Potřebujeme Euroúřad pro pohlavní rovnost?

Autor: Hynek Fajmon | Publikováno: 4.10.2006 | Rubrika: Politika
Ester

Levicové feministické požadavky často vyvolávají u občanské veřejnosti pobavený úsměv. V poslední době ale mnoha normálním lidem začíná tzv. tuhnout úsměv na rtech, protože jde opravdu do tuhého.

Agresivní šíření levicové feministické ideologie totiž získává čím dál větší podporu ze strany Evropské unie. A není to podpora zdaleka jen myšlenková. Jedná se o soustředěný útok na evropskou legislativu a evropský rozpočet s cílem prosadit tuto ideologii z moci úřední.

Součástí tohoto úsilí je mimo jiné i probíhající jednání o zřízení European Institute of Gender Equality t.j volně česky Euroúřadu pro pohlavní rovnost. Ano, to není omyl. Takový návrh je opravdu předložen a má reálnou šanci na schválení. Cílem tohoto návrhu je vytvořit evropský úřad se sídlem ve Vídni, který bude disponovat ročním rozpočtem ve výši 50 milionů euro a má zaměstnávat 130 "genderových euroúředníků".

Evropská unie a její jednotlivé členské státy již nyní mají celou řadu institucí, které mají za cíl hájit občanská a lidská práva jednotlivých občanů. Do souboru těchto práv bezesporu patří i práva a svobody týkající se rovnosti mužů a žen. Tato práva jsou zaštítěna existujícími smlouvami a zákony a také institucemi typu Evropský soud pro lidská práva nebo Evropský ombudsman. To všechno již dávno funguje, ale feministickým aktivistům je to stále málo.

Mnozí poslanci Evropského parlamentu včetně mne nechápou, co bude vlastně předmětem činnosti takového úřadu. Na opakované dotazy přišla odpověď, že to bude "shromažďování a slučování informací v rámci celé EU". Tato odpověď nejen mne neuspokojuje.

Je skutečně smyslem EU zřizovat specializované agentury pro "shromažďování a slučování informací" o skupinových právech? Jsem přesvědčen o tom, že nikoliv. Evropská unie by měla garantovat faktické fungování 4 základních svobod. To se ale zdaleka neděje. To, že je systematicky diskriminováno 70 milionů občanů z nových členských států na trhu práce EU nikoho nevzrušuje, stejně jako skutečnost, že zemědělci z nových členských států dostávají nižší dotace. Na zkoumání informací o této instituční diskriminaci žádné evropské instituty a agentury zřizovány nejsou.

Na imaginární a ideologicky motivované akce typu Evropského institutu pro rovné příležitosti mužů a žen se ale prostředky, zdá se, vždycky najdou. Během podzimu se v Evropském parlamentu ukáže, jaké je v této věci rozložení politických názorů. Poslanci ODS budou zcela jistě hlasovat proti tomuto nápadu.

www.virtually.czVysvětlení hlasování ke zprávě Hiltrud Breyer o vyhlídkách žen v mezinárodním obchodě

Evropský parlament, 28. září 2006, Štrasburk

Vážený pane předsedo, dámy a pánové,

poslanci ODS z České republiky dnes svými hlasy odmítli podpořit zprávu Hiltrud Breyer o vyhlídkách žen v mezinárodním obchodě. Tato zpráva je levicovou feministickou agitací, která nemůže přinést nic dobrého.

Zcela odmítáme tezi o rovnosti pohlaví a všechny požadavky které z tohoto chybného přístupu k lidské společnosti vyplývají. My pohlížíme na lidi jako individuální občany s individuálními právy a svobodami garantovanými státy a nikoliv jako na kolektivní pohlavím determinované skupiny s kolektivními právy.

Rovnost občanů před zákonem je ve všech státech EU již dávno realitou. Všechny ženy i muži mají ve státech EU svobodu a různým způsobem ji dle svého vlastního přesvědčení využívají například i tak, že se více věnují dětem než muži.

Požadavek rovnosti pohlaví je v přímém rozporu se svobodou. Proto v žádném případě nemůžeme podporovat zavádění kvót pro ženy v orgánech akciových společností, jak žádá předložená zpráva. Jsme rovněž na rozdíl od autorky zprávy přesvědčeni o tom, že liberalizace světového obchodu přináší mužům i ženám na celém světě nové příležitosti k uplatnění a větší prosperitu.

Z těchto důvodů jsme hlasovali proti zmíněné zprávě.

Mgr. Hynek Fajmon, člen VR a předseda OS Nymburk a poslanec EP

www.eu.ods.cz

2963 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Strašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se Jeden muž blízký papeži – a tolik zlaArabština je hlavním jazykem v některých švédských školkáchPomozte nám, prosím, bez Vás to nedáme. Byla by škoda, kdybychom po 15 letech existence museli skončitVystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

euServer.cz

Čeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?Levice opustila pracující třídu a přeběhla k migrantům, k LGBT a posedlostí Gretou, hořekují švédští komunisté

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaNulová tolerance pro vydírání ekoteroristů. U mne je tolerance vůči těmto šílencům na bodě nula. Ustupovat jim znamená jejich trestné činy legitimizovat

Eurabia.cz

Imigrantská mafie si udělala z Británie harémProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Samci z Afriky, domorodci, Petříček, SPD. Foldyna to rozjel, Xaver jen čuměl. A přiznal toNečekejte, že vám řeknou pravdu o Ukrajině, vzkazuje Tereza Spencerová. Velmi jasně o koronaviru a vtipně o Sýrii
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění