reklama
Citát
Lev„Národ je veliký jen silou své odvahy, vřelostí své víry a velikostí odhodlání snášeti utrpení a přinášeti oběti budoucnosti. Celá desetiletí čekali Poláci na své vzkříšení, dvacet let čekali Maďaři na svoji revizi. I my musíme čekati. ... Charakter národa nakonec rozhodne o tom, zda ne-li my, tedy naše děti dožijí se nové, lepší svobody a neodvislosti…“

Ladislav Rašín, projev v pomnichovském parlamentu 14. 12. 1938Vystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

No EU

A co se týče Švýcarska, tam je situace ještě jednodušší: ten podíl je nula. Švýcarsko samozřejmě občas regulace od EU kvůli úsporám z rozsahu přejímá, ale mnohem častěji se totožnou úpravou legislativy snaží sladit s pravidly globálními. A i když musí švýcarští exportéři při vývozu do EU unijní standardy dodržovat (stejně jako by v Japonsku dodržovali standardy japonské), na domácím trhu se tyto normy zpravidla nevymáhají. To je v příkrém kontrastu s Británií, která 100 procent evropských regulací aplikuje na 100 procent své ekonomiky.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 28.3.2018 | Studie | 20496 čtenářů

Island dal Evropské unii košem, zůstal nezávislý a je na tom lépe

No EU

Ó ano, Strana nezávislosti. Samotný název říká všechno, co potřebujete vědět. Nezávislost – sjálfsta?is – je pro Islanďany obrovsky důležitá. Neznamená to pouze žít ve svrchované zemi, znamená to taky být samostatný, vzpřímený, neservilní. Důvodem, proč je přihláška do EU teď prakticky mrtvá, je to, že Islanďané chápou spojitost mezi žitím v nezávislém státě a žitím nezávisle na státu. Doufám, že totéž se dá říct i o mých krajanech.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 5.2.2014 | Politika | 6117 čtenářů

Vystoupit z Evropské unie a zachovat si volný obchod a prosperitu vůbec není problém. Zde jsou příklady, že to jde

No EU

Takže, abych to shrnul: Norsko má mnohem lepší ujednání než Velká Británie, ale Švýcarsko je na tom lépe než obě země. Naším cílem, až odejdeme z EU, by měl být spíš švýcarský model založený na bilaterálních smlouvách než členství v EHP – ale samozřejmě by měly ty smlouvy být přizpůsobeny našim vlastním podmínkám. Neexistuje důvod, proč bychom si nemohli vést ještě lépe než Švýcaři.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 13.11.2013 | Studie | 5116 čtenářů

Tak to je řežba: Evropská komise propaguje komunistický symbol srpu a kladiva na oficiálním plakátu EU

Bolšnac 19

Mezi symboly křesťanství, judaismu, džinismu atd. je jeden z nejodpornějších znaků, jaké kdy lidstvo vymyslelo: srp a kladivo. Pro tři generace znamenal znak sovětské revoluce chudobu, otroctví, mučení a smrt. Zdobil čepice v noci přicházejících čekistů. Uváděl a zakončoval propagandistické filmy, které tajily hladomory.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 28.10.2012 | ShortNews | 16406 čtenářů

Léčit dluhovou krizi dalším dluhem je jako léčit feťáka drogami

eutanazie

Jak předvídatelné, a současně deprimující, je vidět krátkodobé oživení trhu na pozadí dalšího záchranného balíku. Z trhů, jak říká Allister Heath, se stali feťáci, kteří zoufale čekají na další dávku vládních peněz. Každá další extáze samozřejmě trvá kratší dobu než ta předchozí; chuť se brzy vrací. To je pro kapitalismus dost ubohá výmluva.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 27.6.2012 | Ekonomika | 3558 čtenářů

Propaganda EU pro děti: směšná, nebo hrozivá?

Bolšnac 19

Co tím EU sleduje? Před pár lety jsem narazil na interní zprávu Komise, která obsahuje mj. i následující: „Děti mohou fungovat jako poslíčci, kteří mohou pomoci dostat naše myšlenky až k nim domů. Mladí lidé v praxi často hrají roli prostředníků mezi staršími generacemi a pomáhají jim porozumět euru." Myšlenka, že vláda získává rodiče skrze jejich děti, je charakteristická pro autoritativní státy, ne liberální demokracie. Člověku vytane na mysli Orwellova fiktivní mládežnická organizace Špióni nebo rebelující Pavlík Morozov, který se stal hrdinou Sovětského svazu poté, co byl zavražděn vesničany za to, že udal svého otce kulaka.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 20.7.2011 | Kulturní válka | 3871 čtenářů

Šéf euroskeptiků se vysmál "evropskému prezidentovi" za to, že se kamarádil s Kaddáfím a teď ho chce sesadit

rompuy2

There was a delicious moment in the chamber just now. Herman Van Rompuy made a sonorous statement to the effect that Muammar Gaddafi was a frightful chap who really ought to stand down. Then Nigel Farage stood up and brandished an excruciating photograph, taken as recently as four months ago, of the two unelected leaders grinning and holding hands (see above clip). “I have to say, I’ve never seen you smiling more or looking happier,” he teased the EU President.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 20.3.2011 | Video | 10055 čtenářů

Václav Klaus – poslední Evropan

Klaus_2

Nedávno jsem se dozvěděl z úvodníku v Daily Telegraph něco, co jsem nevěděl. Vypadá to, že titul, který George Orwell původně zamýšlel pro 1984, svoji dystopickou klasiku, zněl Poslední Evropan. V těchto dnech zpozoroval šéfredaktor tohoto listu, že posledním Evropanem je Václav Klaus, ten statečný, nedůtklivý, tvrdohlavý prezident České republiky. On jediný reprezentuje evropské hodnoty — vládu práva, osobní svobodu, zastupitelskou vládu — proti systému, který znehodnocuje svobodu a opovrhuje demokracií. Podpis jeho jediného zbývá, aby Lisabonská smlouva vstoupila v platnost.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 29.10.2009 | Zamyšlení | 2517 čtenářů

Accusing Euro-sceptics of anti-Semitism is the most shameful tactic yet

Antinacista

Critics of the European Conservatives and Reformists - the first bloc of mainstream parties in the European Parliament to oppose deeper integration - have reached a new and nauseating low. In their determination to malign the only serious Euro-sceptic opposition they have encountered in 50 years, they are accusing the ECR’s leader, Michał Kamiński, of anti-Semitism.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 10.8.2009 | English | 3872 čtenářů

EVROPA: Na co máme EU?

EU otaznik

„Usama Bin-Ládin udělal pro evropskou integraci více než kdokoliv od dob Jacquese Delorse.“ Nyní Brusel znovu využívá ruskou hrozbu. Jestli myslíte, že jsem cynik, tak si poslechněte slova Alexe Stubba, finského ministra zahraničí (a majitele nejsměšnější webové stránky v Evropě): „Musíme najít rovnováhu. Rovnováhu mezi silnými slovy a ekonomickými důsledky. Moje pozice je ano silným slovům, ne ekonomickým důsledkům.“ Pochopili jste? My se ani nesnažíme blafovat, my rovnou zveřejníme všechny možnosti.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 4.9.2008 | Zamyšlení | 4172 čtenářů

Please support the democratic Czechs

Vlajka - Česká Republika

Only Mirek Topolánek, the leader of the Czech ODS, is standing up for the rule of law and for democratic legitimacy. “The Irish ‘No’ is not of a lesser impact for us than the French and Dutch ‘No’,” he says. “It signifies that no matter whether the ratification process continues or not, the Lisbon Treaty will not enter into force.” You can imagine how this is going down with Sarko, Merkel et al. There is a chance that the EPP will instruct their Czech subordinates, a minor party called the Christian Democrats, to withdraw from Mr Topolánek’s coalition, causing his government to fall. If not, the ODS might become the sole exception to Hannan’s First Law of Politics: that no party is ever Euro-sceptic while in office.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 19.6.2008 | English | 7564 čtenářů

Argumenty pre vystúpení z EU a vstup do EFTA

EU otaznik

Štáty EFTA plne participujú na takzvaných štyroch slobodách jednotného trhu – voľnom pohybe, a to, tovaru, služieb, ľudí a kapitálu. No sú mimo Spoločnej poľnohospodárskej politiky. Ovládajú zdroje nachádzajúce sa na ich území, vrátane lovu rýb a energetických zásob. Strážia si vlastné hranice a prepúšťajú nimi toho, koho chcú. Sami si riešia otázky ľudských práv. Sú vyňatí z veľkého množstva noriem EÚ v oblasti sociálneho a pracovného práva. Majú právo dojednávať si dohody o voľnom obchode s tretími krajinami. Platia len symbolické príspevky do bruselského rozpočtu. Ó áno, a všetko sú to suverénne demokracie.

Autor: Daniel Hannan | Publikováno: 3.5.2007 | Studie | 4903 čtenářů

12 článků (1 stránka)
Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Donald Trump je prvým prezidentom, ktorý sa zúčastní Pochodu za život: Nikdy nás neunaví brániť nevinný život - ani doma, ani v zahraničíSoud poslal na psychiatrii migranta, který loni znásilnil nezletilou dívku v Lukavci. Podívejte se na reportáž TV Prima...Prázdné kostely i o nedělní mši: Jde o úpadek Církve po II. vatikánském koncilu. Zjevené Boží slovo a mravní zásady v prachu? Základ v rodinách a školách. Východisko z krize existuje!Kvůli klima-hysterii a boji proti CO2 se elektřina pro české spotřebitele může zvýšit nad rámec již současného zdražování navíc o 10 procentV Německu řádí středovýchodní imigrantské zločinecké klany. Do některých čtvrtí se policie odváží jít jen jako ozbrojené komando

euServer.cz

Kdo je dnes víc? Vláda a stát nebo ČT?V politice máme i Piráty. Lze klesnout ještě níž?

ePortal.cz

Evropský parlament je přesvědčen, že by všem Evropanům bez diskriminace mělo být přiznáno základní právo na na "pěkné počasí"...Čtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

Eurabia.cz

Zásadní střet se sluničkařskou mediální totalitou! Volby do Rady ČTFacebook přiznal cenzuru a boj proti šíření informací o TOM JEHOŽ JMÉNO NESMÍTE VYSLOVIT

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Po této Partii bude v koalici dusno. Schillerová měla sólo a v přímém přenosu před zraky veřejnosti potupila MaláčovouVlasovci, Koněv. Přepisování historie. Proboha, ať se vrátí do školy! Přímý účastník Pražského povstání účtuje se starosty Kolářem a Novotným
Články autora
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění