Pán prstenů a střet civilizací

Autor: Wolfgang Bruno | Publikováno: 1.9.2006 | Rubrika: Kulturní válka
Ring

“A něco, co nemělo být zapomenuto, bylo ztraceno. Historie se stala legendou, legenda se stala mýtem …” (J. R. R. Tolkien: Pán prstenů)

Vždy vynikající spisovatel a historik Victor Davis Hanson porovnává moderní Evropu s eposem “Pán prstenů” od J.R.R. Tolkiena, který byl nedávno novozélandským režisérem Peterem Jacksonem proměněn v úspěšnou filmovou trilogii. Jako obyvatelé Tolkienova imaginárního světa jsou Evropané uvyklí životu v míru a prosperitě. Jejich usedlý způsob života začíná být ale ohrožen, ačkoliv ne všichni z nich si toho zatím všimli. Na východě povstává stín dávného nepřítele, nepřítele, který nás neohrožoval tak dlouho, že jsme takřka zapomněli na něj i na to, jak nebezpečný dokáže být.

Vzpomínky na dávné bitvy vybledly tak, že je vnímáme takřka jako pohádky. Nepřítel byl naposledy poražen, nikoliv ale zničen. Dlouho se od té doby držel při zemi, stáhnul se do svých zemí, a čekal na příští příležitost k úderu. A teď cítí naši slabost.

Jeden prsten, Prsten moci, který spustí velkou válku rozhodující o budoucnosti svobody ve Středozemi, je velkou analogií islámu. Mnoho mužů bylo svedeno nepopíratelnou mocí prstenu a doufalo, že ji použijí pro svůj vlastní zisk v prázdné víře, že ji budou moci ovládat. Ale Prsten moci má svojí vlastní vůli a je neodmyslitelně zlý. Nemůže být použit k ničemu dobrému. Pomalu zkazí každého, kdo ho používá, nahradí cokoliv bylo pozitivní a vznešené temnotou, a nezanechá nic než prázdnou schránku. Jako Nazgûlové, kdysi velcí králové, nyní bezduché nástroje v rukách zla.

Před dlouhou dobou byly oblasti od Egypta přes Sýrii k Íráku, Íránu a Pákistánu místy nejrannějších civilizací známých člověku. Dnes, islám dávno spotřeboval tyto živoucí kultury, a nahradil je islámským zpátečnictvím, terorismem a nenávistí, s žádným jiným učelem v životě než být ke službě Ummě. To je také osud Francie, pokud se Francouzi neprobudí a nezmění své způsoby. Francouzská elita je na stejné šílené výpravě: prvořadým nepřítelem pro ni není islám, ale anglo-američtí rivalové, proti kterým od Napoleonových dob, pokud ne dříve, bojovala prohranou bitvu. Myslí, že mohou jezdit na tygrovi a “použít” islám k tomu, aby získali zpět něco ze své bývalé slávy. Protějškem Sarumana, zrádcovského čaroděje, by mohl být Jacques Chirac a francouzská politická elita stojící za Eurábijským projektem. Jsou nepřítelem uvnitř, a tváří se, jako by byli na naší straně, zatímco již dávno spojili síly s temnotou, a až padnou, mohou sebou stáhnout další.

Nezasvěcenci mohou být zmateni tím, že fantastický příběh jako Pán prstenů mohl svým kouzlem svazovat generaci za generací. Odpovědí na hádanku možná je, že ačkoliv je plný Elfů, skřetů a podivných bytostí, je v zásadě lidským příběhem, příběhem o zbabělosti, zradě a smrti, ale také o naději, nových začátcích a neočekávané odvaze. Nade všechno je příběhem o tichých lidech, malých lidech, jako jsou Hobiti nebo Enti, náhle z nutnosti povstávající a prokazující statečnost a oddanost, kterou od nich nikdo neočekával, nejméně ze všeho oni sami. Lidé, kteří jsou připravováni o své denní životy, aby se postavili rostoucímu zlu shromažďujícímu se za branami a hrozícímu zničit vše, co je jim drahé. Mnoho z těch, kteří nás mají chránit, ustoupí před výzvami, které před nimi stojí. Jiní, jako Saruman nebo eurabijské elity, doufají, že zvětší svoji vlastní moc. Další, jako Denethor, Správce Gondoru, jsou paralyzováni nerozhodností a ponechávají svůj národ bez ochrany, zatímco se nepřítel chystá zaútočit. A ještě jiní, jako Théoden, král Rohanu, jsou zaslepení lidmi jako Gríma Červivec, jako Johnové Espositové, Taríkové Ramadánové a multikulturní omlouvači islámu světa. Ti se stále ještě mohou ve dvanácté hodině probudit a navrátit se k vedení obrany.

Je snadné sledovat selhání mnoha našich vůdců i při pouhém rozpoznání našeho protivníka, být svědkem jeho početní velikosti, a uzavřít tím, že jsme boj prohráli. Je to také nesprávné. Jak nám ukazuje Tolkien, někteří z těch u moci při zvládání své zodpovědnosti selžou. Ale jiní, kteří nebyli do těchto výpočtů zahrnuti ani jako přátelé, ani jako nepřátelé, v posledním okamžiku povstanou, a převáží váhy ve prospěch sil dobra. Pokud se velcí lidé prokáží být v tomto boji příliš malými, pak budou muset malí vyrůst a nést břemeno. Skutečnou vůli k rozpoznání nepřítele a jeho slabin nelze nalézt v médiích, v přeplacených mozkových trustech, a zcela jistě ne na našich “progresivních” univerzitách a mezi většinou politiků. Je možno jí najít na malých webových stránkách bývalých muslimů, jako SecularIslam.org, KnowIslam.org, FaithFreedom.org, ApostatesOfIslam.com a IslamReview.org a na některých stránkách nemuslimů jako JihadWatch.org. Její zpráva je nesena světem blogosférou, globální komunitou blogů a soukromých stránek, která stále více prosazuje svůj vliv a vyzývá významné mediální sítě. Velká média budou muset následovat vedení, nebo upadnout v důvěře a ve významu, jak stále více a více lidí bude porovnávat jejich omlouvačný postoj s lepšími argumenty a analýzami poskytovanými jinde.

Není na nás rozhodnout, v jaké době budeme žít. Vše, o čem můžeme rozhodnout je, co uděláme s časem, který nám byl dán. Tento úkol byl svěřen nám. A pokud nenajdeme cestu my, pak ji nenajde nikdo. Možná přišel čas, abysme odvrhli zlo tam, odkud přišlo, ať už to budou ohně Mordoru, nebo žhnoucí písky Arábie. Mnoho je toho na miskách vah, možná samotná civilizace. Pouze čas ukáže, jak jsme se této výzvy zhostili.

info.pravdaoislamu.cz

/titulek redakce/

4574 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouEkoalarmisté v EU vylobovali novinku: Od ledna končí benzín Natural 95, bude nový ekologický, který může zničit auto a zvýšit spotřebuBrutální bitka s lopatami mezi romskými a ukrajinskými dělníky. Podívejte sePapež František v rozhovoru prý řekl, že Ježíš Kristu není BůhImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Politicko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“Zpěvácké vystoupení zpěváka Hutky, kterou trapnost na Letenské pláni vygradovala až k transcendentnu...

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Dav soudruhu z pražské kavárny chtěl lynčovat v Praze Klause mladšíhoImigranti v Bosně ponoukáni vypadnout do Chorvatska

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Jen u nás: Projev Klause ml. k 17. listopadu. A pak to dorazil Ševčík kádrováky, islamizací a...„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění