Eurozatykač: Zatýkání přes hranice jako výraz totality

Autor: Benjamin Kuras | Publikováno: 10.10.2006 | Rubrika: Politika
EU befehl

Představme si třebas nějakého zasloužilého českého kulturního pracovníka (dále ZČKP), jak v nějakém interview vyslovuje názor, že příslušníci jistého etnika nemají výtvarné nadání. Toto interview vyjde na internetu v několika jazycích a stáhne si je, dejme tomu ve Španělsku, tamní příslušník zmíněného etnika, shodou okolností uznávaný malíř. Vyloží si to jako urážku svého etnika a podá ve Španělsku na pana ZČKP žalobu. Ačkoli ZČKP svůj kritický posudek mínil jen v českém kontextu, kde mohl pomocí důkazů zaručit jeho právní nepostižitelnost, internetovým stažením do počítače španělského malíře se jeho výrok stává trestným činem ve Španělsku. Tam se naopak dá prokázat jeho nepravdivost, tudíž urážka rasy a xenofobie.

Podle zákonů Evropské unie podnětem k stíhání tohoto trestného činu může být udání od kohokoli, kdo si takový výrok jako rasistický či xenofobní vykládá. Zda takový skutečně byl nebo ne, se pak sice ještě musí dokazovat u soudu, ale k podání žaloby a podnětu k trestnímu stíhání a případné vazbě to stačí.

Španělský státní návladní vydá na pana ZČKP „evropský zatykač“ a španělská policie jej přijede do Prahy zatknout a v želízkách si ho odveze do Španělska, aniž by si k tomu potřebovala vyžádat povolení českých soudních či policejních orgánů. U španělského soudu španělský malíř během jednoho stání prokáže, že zmíněné etnikum výtvarné nadání má a že ZČKP se svým výrokem dopustil rasové urážky a xenofobie. Španělský soudní tribunál pana ZČKP odsoudí k třem rokům vězení. Jestli to pokládáte za další paranoidní absurditu, kterou si zas na vás vymyslel zavilý eurofob, tak vězte, že přesně toto nenápadně podepsali ministři spravedlnosti EU v červnu 2002. Zatím to nazvali jen „rámcovým rozhodnutím o uplatňování evropských zatykačů“. Evropským zákonem o extradici, tedy vydávání občanů druhým zemím, se to stane až někdy koncem roku 2003 nebo začátkem roku 2004. Což postačí, aby ZČKP byl zatčen v den vstupu České republiky do EU v květnu 2004. Abych se upřímně přiznal, pana ZČKP mně extra moc líto nebude. Jenže tento chystaný zákon stanovuje 32 různých činů, za něž bude každý stát EU muset vydávat své občany kterémukoli druhému státu EU, kde byli obžalováni. Slovo „obžalováni“ je pro nás důležité, a to z tohoto důvodu: Podle dosavadních zákonů a mezinárodních dohod o extradici bylo možné občana vydat jen té zemi, kde podle obvinění trestný čin „spáchal“. Tato podmínka se novým zákonem ruší a postačí, aby tam byl jen obžalován, i když tam třeba nikdy nebyl a tudíž jej tam nemohl spáchat. Marně bychom v zákoně hledali všechny přesné definice oněch 32 činů, ale rasismus a xenofobie mezi nimi jsou. Podle pozoruhodně demokratického článku 2.3 tohoto zákona mohou ministři spravedlnosti EU - přes hlavy svých volených parlamentů - kdykoli k seznamu trestných činů podléhajících extradici přidávat další kategorie. Občané evropské unie tedy do roka ztratí přehled i představu, zač mohou či nemohou být zčista jasna zatýkáni a vězněni.

Co vlastně je či může být v EU trestným činem, se už tak jako tak ani nedá zjistit, protože nikdo nedokáže všechny zákony ani vyhledat, tím méně přečíst. Tuhle se o to pokoušel předseda právního výboru britské sněmovny lordů, když požádal zástupkyni předsedy sněmovny, aby mu dala zjistit, kolik zákonem uplatnitelných nařízení EU vydala od vstupu Velká Británie v roce 1973. Po několika dnech sčítání se došlo k číslici 101 811. To bylo v lednu.

Na dotaz, zda by do všech těchto nařízení mohl někde nakouknout, dostal milý lord odpověď, že připravit je k dispozici členům britského parlamentu by si „vzhledem k jejich rozsahu vyžadovalo disproporčních nákladů“. Rozumějme: ani britský parlament nemá na to, aby dal vyhledat a vytisknout i jen záhlaví všech zákonů, podle nichž má vládnout.

A ještě jedna drobnost: za porušení kteréhokoli z těchto sto tisíc nezjistitelných zákonů vás podle nového extradičního zákona bude moci zatýkat „policista nebo patřičná osoba“. Kdo takovou patřičnou osobou smí či nesmí být, se neuvádí. Zato se ale uvádí, že u sebe při zatýkaní ani nemusí mít zatykač.

Není divu, že už se tohoto právního státu nemůžete dočkat.

(MfD)

3408 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Čím víc bude muslimů, tím větší bude jejich moc. Vlastimil Vondruška o budoucnosti Evropy„Jsou v pasti.“ Po Letné a oslavách: Erik Best sčítá a účtuje Milionu chvilek, novinářům a jiným. A vidí změnu
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění