Většina zemí EU ještě nezavedla společná kritéria pro azyl

Autor: Redakce | Publikováno: 17.10.2006 | Rubrika: ShortNews
Šaria

Většina států Evropské unie zatím nezavedla společná unijní kritéria pro udělování azylu. Evropská komise oznámila, že jen šest zemí převedlo včas do svého práva směrnici, která stanoví kritéria pro uznávání osob potřebujících mezinárodní ochranu.

Mezi opozdilci je i Česká republika. Podle českých diplomatů ale tato “kvalifikační směrnice” z dubna 2004, která vstoupila v platnost dnes, platí v ČR již od 1. září, nicméně Praha o tom oficiálně Brusel dosud neinformovala.

Komisař pro vnitro a bezpečnost Franco Frattini označil celou situaci za “politováníhodnou” vzhledem k tomu, že směrnice je klíčová pro zavádění společného azylového systému v Evropě. Má zajistit, aby se ve všech zemích unie určovalo podle stejných kritérií, kdo skutečně potřebuje mezinárodní ochranu. Stejně tak stanoví pro azylanty jednotná základní práva a minimální úroveň podpor. Podle Frattiniho jednotná kritéria ve všech zemích EU přispějí k tomu, že se uprchlíci nebudou soustřeďovat při hledání azylu jen na některé země s nejlepšími podmínkami azylu.

Mluvčí komise připomněl, že v Rakousku je přijato 84 procent čečenských žadatelů o azyl, zatímco v Německu 23 a ve Slovinsku skoro nikdo.

Nařízení, o jehož převedení do národního práva informovaly komisi jen Litva, Estonsko, Francie, Rakousko, Lucembursko a Slovinsko, zavádí jednotná kritéria pro lidi, na které se nevztahuje konvence o uprchlících a přitom potřebují také mezinárodní ochranu. Sem patří zejména oběti občanské války, ale také například ženy, které jsou oběťmi sexuálního a domácího násilí.

http://info.pravdaoislamu.cz/

3121 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Konec Ukrajiny: Jak Rotschildové zničili „nezávislou“ během několika letStrašné. Afričtí imigranti prodávají na ulicích drogy a ještě se lidem vysmívají. Podívejte seNezletilí imigranti hromadně znásilnili 14-leté děvče. Máme tady děsivou ukázku toho, co by se mohlo stát, kdyby se europoslankyni KDU-ČSL Šojdrové podařilo prosadit přijetí „syrských sirotků“Pozadí manipulovaného převratu 17. listopadu 1989. Havel byl člověk, který vlastně nikdy nepracoval, který si rád užíval alkoholu a sexu a který se nechal manipulovat svými přáteli Clintonem a AlbrightovouImigrantské „děti" hromadně znásilnily 14-letou dívku. Inspirace pro "sirotky" Šojdrové?

euServer.cz

Presstituce není jen zaměstnání, ale také stav duchaPoliticko-rozvratná činnost „Člověka v tísni“

ePortal.cz

Kdyby stát nevyhazoval šest miliard do luftu, aby si někteří mohli vozit zadky zadarmo, a namísto toho jimi financoval ČT, měli bychom VŠICHNI tu příšernou televizi aspoň zadarmoZměny zákonů z dílny ministerstva vnitra prospívají ČSSD a nikoliv občanům

Eurabia.cz

Video: Napadení při akci pálení koránu v NorskuChorvatská policie na hranici zahájila na imigranty palbu

FreeGlobe.cz

Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školách

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Proboha, Šámalová a ČT lžou!“ Realita Hongkongu očima čtenáře. FOTO a VIDEO, které TV neodvysílá. Rabování, kokain, zapálení auta s řidičem a rozkazy v angličtiněMilion chvilek vyzval... A lid plní rozkaz! Po Letné se to začalo hýbat, Minář bude rád
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění