Bída euronaivismu

Autor: Tomáš Břicháček | Publikováno: 22.9.2006 | Rubrika: Politika
rudnoucí hvězda

Europoslanec Jo Leinen se v loňském roce dostal do povědomí české veřejnosti svými urážkami na adresu prezidenta Václava Klause kvůli jeho kritice euroústavy. Tento nadšený federalista a zuřivý propagátor euroústavy, který je znám svými bizarními nápady typu vytvoření celosvětového parlamentu či svým členstvím v tzv. Jednotce rychlého nasazení bojující proti lžím o euroústavě, se nyní znovu "vyznamenal".

Někteří europoslanci na jaře letošního roku přijali prohlášení, ve kterém vyzývali Komisi k přípravě zprávy o ceně toho, že euroústava nevstoupí v platnost v očekávaném termínu. Vzhledem k tomu, že Komise přípravu takového textu dosud zvažuje, rozhodl se Leinen připravit tento dokument sám. V úterý 19. září představil text "The cost of No-Constitution".

Na úvod svého spisku konstatuje, že množství příkladů z poslední doby jasně ukazuje cenu, kterou EU a "občané Unie" platí za to, že není možné aplikovat euroústavu, ale jen zakládající smlouvy v podobě úprav z Nice. Toto tvrzení je zavádějící už z toho důvodu, že euroústava měla vstoupit v platnost až 1. listopadu 2006, navíc některá její ustanovení by se aplikovala až za tři či více let. Má tak jít zřejmě o hypotetické srovnání skutečnosti se situací, kdy by ústava platila v plném rozsahu už nyní.

Kdo by čekal, že po úvodním smělém konstatování bude následovat výčet takových příkladů z poslední doby s pádnou argumentací, bude zklamán. Najdeme zde pouze obecná konstatování bez jakéhokoli pokusu o podložení fakty. Celý sedmistránkový spisek je tak namísto analýzy reálných dopadů nepřijetí euroústavy spíše povrchní propagační brožurkou, která mohla být vydána už před dvěma lety.

Např. v bodě 2 věnovaném mezinárodnímu terorismu se dočteme toto: "Vzrůstající nebezpečí mezinárodního terorismu pro Evropu bylo nedávno znovu viditelné na plánech odpálit bomby v letadlech odlétajících z letiště Londýn Heathrow a v příměstských vlacích v Německu. Úspěšná prevence teroristických útoků může být garantována jen v evropském rámci. Kdyby ústava byla v platnosti, rozhodnutí v oblasti vnitra a justice by mohla být přijímána snáze a účinně, protože jednomyslné hlasování by nadále nebylo výjimkou, ale pravidlem."

K nedávné vojenské kampani Izraele v Libanonu Leinen říká tolik, že "několik týdnů poté, co krize začala, se evropští ministři zahraničí konečně sešli v Bruselu, aby vyvinuli evropskou iniciativu". Kdyby existoval post ministra zahraničních věcí EU, předvídaný ústavou, odpověd Unie by prý přišla dříve. Pokud by byla ústava v platnosti, EU by podle Leinena také byla schopna lépe reagovat na ilegální imigraci, požáry ve Středomoří stejně jako na problémy nejistoty s dodávkami energie z Ruska a Blízkého východu.

Zdá se, že podle Leinena by i slunce svítilo jasněji, tráva byla zelenější a dotované krávy bučely libozvučněji, kdybychom měli euroústavu, natož kdybychom konečně žili v jeho vysněných Spojených státech evropských. Jakýchkoli hlubších zamyšlení, která by šla nad dogma "více integrace - dobře, méně integrace - špatně", se u něj a jemu podobných euronaivistů nedočkáme.

Vydání spisku trefně komentoval britský europoslanec Nigel Farage. "Pan Leinen nám sliboval zásadní dokument. To, co z toho vzešlo, je plácání. Jedinou cenou, která je zřejmá z francouzského a nizozemského "ne", kterou nám jasně ukazuje, je jeho vlastní zhrzená pýcha."

Leinenův text je ke stažení na jeho osobních stránkách. http://www.joleinen.de

4485 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

NATO je opravdu ve stavu klinické smrti. Musíme budovat vlastní obranyschopnou armádu a obranné, ekonomické a politické spojenectví ve střední Evropě – Visegrád plusSametová revoluce byla hned dvakrát ukradena, nejprve havlisty studentům a ji pak havlisté ukradli i občanům. Převrat naplánovala StB a byl zřejmě od počátků řízen ve spolupráci se SovětyKarel Gott nás varoval: Svět směřuje k totální globalizaci. Vyústí to v jednu totalitní světovláduPiráti prosazují dvoumilionovou dotaci z veřejných peněz pro firmu miliardáře Zdeňka Bakaly, který je spojován s kauzou vytunelováni OKDImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje? Ostatně soudím, že NATO i EU musí být námi opuštěnyUž jste viděli, jak se ztrapnila Vášáryová? Blaha rozdrtil video americké ambasády o 17. listopadu

ePortal.cz

17. listopad 1939 a 1989 - pěstování kultu osobnosti Václava HavlaPokud bude Česká televize nadále vysílat podobné propagandistické paskvily jako s Václavem Moravcem, Rychetským a Čaputovou, poženou je lidé svinským krokem

Eurabia.cz

Imigranti v Bosně ponoukáni vypadnout do ChorvatskaIlegálové demonstovali za legalizaci svého pobytu v Evropě

FreeGlobe.cz

Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní tříděHnus se valí dál. „Babiš na Národní“ má pokračování
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění