reklama
Citát
Lev„Národ je veliký jen silou své odvahy, vřelostí své víry a velikostí odhodlání snášeti utrpení a přinášeti oběti budoucnosti. Celá desetiletí čekali Poláci na své vzkříšení, dvacet let čekali Maďaři na svoji revizi. I my musíme čekati. ... Charakter národa nakonec rozhodne o tom, zda ne-li my, tedy naše děti dožijí se nové, lepší svobody a neodvislosti…“

Ladislav Rašín, projev v pomnichovském parlamentu 14. 12. 1938Politická theológia v diele Carla Schmitta

soud

V poslednej dobe je neutralizácia ilustrovaná javom „politickej korektnosti“ a ideou multikulturalizmu, keď v záujme nestrannosti a údajného hájenia práv a slobody jednotlivca sú eliminované hodnotové súdy a vykonávané zásahy do ľudského chovania. Výsledkom je deformácia slobody a relativizácia hodnôt, ktorá sa prejavuje v princípoch parlamentnej demokracie. Demokracia hlasuje o pravde, spočíva v mechanickom rozhodovaní väčšiny. Jednotlivé hlasy sú si absolútne rovné. Demokracia znamená suverenitu ľudu.

Autor: Mária Pešeková | Publikováno: 7.4.2012 | Studie | 2014 čtenářů

LABUTÍ PÍSEŇ KDU-ČSL

kducsl

Dnes už je celkem jedno, co KDU-ČSL pohřbilo víc – zda soudní spor Cyrila Svobody s charitou, volební pseudokoalice s propagátorkou evropského rozvodu Janou Hybáškovou, rezignace na bioetické otázky, stylizování se do fiktivní pozice politického středu (vše uvedené budilo dojem nevěrohodnosti KDU-ČSL) anebo vznik TOP 09. KDU-ČSL promrhala šanci na autentickou – malou, ale o to pevnější – křesťanskou stranu. KDU-ČSL se otevírala tak dlouho, až sama do té zející propasti spadla…

Autor: Mária Pešeková | Publikováno: 19.11.2010 | Zamyšlení | 3991 čtenářů

Je Cyril Svoboda Obama? Aneb vytrácejí se poslední důvody, proč volit lidovce

Svoboda

A rozhodně k věrohodnosti KDU-ČSL nepřispěje C. Svoboda, který jako předseda Legislativní rady vlády podepsal návrh zákona o specifických zdravotních službách, který měl rozšířit možnost potratů na žádost i pro občanky ze států EU. A pokud se Svoboda před volbami opět vytasí s tahákem v podobě kvót pro ženy na kandidátkách a nepředstaví rozumný program, který by oslovil malý, ale trvalý voličský segment, mnoha katolíkům nebude strany lidové vůbec líto.

Autor: Mária Pešeková | Publikováno: 27.4.2010 | Zamyšlení | 4634 čtenářů

Falošná etika pacifizmu

Rytíř

Pacifizmus odmieta vojnu a násilie ako možnosť riešenia sporov medzi jednotlivými štátmi, pretože pokladá vojnu a násilie za najvyššie zlo. Odmieta nasadiť život človeka do boja, pretože to prináša riziko smrti a zároveň nechce odobrať život druhému človekovi. Klásť zachovanie života za najvyššiu hodnotu obsahuje v sebe nutne protirečenie, pretože v prípade agresie zo strany neslobodného štátu sa vzdáva možnosti obrany a preferuje radšej život v neslobode, ktorý ale v sebe okrem odmietania slobôd obsahuje aj ohrozenie života jednotlivca.

Autor: Mária Pešeková | Publikováno: 23.11.2007 | Kulturní válka | 4122 čtenářů

Evropští socialisté usilují o levnější kondomy

Ester

Podle viceprezidenta socialistů v EP Jana Marinuse Wiersmy by to „byl praktický krok v boji proti AIDS, kdyby došlo ke snížení DPH na kondomy na minimální sazbu pěti procent. Wiersma také zdůraznil narůstající počet infikovaných v Evropě, kde bylo v roce 2005 diagnostikováno 27 000 nových případů nemocných. Možná by ale nebylo od věci zjistit, jaký podíl na šíření nemoci mají nelegální přistěhovalci.

Autor: Mária Pešeková | Publikováno: 16.11.2007 | ShortNews | 7723 čtenářů

Manželská krize eurokomisaře Verheugena

Verheugen

Nejenom čeští politici nabírají v pokročilejším věku druhý dech a hledají si mladší partnerky. Manželka eurokomisaře pro průmysl a viceprezidenta evropské komise Gabriela Verheugen sdělila německému tisku informaci o rozchodu se svým manželem. Za rozpadem 20letého manželství je již déle trvající aféra komisaře s Petrou Erler, která pracuje jako šéfka kanceláře sociálnědemokratického politika. O aféře se mluví od srpna loňského roku, kdy byl Verheugen přistižen ruka v ruce s mladší kolegyní na dovolené u Baltského moře. Inu, jak kdysi řekl samotný komisař, „sometimes shit happens“.

Autor: Mária Pešeková | Publikováno: 7.9.2007 | Zamyšlení | 4262 čtenářů

Rok 2007, rokem rovných příležitostí? Aneb marxistické manýry feminismu

Ester

Proč by mělo být úkolem státu osvobozovat matky od jejich vlastních dětí? Proč by mělo být dítě přítěží a proč by měla od něho máma utíkat za svojí prací? Takovou představu měli komunisté. Odejmout matce její dítě a vychovat nového člověka oddaného marxistické ideologii. Za tímto účelem byla po druhé světové válce žena vytržena z její přirozené role.

Autor: Mária Pešeková | Publikováno: 20.4.2007 | Kulturní válka | 6208 čtenářů

Interrupcie, nenarodený život a prirodzený zákon

Novorozenec

Ľudské bytosti v štádiu embryí nemajú schopnosť sebauvedomovania a racionality, ale ich nárok na život vyplýva z prirodzeného zákona. Podľa prirodzenosti majú potenciál stať sa osobami v plnom zmysle slova. V prípade, že do nich nebude vykonaný vonkajší zásah, vyvinie sa z nich človek, ktorý neskôr podľa istých kritérií bude mať nárok aj na ďalšie práva.

Autor: Mária Pešeková | Publikováno: 24.12.2006 | Kulturní válka | 5832 čtenářů

8 článků (1 stránka)
Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

To sa vážne nenájde niekto mladší (Sorosovi bolo vlani rovných 90 rokov), kto by od neho mohol prevziať prápor revolúcie? Začnime preto hneď z úvodu radostnou správou, že sa to podariloGlobalistická média nás označují za dezinformátory...Přispějte prosím na provoz EUportaluNejnebezpečnější kniha, která kdy byla napsána, byla zveřejněnaDokáže Václav Klaus starší vyhrát prezidentské volby?

euServer.cz

Volby budou soubojem konzervativních zastánců národního státu a progresivistů v čele s Piráty usilujících o „více Evropy“ a podporu imigrace a islamizaceBez práva na slávu. K dějinám ruské rozvědky

ePortal.cz

“Prasečinky” v poštěDaně nás dusí

Eurabia.cz

Popírání identity arménského dědictví je pokusem o kulturní drancováníTragicky osud německého otce. Přivedu vás zpět od islámských teroristů

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Proč musel zemřít/spáchat sebevraždu generál Lučanský?Proč Česká republika má nakoupit údajně předražené vakcíny proti koronaviru?

ParlamentniListy.cz

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...Vědec: Stovky tajných klubů po Česku, ,,paření” a drogy. Cizinci. A stát mlčí? Skrytý záměr
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění