ukázka brutálních útoku uprchlíku na řecké pohraničníky ...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Erik Best: Virus? Budeme doplácet na Západ. Hamáček? Zeman neví, co dělá. Kšeft v pozadíDivadlo s rouškami, národ ve strachu. Řádění Babišovy kohorty, udavačství. Nářez od profesora Milana Knížáka
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění