reklama
Citát
Lev„Národ je veliký jen silou své odvahy, vřelostí své víry a velikostí odhodlání snášeti utrpení a přinášeti oběti budoucnosti. Celá desetiletí čekali Poláci na své vzkříšení, dvacet let čekali Maďaři na svoji revizi. I my musíme čekati. ... Charakter národa nakonec rozhodne o tom, zda ne-li my, tedy naše děti dožijí se nové, lepší svobody a neodvislosti…“

Ladislav Rašín, projev v pomnichovském parlamentu 14. 12. 1938Margaret Thatcherová - Železná lady. Fikce a skutečnost. Osobní svědectví

thatcher_patriot

Na první pohled vypadá politika popsaná v tomto filmu jako kaleidoskopická změť - boj proti inflaci, válka o Falklandy, stávka horníků, konec studené války - každá z těchto události je sdělena několika větami, několika záběry nepokojů a bojů, hrstka smělých deklamací naší hrdinky a pak již rychle přichází další bod. Studená válka je zkondenzována do tance Thatcherové s Reaganem, pádu berlínské zdi a pařížské konference, která studenou válku oficiálně ukončila (a během níž přišla zpráva o tom, že nebyla znovu zvolena do čela toryů).

Autor: John O'Sullivan | Publikováno: 9.4.2013 | Zamyšlení | 4249 čtenářů

Jak vás Obama zahnal na unijní Titanic

Graf

Loni prvního ledna, ve chvíli, kdy se euro potácelo mezi směnnými kurzy, přijalo Estonsko společnou měnu. Byla to asi taková podívaná, jako když malý, ale bytelný záchranný člun veze pasažéry na Titanic ve chvíli, kdy už loď narazila do ledovce. Co tím asi ti Estonci chtěli říct? "Z pohledu Estonska je volba jasná: buď se stát členem klubu a patřit k těm, kdo rozhodují, anebo zůstat venku," sdělil estonský premiér novinářům.

Autor: John O'Sullivan | Publikováno: 28.6.2012 | Zamyšlení | 4532 čtenářů

Demokracie může fungovat pouze v národních státech Západu

Vlajka - Velká Británie

Spíše než na frontální tlak směrem k zavádění demokracie ve třetím světě - kde by rozumnější politikou byla podpora liberálních institucí - bychom měli svou pozornost upřít na ochranu tradičního pojetí liberální demokracie ve Spojených státech a na obranu demokratického internacionalismu v zahraničních záležitostech. A to si žádá o hlubokou změnu v tradiční konzervativní příchylnosti k elitářskému omezování demokracie, což je postoj, který nám kdysi dobře posloužil, dnes však zvýhodňuje naše nepřátele a naše oponenty.

Autor: John O'Sullivan | Publikováno: 15.1.2009 | Studie | 5094 čtenářů

Evropská unie - trh nebo kartel vlád?

EU otaznik

Demokracie je totiž víc než pořádání voleb, počítání hlasů a jmenování vítězů do úřadu. Než budou moci volební procedury vytvořit skutečnou demokracii, musí nejprve existovat společné politické uvědomění, jež dá vzniknout celonárodnímu veřejnému mínění, na které budou moci všechny politické strany směrovat svá prohlášení v diskusi, jež bude otevřená všem tématům, která voliči mohou pochopit. Krátce řečeno, musí existovat politická komunita, vůči které budou demokratické instituce a volení zástupci skutečně odpovědni.

Autor: John O'Sullivan | Publikováno: 23.7.2008 | Studie | 3875 čtenářů

John O’Sullivan: Values and Foreign Policy: National Interest and Nation State

Vlajka - Velká Británie

As someone who believes in the possibility and virtue of a civilized nationalism and national identity, I congratulate you and your neighbors on achieving just that and in steadily reducing tensions inherited from the past. Let us examine one apparently obvious and self-evident principle, generally favored by conservatives, namely, that foreign policy should pursue the national interest. No European nation with a large Muslim minority is likely to reach agreement easily on what its national interest means in policy towards the Middle East. And the more multicultural the society, the more regions will become highly problematic for European policy-making.

Autor: John O'Sullivan | Publikováno: 20.12.2007 | English | 6215 čtenářů

John O´Sullivan: In Defense of Nationalism

Lev - znak

TO SAY THAT we live in an age of nationalism is both a platitude and a provocation. It is a platitude because there are more nation-states in the world of today than at any other time in history. Decolonization gave birth to several score new nation-states in Africa and Asia from the 1940s to the 1970s. The collapse of the Soviet Union and the break-up of the Yugoslav Federation released a number of "new" old nation-states from communist imprisonment across Central Europe to Central Asia.

Autor: John O'Sullivan | Publikováno: 11.12.2007 | English | 5987 čtenářů

Kterak nepřistupovat k imigraci

Šaria

Aniž by si toho někdo příliš všímal, dostala se diskuse kolem imigrace v poslední době do úplně jiného myšlenkového kontextu. Důsledkem tohoto nového uvažování je to, že povinnost cosi změnit se přenáší z imigranta na hostitelskou zemi. Imigrace není pociťována jako významná událost v imigrantově životě - ten se prostě přesunuje někam jinam.První erupci podobného uvažování zosobňoval multikulturalismus, který důrazně oponuje tvrzení, že by se imigranti měli přizpůsobit kultuře a zvykům jejich nového domova.

Autor: John O'Sullivan | Publikováno: 15.11.2006 | Kulturní válka | 5528 čtenářů

Probuzený anglický lev-proč Anglie nesmí spát

Lev - znak

Obtížněji řešitelné problémy vězí v domácí politice. Žije-li v Británii více než 2 miliony muslimů, pociťuje-li značná část z nich vůči Británii hluboký odpor (jak to naznačují volby) a mohou-li čtyři smějící se a žertující mladí muslimové projít Londýnem, aby zaútočili bombami na své krajany, pak britská města očividně skrývají mnohem větší počet potenciálních teroristů. Je to děsivý problém – i když možná ne o tolik větší než v Americe a ne tak strašný jako problém, jaký představuje větší a podle všech známek mnohem méně loajální muslimská diaspora ve Francii.

Autor: John O'Sullivan | Publikováno: 9.8.2006 | Kulturní válka | 6047 čtenářů

Nové pokrokářství a obrana národa

lev

Demokracie a národní stát jsou siamskými dvojčaty politické teorie; demokracie zřídkakdy přežije bez svého dvojčete. Každý pokus vytvářet demokracii na principech multikulturalismu skončil buď nezdarem, nebo vyústil v hlubokou krizi.

Autor: John O'Sullivan | Publikováno: 14.6.2006 | Kulturní válka | 7116 čtenářů

Obrana nacionalismu

Lev - znak

Polovina států účastnících se první světové války - například Rakousko-Uhersko nebo carské Rusko - byla mnohonárodními říšemi. Druhá světová válka byla způsobena protichůdnými ambicemi dvou velkých nadnárodních ideologií nacionalismu nepřátelských: nacismu s jeho vírou v rasovou nadřazenost jako důležitější než národnost a komunismu s jeho vírou v rovněž důležitější třídní faktory. A byl to místní patriotismus v Británii a okupované Evropě, z něhož pocházelo odhodlání klást fašistickým ideologiím odpor.

Autor: John O'Sullivan | Publikováno: 22.9.2005 | Zamyšlení | 13037 čtenářů

Prokletí euronacionalismu - Proč by si USA měly dát pozor na EU

Hitler vlajka

Druhá světová válka vyvrací euronacionalistické argumenty dokonce ještě přesvědčivěji, neboť byla zapříčiněna střetávajícími se ambicemi dvou velkých nadnárodních ideologií, jež obě jsou vůči nacionalismu nepřátelské: nacismem s jeho vírou v rasovou hierarchii překračující hranice národů a komunismem s jeho vírou v třídní hierarchii překračující hranice národů. Lokální nacionalismy v Británii a v okupované Evropě dodávaly jistou morálku potřebnou k odporu proti těmto zločinným ideologiím, zatímco euronacionalismus, tak jak v té době existoval, byl nacisty a jejich vichystickými kolaboranty používán coby ospravedlnění jejich strategických ambicí.

Autor: John O'Sullivan | Publikováno: 28.2.2005 | Zamyšlení | 7116 čtenářů

11 článků (1 stránka)
Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Pravda a láska nové generace: Radikální islám i nový komunismus vítán. Křesťanství zakázat? "Vyspělá demokracie" naším vzorem?Prosím, pomozteDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...V polovině případů v České republice zločinci za znásilnění a sexuální delikty odejdou od soudu pouze s podmínkou, a to dokonce i v případě sexuálního zneužívání dětí! Marine Le Pen odmítá nový migrační pakt EU jako ‚sebevraždu Evropy‘

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

Eurabia.cz

Lidé útočí na mešity ve Francii !Rasizmus! Středověk! vyplísnil Erdogan Německo

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Sorosovi poskoci v Arménií vedou národ k sebezničení. Západ Arménií opustil a jedinou záchranou je RuskoMiláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...

ParlamentniListy.cz

Zkušený exsenátor: S Prymulou jde o likvidaci Babiše. Jde o všechno! Jinak tato společnost končíNěkdo to prásknul bulváru... Bašta se podíval trochu jinak na noční schůzku Prymuly. A přidal extrémní pokračování
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění