Církev vládne estébáckými a totalitními metodami a homofil Robert Bezák ji chtěl jen trošku vylepšit...

Autor: Branislav Michalka | Publikováno: 12.1.2013 | Rubrika: Kulturní válka
hippies

Róbert Bezák Superstar

Po veledůstojném pánovi Jánu Sucháňovi, agentovi StB a rozhlasové hvězdě šířící tolerantní “duchovno” na vlnách éteru; po miláčkovi deníku SME, františkánovi Jánu Krstiteľovi Balázsovi, který již momentálně není františkánem ani křtitelem, nýbrž poradcem a podle nejnovějších zpráv i amantem bývalé abonentky Sorosovy nadace, klaunovy manželky a dokonce premiérky, kterou v Německu (v té zemi ducha) nazvali “slovenskou tygřicí”, Ivety Radičové; po Antonu Srholcovi, který se zapsal nesmazatelně do dějin teologie, když přirovnal zastřeleného advokáta rozporuplné pověsti Ernesta Valka k archandělovi na zemi a který spřádal duchaplné vývody o pivu a klobáskách při Poslední večeři a kterého nejmenovaný biskup (nebyl to ten zlý Sokol) označil za psychicky narušeného; po vší této mediální poezii se nám v době adventu na mediálním nebíčku zjevila nová hvězda, která nás má dovést přes hory a pouště xenofobie do země tolerance a liberalismu, a sice Robert Bezák, emeritní arcibiskup v. v.


Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24

Vzpamatovav se z prvotního zmatku vyvolaného nezájmem prosté české veřejnosti o jeho osobu a ignorací protestních karnevalů na jeho podporu ze strany slovenských bačů poznal, kdo jsou jeho skuteční přátelé, kdo to s ním myslí dobře, a že je nehodné házet perly vlastního ducha sviním. Média oplývající hojností osvícených, liberálních a kosmopolitních filantropů, nádob to nezištnosti, mu již předtím vždy ochotně podala pomocnou ruku, která odjakživa svírá mocným stiskem kouzelnou portmonku. Tato portmonka, neboli prkenice, též šrajtofle, otevírá jako Ali Baba čarovné brány veřejného mínění a spouští kolečka v manufakturách na výrobu “osobností”. Osobností, pravda, tolerantních, otevřených, nezatížených předsudky a anachronismem. Osobností 21. století. A tak se Robert Bezák během třetího adventního víkendu rozhodl opustit svou nedobrovolnou eremitáž, sklouzl jak po dobře naleštěné skluzavce dolů a skočil rovnýma nohama přímo do blikotavého, roztančeného, sodomitského a krapet nasmrádlého světa médií.

Start hodný hollywoodského Hobita (i když Robert Bezák bude v té kampani spíše za Gandalfa) mu přichystala najednou média hned tří zemí. Nepochybně úplně náhodou. Jinak bychom museli uvěřit konspiračním teoriím a stali bychom se extrémisty. A to přece nikdo z nás nechce. Slovenské, české a rakouské televizní stanice i noviny ve snaze konečně už zachránit ubohé slovenské ovce ze spárů církevního tmářství a inkvizice, se rozhodly obětovat a poskytnout zcela nezávazně a nezištně prostor ubohému mučedníkovi tuhle z toho slovenského pralesa, co je za Vídní. A běda tomu pogromistovi a křižákovi, který by si myslel, že tato média jsou motivována nějakou protikřesťanskou záští! Nic nemůže být přece vzdálenější těmto apoštolům liberalismu a volné myšlenky. Jména jako Markíza, SME, ORF, ČT 2, TA 3 etc. jsou proslulé svojí kresťanskostí a podporou Církve, takže kam jinam se měl bývalý otec arcibiskup obrátit? Měl úpět navěky pod knutou vatikánské byrokracie?

Začátek nebyl špatný. Víkend byl nacpaný Robertem Bezákem jako kříženec klobásy a mikulášské punčochy a přetékal jím přes okraje jako bandaska plná šumivých vitamínů. Deník SME zveřejnil okamžitě rozhovor, televize Markíza další rozhovor, pak česká ČT 2 další rozhovor, zbytek mediálních papoušků se mohl uskřehotat, no hotová Brusilovova ofenzíva. Všichni liberálové přetékali soucitem a kladli ohleduplné, ale zásadní otázky. Jak jinak – vždyť tu jde o pokrok a svobodu člověka. Co všechno jsme se dozvěděli? Zajisté samé nové věci.

Jediným štěstím liberálních a lóžových bratrstev je, že lidé žijí přibližně jen 70 let. Pokud by to trvalo déle, nebo, pokud by někdo z 18. století vstal z hrobu a vyslechl si Bezákovy bláboly, s gargantuovským zívnutím by odcupital raději zpět do své hrobky. Již přes 200 let tytéž urputné výpotky, to by unavilo i mrtvolu.

Nuž pohleďme: Církev vládne estébáckými a totalitními metodami (překlad pro mrtvolu z 18. století – středověké a tyranské metody) a Robert Bezák ji chtěl jen trošku vylepšit. Ti církevní estébáci ho však nenechali dokončit tuto osvícenou obrodu. Cvičil, tančil, koncertoval, usmíval se až se mu mohly sanice roztrhnout; mládež miloval tak, že se již téměř celá obrátila na víru, jen to jeho nešťastné odvolání tomu zabránilo. No, co vám budeme povídat, zapněte si ty přijímače a nasávače, tam to všechno je. Církev ho zklamala, je plná intrik.

Zajímavé, že dokud byl arcibiskupem, tak nebyla plná intrik. Hlavně jeho chování k Sokolovi a Vrablecovi bylo oproštěné od jakýchkoliv intrik. Křišťálově čisté jako hrany Koh-i-nooru. Ach, jenomže život je příliš krátký, abychom se vrtali v těchto hromádkách. Člověka to unaví, jako kdyby dotahoval po Chaplinovi matice na pásu.

Nejúspěšnější je Bezák tam, kde je nejdrzejší. Ví, a byl zajisté dostatečně poučen svými mimocírkevním kamarády, že hlavní ctností chyceného partyzána je zatloukat, zatloukat, zatloukat a když ti všechno dokážou, tak dále zatloukat. Efekt tohoto typu chování je vždy stejný: dokonce i ten vyšetřovatel začne dumat, že na tom přece musí něco být, když tak stále zatlouká; musí za tím být nějaká pravda. A ona není. Je tam jen hora drzosti a odvahy živené vědomím, že mocní tohoto světa jsou na jeho straně. Bezák se tváří jako úplné neviňátko a mílius, přestože z Vatikánu se už doplazily dostatečně věrohodné informace o tom, za co a proč byl odejitý.

Stačí si přečíst tento rozhovor s polským knězem Dariuszem Okem z Papežské univerzity o homomafii v Církvi, kde zmiňuje odvolání Roberta Bezáka jako podporovatele homomafie, evidentně bez nějakého úmyslu zasáhnout do dění na Slovensku. Rozhovor nebyl poskytnut pro slovenská média a otec Oko zmiňuje Bezáka jen jako jednoho z mnoha; nijak se u něho nepozastavuje. Známá jsou i fakta dobře informovaného vatikanisty Sandra Magistera, zveřejněné v časopise L’Espresso, která výslovně hovoří o tom, proč byl Robert Bezák odvolán. Ale Bezák stále vrtí svým monotónním kolovrátkem: nic mi neřekli, nic jsem neudělal, všichni jsou špatní, já jsem dobrý. Jeho spis má přes 1300 stran, ale ty pojednávají pravděpodobně jen o tom “nic”, které provedl. Celá Církev se mýlí, papež i Vatikán, všichni ho zradili, biskupové i věřící, a jen on se tyčí nad ruinami tolerance a humanity jako memento pro temné a nepoučitelné Slovensko. Trošku nasládlé a lepkavé.

Názvy dokumentů, ve kterých tato nová mediální hvězda vystupuje, ukazují na rutinní strůjce všech těch nekonečných revolucí – růžových, oranžových, sametových, něžných, karafiátových, arabských jar, pražských jar a všech těch ročních období, v nichž taje a zamrzá bláto evropské degenerace. Tytéž cukrové fráze, kýčovitost levného humanismu a sentimentu. “Biskup s lidskou tváří”, tak zní název dokumentu na ČT 2. Jak neotřelé! Máme tu církevního soudruha Dubčeka! Hlavně je třeba se neustále utrápeně a tolerantně usmívat jako japonský turista pod Eiffelovkou, aby humanismus přímo z “lidské tváře” kudrnatil tak, že ho mohou česat a sklízet jako bavlnu.

Ale “lidská tvář” se trápí a má starosti. Tak se nechal slyšet v médiích. Ne o sebe, vždyť on je mučedníkem liberalismu a tomu náleží již z povahy jeho mučednické funkce trpět za svobodu, rovnost a bratrství, nýbrž má starosti o Církev. Ta je prosáklá metodami připomínajícími metody komunistické, které si Robert Bezák pamatuje, jak sám přizvukuje, z minulosti. Tehdy musel tajně poslouchat Pink Floyd a Black Sabath…

A tak nám tu opět vstává z mrtvých legenda o dvou totalitách – červené a černé, před kterými nás musí ochránit láskyplné liberálně-mediální duchovní komando. Legenda hojně šířená hned po převratu lidmi jako Fedor Gál, Peter Zajac, Ľubomír Feldek a jinými kamarády Františka Mikloška z VPN (nyní znovu spirituálně sjednocených adorací Bezáka), kteří, jak se sami vyjádřili, s hrůzou v roce 1990 pozorovali, jak hrozí, že jedna totalita bude nahrazena druhou – farářskou (a lidoveckou, samozřejmě). A dali se do boje. Uspěli a dojemný výsledek jejich snažení ocení asi všichni: od kultivovaných hltačů pornografie až po zodpovědné maminky, které nechtějí přivádět shluk buněk, zaostalci nazývaný dítě, do chudoby s jedním autem a plejstejšnem.

Nyní je zde však bývalý biskup! A ten říká to samé: Církevní hierarchie je plná totalitních metod, autoritářství či dokonce ještě hůře, jako řekl o Sokolovi, feudalismu a panštiny! No, a když to řekne bývalý biskup, tak to má jinou ránu, než když to řekne ze své pražské vilky Fedor Gál. Proto média, domácí i zahraniční, tančí zásnubní rituální tance kolem Roberta Bezáka. Zmrzlou proticírkevní zelňačku bylo třeba opět vytáhnout z balkonu a přihřát.

Předpokládám, že Robert Bezák bude ještě chvíli zaclánět ve výhledu a pak, když splní svůj úkol a bude odložen do lóžového naftalínu, dostane nějakou trafiku za dobré služby (někteří pretendenti léčebných ústavů pro poruchy duševní už dokonce cosi klábosili o kandidatuře na prezidenta!). V jeho zrodu vidím jeho zánik, abychom parafrázovali T. S. Eliotta. Jeho hvězda bude pomalu uhasínat. Není nutné se s ním hádat o tom, zda je Církev autoratativní a protidemokratická: vždy takovou byla – a chvála Bohu, že takovou byla – a modleme se, aby takovou zůstala. Pokud to budou neomarxističtí neokonzervativci chtít, ať ji klidně označují i za totalitní. Vždyť oni, konec konců, o totalitě něco vědí: obcovali s ní více než důvěrně a zplodili hejno krásných duhových levobočků, levicově orientovaných.

A plodnost, ale jiná, se stane i kamenem jejich úrazu. Celá tato mediální gymnastika kolem církevních liberálů v Evropě je totiž úplně zbytečná. Těch cca 100 lidí, kteří jsou ochotni kvůli Bezákovi vyjít do ulic, těch pár tisíc pomatenců z hnutí Wir sind Kirche, těch několik desítek tisíc nadšenců církevního liberalismu v Evropě netvoří dohromady ani počet obyvatel jednoho brazilského města. Propagovat církevní liberalismus v Evropě s nasazením všech pák a financí je totéž jako jít s bubnem na zajíce. Ty zbytky věřících, kteří vás vůbec zaregistrují, už dnes tvoří jen zlomek Církve.

Téměř všichni kardinálové jmenovaní před pár měsíci byli mimoevropští a nejeví zatím žádné známky vyššího liberálního osvícení. Čas německých a nizozemských profesorů oblažujících ubohé ovečky heideggerovsko-rahnerovskými verbálními tlačenkami nám pomalu ale neodvratně končí. Brazilec sice bude možná ve stylu voodoo a macumba zapalovat pod svatým Petrem cigáro a nalévat mu kubánský rum, s pravověrností bude na štíru, ale na sošku Panny Marie si nenechá sáhnout, a s celou liberální zahrádkou, osetou pravou a nefalšovanou hegeliánskou květomluvou, vás pošle rovnou – do Evropy. I s bývalým otcem arcibiskupem.

Převzato z Dielně svätého Jozefa. Překlad K. I. Š

Klíčová slova: Slovensko  | Katolická církev  | křesťanství  | svobodní zednáři  | liberalismus
4250 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPodpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Děti v základní škole učí, že „objektivnost“ a „perfekcionismus“ jsou rasistické rysy „bílé nadřazenosti“Prosím, pomozteDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...Stigma ‚bílého privilegia‘ a ‚toxické maskulinity‘ poškozuje kluky z bílé pracující třídyThe New York Times je anti-bílý a anti-americký

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

Eurabia.cz

V Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Sorosovi poskoci v Arménií vedou národ k sebezničení. Západ Arménií opustil a jedinou záchranou je RuskoMiláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...

ParlamentniListy.cz

Historky z Ria. Všichni divní típkové z Prahy. Zasvěcené pojednání o restauraci, kvůli které Prymula musel vrátit ministerstvoPo koule mu nesaháš! Železný z ČT a šťastný herec. Je zle
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění