Potřebujeme Euroúřad pro pohlavní rovnost?

Autor: Hynek Fajmon | Publikováno: 4.10.2006 | Rubrika: Politika
Ester

Levicové feministické požadavky často vyvolávají u občanské veřejnosti pobavený úsměv. V poslední době ale mnoha normálním lidem začíná tzv. tuhnout úsměv na rtech, protože jde opravdu do tuhého.

Agresivní šíření levicové feministické ideologie totiž získává čím dál větší podporu ze strany Evropské unie. A není to podpora zdaleka jen myšlenková. Jedná se o soustředěný útok na evropskou legislativu a evropský rozpočet s cílem prosadit tuto ideologii z moci úřední.

Součástí tohoto úsilí je mimo jiné i probíhající jednání o zřízení European Institute of Gender Equality t.j volně česky Euroúřadu pro pohlavní rovnost. Ano, to není omyl. Takový návrh je opravdu předložen a má reálnou šanci na schválení. Cílem tohoto návrhu je vytvořit evropský úřad se sídlem ve Vídni, který bude disponovat ročním rozpočtem ve výši 50 milionů euro a má zaměstnávat 130 "genderových euroúředníků".

Evropská unie a její jednotlivé členské státy již nyní mají celou řadu institucí, které mají za cíl hájit občanská a lidská práva jednotlivých občanů. Do souboru těchto práv bezesporu patří i práva a svobody týkající se rovnosti mužů a žen. Tato práva jsou zaštítěna existujícími smlouvami a zákony a také institucemi typu Evropský soud pro lidská práva nebo Evropský ombudsman. To všechno již dávno funguje, ale feministickým aktivistům je to stále málo.

Mnozí poslanci Evropského parlamentu včetně mne nechápou, co bude vlastně předmětem činnosti takového úřadu. Na opakované dotazy přišla odpověď, že to bude "shromažďování a slučování informací v rámci celé EU". Tato odpověď nejen mne neuspokojuje.

Je skutečně smyslem EU zřizovat specializované agentury pro "shromažďování a slučování informací" o skupinových právech? Jsem přesvědčen o tom, že nikoliv. Evropská unie by měla garantovat faktické fungování 4 základních svobod. To se ale zdaleka neděje. To, že je systematicky diskriminováno 70 milionů občanů z nových členských států na trhu práce EU nikoho nevzrušuje, stejně jako skutečnost, že zemědělci z nových členských států dostávají nižší dotace. Na zkoumání informací o této instituční diskriminaci žádné evropské instituty a agentury zřizovány nejsou.

Na imaginární a ideologicky motivované akce typu Evropského institutu pro rovné příležitosti mužů a žen se ale prostředky, zdá se, vždycky najdou. Během podzimu se v Evropském parlamentu ukáže, jaké je v této věci rozložení politických názorů. Poslanci ODS budou zcela jistě hlasovat proti tomuto nápadu.

www.virtually.czVysvětlení hlasování ke zprávě Hiltrud Breyer o vyhlídkách žen v mezinárodním obchodě

Evropský parlament, 28. září 2006, Štrasburk

Vážený pane předsedo, dámy a pánové,

poslanci ODS z České republiky dnes svými hlasy odmítli podpořit zprávu Hiltrud Breyer o vyhlídkách žen v mezinárodním obchodě. Tato zpráva je levicovou feministickou agitací, která nemůže přinést nic dobrého.

Zcela odmítáme tezi o rovnosti pohlaví a všechny požadavky které z tohoto chybného přístupu k lidské společnosti vyplývají. My pohlížíme na lidi jako individuální občany s individuálními právy a svobodami garantovanými státy a nikoliv jako na kolektivní pohlavím determinované skupiny s kolektivními právy.

Rovnost občanů před zákonem je ve všech státech EU již dávno realitou. Všechny ženy i muži mají ve státech EU svobodu a různým způsobem ji dle svého vlastního přesvědčení využívají například i tak, že se více věnují dětem než muži.

Požadavek rovnosti pohlaví je v přímém rozporu se svobodou. Proto v žádném případě nemůžeme podporovat zavádění kvót pro ženy v orgánech akciových společností, jak žádá předložená zpráva. Jsme rovněž na rozdíl od autorky zprávy přesvědčeni o tom, že liberalizace světového obchodu přináší mužům i ženám na celém světě nové příležitosti k uplatnění a větší prosperitu.

Z těchto důvodů jsme hlasovali proti zmíněné zprávě.

Mgr. Hynek Fajmon, člen VR a předseda OS Nymburk a poslanec EP

www.eu.ods.cz

2661 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Švédsko je díky gangům imigrantů ve válce... Čtěte děsivá faktaPřátelé, pomozte, prosím, a přispějte na dobrou věc...Tehdy se Havel dozvěděl, že se stane prezidentem… George Soros hovoří o svých setkáních s Václavem Havlem a Karlem Schwarzenbergem…Skutečný necenzurovaný životopis Tomáše Halíka. No to si tedy počtete. FaktItalský premiér Giuseppe Conte po jednání s šéfem Evropské rady Donaldem Tuskem v Bruselu novinářům řekl, že požaduje přerozdělování migrantů, protože plánuje, že už lodě s migranty odmítat nebude

euServer.cz

Lubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

Eurabia.cz

Přednáška Lhoťana o rozdílech mezi křesťanstvím a islámem v beskydských Starých Hamrech - GruňiVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituályNová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníků

ParlamentniListy.cz

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od ZemanaTomio Okamura předvídá, co rozpoutá v Evropě nová italská vláda bez Salviniho. Jde o migranty
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění