„Smrt Izraeli“, demonstrovaly tisíce členů Hizbollahu v Berlíně

Autor: Olga Ryantová | Publikováno: 11.8.2006 | Rubrika: Islám
Německo2

V sobotu 29. 7. 2006 se v srdci Berlína konala protiizraelská demonstrace přívrženců Hizbollahu. Asi 3500 sympatizantů demonstrovalo proti válečnému konfliktu na Blízkém východě. Motto řádně ohlášené a povolené demonstrace znělo vzletně: „Zastavte válku. Za trvalý mír na Blízkém východě“. Ve skutečnosti se však jednalo o ryzí propagandu teroristické války Hizbollahu proti Izraeli.

Skupiny demonstrujících Arabů a Palestinců táhly městem směrem ke známému berlínskému náměstí Potsdamer Platz a opakovaně skandovaly: „Smrt Izraeli“ a „Hizbollah zvítězí“ a urážely amerického prezidenta George W. Bushe zvoláním „Terorista č. 1“. Islamisté pod dohledem policistů svobodně proklamovali cíle teroristického Hizbollahu.

Dalším poněkud absurdním se jevil také fakt, že pochod nenávisti vedl jen několik set metrů od monumentálního pomníku holocaustu u Braniborské brány.

Mnozí účastníci demonstrace hlásající nenávist vůči Izraeli nesli nad hlavami plakáty s podobiznou šéfa Hizbollahu, Hassana Nasralláha: „Jsme na tebe pyšní“.

Na akci vzápětí reagovalo několik německých politiků:

Ústavní expert a bývalý berlínský senátor, prof. Rupert Scholz (CDU), řekl novinářům, že protesty muslimů byly „jednoznačně protizákonné“ a vyjadřovaly nenávistnou propagandu. Podle Scholze není svoboda projevu „povolením k trestnému jednání“.

Hlavní kandidát CDU na post starosty Berlína, Friedbert Pflüger, vyzval k trestně právnímu stíhání zodpovědných osob. Řekl: „Všichni chceme klid zbraní na Blízkém východě. Toto město je otevřeno celému světu a je tolerantní ke každé kultuře a náboženství. Kdo však táhne ulicemi města s nepřípustnými a nenávistnými antisemitskými hesly, musí být potrestán“... „V německých městech nelze trpět přívržence terorismu, ani ty, jenž volají po nenávisti“.

Berlínský senátor Ehrhart Körting (SPD) nechal prověřit, zda organizátoři mohou být trestně stíháni.

V pondělí také oznámil úřad ministerstva vnitra, že prověří, zda nebyla v případě prezentací portrétů šéfa Hizbollahu, Hassana Nasrallaha, během demonstrace naplněna skutková podstata trestného činu šíření nenávisti.

Policisté se hájili, že radikální šiítský Hizbollah není v Německu zakázanou organizací.

Podle zprávy Úřadu řadu na ochranu ústavy z roku 2005 žije v Berlíně asi 160 přívrženců Hizbollahu, v celém Německu je to asi 800-900 členů této teroristické organizace, která vznikla v roce 1982 jako reakce na vstup izraelských jednotek do Libanonu.

Z němčiny přeložila Olga Ryantová

www.Eurabia.cz

4281 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii - finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce splaskneAgent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályCírkev kráčí ke své zkáze. Byla infiltrovaná komunistyEvropská unie je od základu špatný koncept. A platí na něj základní poučka: i špatné věci jsou schopny vývoje. Vyvíjejí se však vždy v ještě horšíKaždý, chudý i bohatý, může díky sluníčkářům a islamizaci přijít o vše…

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

Pokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokemUž i u nás przní duše dětem zpovykaní šílenci z politických neziskovek, které zločinní levicoví politici vpustili do našich škol. Je třeba to zastavit, dokud je čas!

Eurabia.cz

Údajně mu je 16, ale vypadá na 40! Tohle jsou ti dětští uprchlíci političky KDU-ČSL?Pozvánka na konferenci do českého parlamentu: Pronásledování křesťanů v 21. století

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Chartistka Procházková k listopadu 1989: Když mému partnerovi Ludvíku Vaculíkovi zabránili promluvit k demonstrantům se slovy „s tebou se nepočítá“, tušila jsem...Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění