Hitler by měl z Hegera radost. Zavedl prohibici a bojuje proti kouření. A jak zatočit s pančovaným lihem? Vystoupit z EU!

Autor: Aleš Kuna | Publikováno: 16.9.2012 | Rubrika: Ekonomika
Hitler

Nejsem asi první, komu při nápadech topáckého kuřákobijce Hegera vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Kdybych věřil tomu, že má zbytky selského rozumu, uvěřil bych mu snad i tu dočasnost prohibice. Jenže takovému fanatiku já věřím prohibici bohužel trvalou! Přitom nejenže ta nic nevyřeší, ale naopak, jak víme z historie, povede k masivnímu nárůstu černého trhu s alkoholem.

 

Nejjednodušší recept na to, jak zlikvidovat černý trh, je přitom, jako obvykle, zcela prostý. Zrušit spotřební daň z lihu, přesunout jej do nižší sazby DPH a tu snížit na 5 procent. A ohlídat si hranice před nelegálním dovozem. K tomu všemu je však potřeba především jediného – vystoupit z EU!


Je asi všem jasné, že většina obětí metanolu nepatří mezi pijáky jednosladové whisky, ale spíše mezi pijáky všelijakých smradlavých utrejchů s názvy jako Saigonská vodka. Důvod je prostý, nemají na lepší. To je však jejich věc, kolik a co pijí, nechci zde moralizovat, protestantskou morálku nevyznávám a bojovným abstinentem hitlerovského typu také nejsem. Prostě pijí, na co mají, a to jim nikdo nemůže mít za zlé. Právě naopak, měli bychom zaručit, že je nikdo neodírá a že i ti, kteří mají hluboko do kapsy, nezaplatí třeba jen jediného panáka denně životem.


Dovolím si říct, že pokud tito lidé budou moct si koupit půllitrovou lahev vodky za 40 korun z oficiální distribuce, ve které je kvalita lihu sledována snad při každé fázi výroby a dodávky, zmizí černý trh a navíc stát vybere více na dani z příjmu. Říkáte si, jak by asi tak mohla lahev nejlevnější kontrolované vodky stát jen 40 korun? Zde jsou přibližné počty.

Na půllitrové lahvi se 40% alkoholem je dnes spotřební daň 57 korun. Stojí-li dnes nejlevnější půllitrová lahev kolem 100 Kč, bez spotřební daně by stála 43.

 

Nižší DPH by tuto cenu dále snížila o zhruba 5 korun. Takováto cena by pro nelegální výrobce potenciálně nebezpečného alkoholu byla prakticky likvidační. Prohlásil to dokonce jeden z nich v rozhovoru pro server aktualne.cz. Ale shoduje se na tom také prezident Unie výrobců a dovozců lihovin pan Petr Pavlík, který snížení spotřební daně jako účinný recept navrhl v nedávném vysílání pořadu Hydepark, nebo děkan Národohospodářské fakulty Miroslav Ševčík.

 

Jenže ekonomicky zlikvidovat černé výrobce z blízkého a dalekého Východu lze pouze za předpokladu, že zcela zrušíme spotřební daň z lihu. Snížení sazby DPH by také pomohlo, ale pochybuji, že by nám ji Brusel povolila. Klíčová daň z lihu má však v EU minimální sazbu, a tak jediným způsobem je opuštění EU, chceme-li nejen zachránit další životy, ale také vybrat více na daních a především se vyhnout šikaně ve formě prohibice. Koneckonců opuštění Schengenského prostoru a celní prohlídky na hranicích by tomu také přispěly.


Řešení je tedy jasné, ale ministr Heger je fanatik, a tak nás možná čeká delší prohibice, než si zatím dokážeme představit. A také ještě větší černý trh. Už v pondělí se jistě začnou zakládat nové firmy na dovoz olivového oleje z Polska.

 

Dovolím si zakončit zvoláním: Radši Jägera nežli Hegera!

 

Čtěte také:

Gorbačov Heger se zbláznil a zakázal alkohol. Vrah volá „chyťte vraha“

Viník konečně nalezen: Za smrt lidí kvůli nekvalitnímu alkoholu může vláda

 

pozn. EUportal.cz: S článkem nesouhlasíme. My se těšíme, že si podobně jako don Vito Corleone založíme firmu na dovážení olivového oleje. Pane Hegere, vytrvejte!

 

http://www.transparencyrevolution.com/wp-content/uploads/2011/03/don-corleone.jpg

 

Prohibici schvaluje devět z deseti kmotrů. Je to dobrý byznys.

Klíčová slova: socialismus  | občanské svobody  | volný trh  | nacismus
8779 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkověPodpořte prosím EUportal.czPiráti v sombrerech: Transgender exempláře obsazují pozice. Budou si depilovat nohy? Revoluce žere vlastní děti. Feministky ostrouhajíŠéf německých Zelených: Je třeba vyzbrojit Ukrajinu. Ekologická operace Barbarossa? Kavárna u nás je nadšená. Ať žije válka! Ta samá parta jako PirátiBelgie je v šoku po útoku migrantského gangu na čtrnáctiletou bílou dívku, kterou muslimští imigranti znásilnili, vše si natáčeli a zločin umístili na internetu. Čtyři dny poté zoufalá dívka spáchala sebevraždu

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

Eurabia.cz

Muslimská politická strana ve Francii na postupuJak si s námi vytřel Západ zadek a okradl nás o naše zlato

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotelBonus pro Petra Dvořáka: Šarapatka dorazil s ředitelem po boku a začal řádit. Lipovská mluvila o cirkusu
Články autora
Průzkum
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění