Zle, matičko, zle! Švarcenberci zde! Nečasi, odvolejte nepřítele našeho státu Schwarzenberga

Autor: Miloslav Bednář | Publikováno: 5.2.2012 | Rubrika: Zamyšlení
knize_top09

Původcem nynější vládní krize je ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg. Odstartoval ji veřejnou pohrůžkou vládě, že v ní nebude sedět, pokud tato neodsouhlasí německo-francouzskou vrchností chystanou smlouvu o fiskální unii, jež má po začlenění do eurozóny jednou provždy odstranit rozpočtovou a vůbec fiskální svrchovanost České republiky. Schwarzenberg tak ultimativně vyzval vládu, aby se vyslovila pro budoucí odstranění fiskální svrchovanost státu.

Z této závažné skutečnosti plyne, že Karel Schwarzenberg ve vládě sedět nikdy neměl. Jestliže ministr zahraničních věcí veřejně vyzývá k odstranění klíčového prvku svrchovanosti svého státu, vyslovuje se tím proti existenci státu, a svou funkci by proto již nadále neměl vykonávat pro zásadní nezpůsobilost k takové činnosti. Ministr se stal politicky nedůvěryhodnou osobou, a tak ztrácí oprávnění reprezentovat stát. Jinak řečeno, ministr Schwarzenberg překročil zásadní mez únosnosti jednání představitele státu. A premiér Nečas by jej proto měl odvolat pro ztrátu důvěry.

Ministr Schwarzenberg před časem ohlásil, že příští rok hodlá kandidovat na funkci prezidenta České republiky. Nynější ministrovo chování, tedy úsilí zlikvidovat fiskální svrchovanost České republiky, mění jeho rozhodnutí veřejně soutěžit o prezidentský stolec v neúnosnou frašku. Prezidentem republiky se ve svobodných poměrech nemůže stát člověk, který chce z republiky učinit převážně nesvéprávný útvar. Jestliže bude Karel Schwarzenberg skutečně kandidovat na prezidenta, ukáže jeho volební výsledek, jak dalece jsou naši voliči svobodnými občany, nebo obyvateli toužícími po znevolnění.

Čtěte také:

Klaus: Českou republiku poškozuje Schwarzenberg, nikoli Nečas

Šok! Kníže a Sobotka chtějí smlouvu, která je proti právu EU

Vláda, kde si dělá Kalousek se Schwarzenbergem co chce, už je nepokrytě kolaborantská

Převážně neblahá česká historická zkušenost se Schwarzenbergy se každopádně významně rozšiřuje. Její stav z r. 1850 zachytil Karel Havlíček takto:

Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden, ten je generál,
a druhý je kardinál;
zle, matičko, zle!

Ta nynější česká zkušenost s Karlem Schwarzenbergem nepostrádá dějinnou ironii ve stylu černého humoru. Vášnivý zastánce likvidace fiskální svrchovanosti, a tak svobody svého státu, se kdysi o obnovu jeho státní svobody a svrchovanosti významně zasloužil. A to nemalou podporou české kulturní a vědecké emigrace v době komunistického totalitního ovládání Československa.

Zase jeden příklad, kdy dějiny ukazují, jak snadno se lidská ctižádost a nekritičnost stanou tragikomickým představením.

 

K tématu:

Schwarzenberg převzal po smrti Havla jeho úlohu největšího rozvraceče české státnosti za podpory Kalouska

Ze zákulisí smlouvy, která štěpí vládu. Nečas má prý plán. Třeba nedostane zmocnění od Klause

Brusel jde po vašich penězích. Čtěte o smlouvě o fiskální unii, kterou chce kníže

Klíčová slova: EU  | Schwarzenberg  | Nečas  | Německo
8384 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Papež František, Biden a katolíciJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosímFrancouzi vkládají v boji proti islamistickému separatismu nejvíce důvěry do Marine Le PenPříznivci BLM chtějí strhnout sochy kapitána Cooka a přejmenovat muzea a restauraceMerkelová Trumpovi nabídla miliardu dolarů za zrušení amerických sankcí proti rusko-německému plynovodu

euServer.cz

Mezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvých

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

Eurabia.cz

A ven! Venezuela vykázala velvyslankyni EU"Je spolehlivý jako kalašnikov!" Rakouští lékaři objednávají Sputnik V

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Kalousek pro PL: Evropské hodnoty lžou, nevěřte jimPoprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění