Proč nepálíme íránské vlajky a ambasády.Aneb jaký je rozdíl mezi Mohamedem a šoa

Autor: Marek Bartoš | Publikováno: 21.8.2006 | Rubrika: Kulturní válka
Mohamed - karikatura

Vzpomínáte si na ty nevinné malůvky, které vyvolaly mezinárodní krizi? Ano, mám na mysli karikatury proroka Mohameda, které byly uveřejněny v listech některých západních zemí. Tehdy se proti uveřejnění těchto kreseb vzedmula obrovská vlna nevole a odporu. Stalo se tak především v muslimských státech, kde lidé zfanatizování svými náboženskými vůdci pálili dánské vlajky, nekupovali dánské zboží a volali po potrestání šéfredaktora listu, který karikatury otiskl jako první. Zkrátka dost tragikomický obraz dnešního světa, který nám ukázal, jak je „naše“ západní civilizace slabá a měkká.

A dnes? Opět malůvky. Opět provokující karikatury. Opět pálení vlajek a rabování ambasád… Bohužel v tomto případě se nic podobného jako posledně neděje. Je zde totiž jeden velmi zásadní rozdíl, který obě „karikaturové války“ odděluje. Totiž to, že ty loňské znázorňovaly muslimského proroka. Kdežto ty dnešní na výstavě v íránském Teheránu zesměšňují holocaust a karikují židovství jako takové. Tolik v kostce o novém dějství frašky o karikaturách.

V čem je tedy rozdíl? Právě třeba v tom, že zatím nekolují světem obrázky hořících íránských ambasád. Všechno se nese v jakémsi slepeckém nic nevidění, či spíše nechtění vidět. Moc se o těchto stejně skandálních a urážlivých mazanicích nemluví, není to totiž příliš politicky korektní k islámskému světu, zvláště nyní, když jsme nechali rozbořit Bejrút a ty sionistické lotry nezastavili. Ano. Taková je tedy situace. V zaprášeném Teheránu je zesměšňováno největší utrpení židovského národa za celou jeho existenci a my se radši politicky korektně nevyjadřujeme.

Už si na to moc dobře nevzpomínám, ale na jedno si pamatuji: ti pravověrní evropští multikulturalisté si rvali vlasy, když uviděli karikatury v novinách. A neváhali ani vteřinu a hned začali sepisovat omluvy, kajícné pamflety a žádosti o prominutí. Jenom, nedej bože, aby se muslimové urazili a přestali se s námi bavit. To by totiž asi bleskurychle přišli o práci, že? Protože to jejich žvanění by nikdo neposlouchal a neměli by o koho pečovat a komu vymýšlet další výhody a pozitivní diskriminaci. Vzpomínám si taky moc dobře, jak se ministři zahraniční Evropské unie omluvili muslimskému světu: „…uznávají a litují, že tyto karikatury muslimové po celém světě považovali za urážlivé a že jim způsobily psychické strádání…". Takto zbaběle, potupně a sebemrskačsky jsme si sypali popel na hlavu.

A dnes? V Íránu se děje just to samé, co se dělo tehdy v Evropě. Totiž byly uveřejněny karikatury, které zesměšňují víru toho druhé. Ale reakce je poněkud odlišná, lépe řečeno žádná. Ano, nepochybně platí svoboda slova, a proto nemám proti uveřejnění těchto ani těch minulých karikatur vůbec nic. I když mě můžou stokrát urážet a zesměšňovat mou víru. Strašlivě mně však vadí rozdílné reakce na zveřejnění těchto patlanin. Proč se v západním tisku dle levicových liberálů neměly zveřejnit karikatury proroka Mohameda? Protože jsou urážlivé a zesměšňují náboženství a víru někoho jiného, zněla tehdy odpověď. Dobře, tedy. Proč jsou však dnes uveřejňovány podobné karikatury, které místo islámu zesměšňují židovství a holocaust? To není urážlivé a zesměšňující pro jiné náboženství a jinou víru? No jistě že je!

Akorát naše západní civilizace je na jedné straně strašně slušná a civilizovaná. Přiznejte si, šli byste zapalovat na Václavák íránskou vlajku? Nebo házet kameny a zápalné láhve na íránskou ambasádu v Praze? Nešli, protože toto se k nám nehodí, my přece nejsme jak oni… My problémy neřešíme se samopalem a šutrem v ruce, ale slovy, dohodou a kompromisem. Tak to tady máme (pěkně) zařízené.

Proč tedy neslyšíme rázné odsouzení a požadování omluvy za tyto dnešní karikatury? Proč se nesjeli do Bruselu ministři a neschválili, stejně energicky jako tehdy, odsuzující nótu? Jsme obyčejní slaboši, kteří se bojí rázně buchnout do stolu a odmítnou to šlapání na západní hlavě, které rezignovaně snášíme.

A víte, co je na tom všem nejhorší? Karikatury proroka Mohameda znázorňovaly jisté obavy z činů jeho následovníků, kteří vraždí nevinné civilisty. A bomba v turbanu? Vždyť prorok Mohamed byl vrah, násilník a lupič, tak čemu se divíte? Kdežto tyto dnešní íránské karikatury zesměšňují šoa, utahují si z kruté pravdy a záměrně dráždí nejcitlivější místo židovského národa – jeho největší dějinné utrpení a strádání, které zapříčinil Hitler svou rasovou nenávistí. A navíc je toto utrpení zesměšňováno šílencem, který chce stejně jako Hitler, izraelský národ vymazat z mapy.

Západní civilizace a její elity mlčí. Jenom si dávejme pozor na to, abychom i my jednou nebyli tak nějak jednoduše vymazáni. Naše postoje k tomu občas přispívají.

Autor je členem Mladé pravice

4107 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení Koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Milion chvilek? Ovčáček překvapil: Vidím jasný plán. TOP 09 bude koukatKlaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění