reklama
Citát
Lev„Národ je veliký jen silou své odvahy, vřelostí své víry a velikostí odhodlání snášeti utrpení a přinášeti oběti budoucnosti. Celá desetiletí čekali Poláci na své vzkříšení, dvacet let čekali Maďaři na svoji revizi. I my musíme čekati. ... Charakter národa nakonec rozhodne o tom, zda ne-li my, tedy naše děti dožijí se nové, lepší svobody a neodvislosti…“

Ladislav Rašín, projev v pomnichovském parlamentu 14. 12. 1938Jsou senátorské obavy co do důvodu přijetí Lisabonu oprávněné?

EU otaznik

Někteří čeští senátoři jsou připraveni podpořit Lisabonskou smlouvu přesto, že s jejím obsahem nesouhlasí. Přiznávají, že jsou vedeni obavou, aby nepřijetí Lisabonu ve svém důsledku neznamenalo rozdrobenou Evropu, která by nemohla vzdorovat vlivu Ruska. Jakkoli se obávám téhož, tedy abychom byli schopni - ať už jako ČR či Evropská Unie - stabilně a dlouhodobě odolávat ruskému vlivu (a myslím tím jen takovému vlivu, který by mohl vést k vytvoření zahraničně politické závislosti), jsem přesvědčen, že tyto senátorské obavy vycházejí z falešných a nesprávných premis.

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 27.4.2009 | Zamyšlení | 4172 čtenářů

ODS s Havlem již není pravicová strana

Havel

Přizváním Václava Havla k politickému obcování ztrácí ODS jakékoli morální právo odvolávat se na svou minulost a na své programové zásady. Tento akt je natolik šokující, že ho nelze přejít jen tak mlčením. Změna vztahů ODS vůči bývalému exprezidentovi Václavu Havlovi je nejdramatičtějším završením metamorfózy této strany. ODS se svým programem hlásila k obraně konzervativních a liberálních hodnot.

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 22.4.2009 | Zamyšlení | 7200 čtenářů

Blíží se kolaps české pravice?

ods2

Autentická ODS, tak jak ji známe z devadesátých let, proto přestává existovat. Mýlí se ti, kdož se domnívají, že je to hlavně tím, že mizí politická poptávka po ryzím konzervativním a ryzím ekonomickém liberálním proudu. Nikde není psáno, že nemůže v blízké budoucnosti strana hájící tyto názory vítězit, nikde není psáno, že touto stranou bude či nebude SSO. Lidé, vyznávající tyto hodnoty, nevymřeli a ani nerezignovali. Bohužel, z ODS se stává něco na způsob Unie svobody a je jen otázkou času, kdy bude tato identita definitivně naplněna.

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 25.3.2009 | Zamyšlení | 6114 čtenářů

Hans-Gert Pöttering by měl odstoupit

Bolšnac 13

Nemá smysl k tomu cokoli dalšího přidávat, snad jen to, že by naši europoslanci měli žádat rezignaci funkcionáře EP pana Hans-Gert Pötteringa.

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 18.12.2008 | Politika | 3098 čtenářů

Přestaňte házet exkrementy po lidech, pane Uhle, pane Urbane!

Bolšnac 19

Všimli si drazí čtenářové, že se pan Uhl a další, pokouší o naprosto totéž, co kdysi proti disidentům dělala Státní bezpečnost? Znectít a pomluvit, očernit a zašlapat? Což musí stát bývalí disidenti na stejné straně „pravdy", jako autor estébáckého textu?

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 17.12.2008 | Zamyšlení | 4281 čtenářů

Lisabonská smlouva aneb proč je Evropská unie nedemokratická

Bolšnac 19

Proto je třeba Lisabonskou smlouvu odmítnout a zároveň i nadále odmítat všechny projekty směřující k jednomu evropskému státu. Takový stát buďto nebude fungovat a rozpadne se, anebo bude fungovat a pak nebude demokratický. Jestli je pro někoho hodnotou, že bude Evropská unie silná navenek, tak pro mě tedy rozhodně nikoli, nebude-li zároveň demokratická. A to být prostě nemůže. A na obranu stačí NATO.

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 16.12.2008 | Zamyšlení | 3487 čtenářů

Kongres ODS: Sečteno podtrženo

ODS

Byl jsem svědkem demokratického procesu, který nezvítězil. Viděl jsem vítězství zdravých sil, které jsou nemocné. Viděl jsem odpovědnost, která nebyla.

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 9.12.2008 | Zamyšlení | 3387 čtenářů

Tvoří se evropský národ? Tvoří! Pomáhá mu v tom Václav Klaus

Klaus - tricolora

Václav Klaus, Daniel Ganley z irské strany Libertas či pánové z polské strany Právo a Spravedlnost nicméně začínají démos tvořit. Je to démos, jehož jediným cílem je hodit vidle do zpupnosti a arogance bruselské byrokracie. Proto se euroskeptičtí poslanci, kteří v červnu 2009 zaujmou stále silnější euroskeptický elektorát ve svých mateřských státech, dostanou do Evropského parlamentu, proto se shodnou a vytvoří vlastní skupinu, a to skupinu svou negací velmi odlišnou od ducha eurohujerské spolupráce.

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 8.12.2008 | Zamyšlení | 3959 čtenářů

Pár otázek pro Mirka Topolánka

Topolánek

Myslí si Mirek Topolánek, že je možné plně integrovat dvacet sedm národních států do společenství jednoho státu, který bude vládnout svým občanům (bez přímé demokratické kontroly vyjma voleb do Evropského parlamentu), prostřednictvím Evropské rady, Rady Evropské unie, Evropské komise, Evropského parlamentu, Evropského soudního dvora a Evropského účetního dvora, jednoho Evropským parlamentem voleného předsedy Rady EU a konečně komunitárního práva, ve kterém ani normální právník netuší, co to obnáší?

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 2.12.2008 | Politika | 3106 čtenářů

Soudruh předseda EK Barroso poskytl interview českým novinám

Lenin

A mimochodem, musíme si se soudruhem Barroso vyjasnit, co je to „být v souladu s realitou". Jaká je realita? Například Lisabonskou smlouvu odmítá 55 % obyvatel (říjnový výzkum STEM). A tady soudruh je předsedou Evropské komise, co Lisabonskou smlouvu připravila a teď ji prosazuje.

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 1.12.2008 | Zamyšlení | 3654 čtenářů

Neuvěřitelný nátlak Evropské komise na Českou republiku

EU da ruda

Pan Barroso v rozhovoru pro včerejší HN vyhrožuje České republice, neumlčí-li Václava Klause, může se stát druhořadou zemí. To je naprosto skandální.

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 29.11.2008 | Zamyšlení | 8120 čtenářů

Dá se vůbec ODS ještě zachránit? Nebo se rozpadne?

EU otaznik

S otevřenými sympatiemi na ODS nahlížejí lidé jako Michal Kocáb, Ludvík Vaculík, či dokonce Václav Havel. Do ODS již teď vstupují lidé od Evropských demokratů. To jsou mocné proudy "pravdy a lásky". Bude-li tato tendence pokračovat, a pokud V.K. bude sledovat jiný trend, někteří z hardcore ODS to vzdají a odejdou za novou stranou; někteří povedou marný boj uvnitř strany za původní program a nakonec rezignují, jsouce ušlapání Kateřinou Jacques a Martinem Bursíkem, neboť je právě vyhazují od Zelených.

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 27.11.2008 | Zamyšlení | 3863 čtenářů

Lisabonská smlouva: zastavte destruktivního Klause!

EU da

Slavný francouzský básník, filozof a humanista François-Marie Arouet, alias Voltaire, vrcholný představitel racionalismu a humanistu 18. století, byl tvrdý odpůrce absolutismu. Jeho přínos k rozvinutí demokratických hodnot je v tom, že dokázal určit jako morální imperativ právo svobodně se vyjádřit. „Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat.“ Toto je svoboda projevu, toto je základ všech demokratických hodnot. Kdo porušuje demokratické pravidlo diskuze, sám se diskvalifikuje. A bude se za to smažit v pekle, pane Davide Macku, smažit v pekle!

Autor: Tomáš Jubánek | Publikováno: 24.11.2008 | Zamyšlení | 3731 čtenářů

13 článků (1 stránka)
Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Sluníčkáři zavádí praktiky známé z doby totality. Univerzita vyhodila děkanku za to, že napsala, že nezáleží jen na životech černochů, ale na životech všechNěmecko se mění a rozhodně ne k lepšímu – domino efekt? Německo tak sklízí, co zaselo, a obávám se, že zdaleka není podobným „událostem“ konecMaďarsko nevěří v mírumilovné soužití s paralelními společnostmi, říká premiér OrbánChcete, aby imigranti a suníčkářská lůza rabovali i v našich městech?"Bojovníci proti rasismu" strhávají a ničí i sochy světců

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

ePortal.cz

Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneForum 24 a Hlídací pes. Dva dezinformační weby, které si hrají na arbitra pravdy, peskují ty druhé a jiný názor než svůj označují za fake news. Sami ale fake news pilně šíří

Eurabia.cz

Black Lives Matter jsou nové náboženské hnutí plné fanatismuTrump: V USA se objevil nový krajně levicový fašizmus!

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Byl zprovozněn nový most mezi Ruskem a ČínouTakže když potřebují zničit Trumpa, tak kvůli tomu zničí i USA?

ParlamentniListy.cz

Spacáková revoluce. ČT ovládla parta havlistů a přátel nového lepšího světa. Pavel Černocký má vlastní zkušenost, jak tam probíhají konkurzyOtřes v živém vstupu: Vyklouzla pravda o viru v Karviné. Redaktor koukal. A včera v TV taky „zásah“
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění