reklama
Citát
Lev„Národ je veliký jen silou své odvahy, vřelostí své víry a velikostí odhodlání snášeti utrpení a přinášeti oběti budoucnosti. Celá desetiletí čekali Poláci na své vzkříšení, dvacet let čekali Maďaři na svoji revizi. I my musíme čekati. ... Charakter národa nakonec rozhodne o tom, zda ne-li my, tedy naše děti dožijí se nové, lepší svobody a neodvislosti…“

Ladislav Rašín, projev v pomnichovském parlamentu 14. 12. 1938Neploďte děti, snížíte tak "uhlíkovou stopu" a zastavíte globální oteplování!

global_warming

Veřejnost je stále častěji bombardována zprávami, jež zdůrazňují ty či ony možné katastrofické důsledky globální změny klimatu, kterou údajně způsobí lidská činnost. Tato hrozba je prý neodvratitelná, pokud lidé radikálně nezmění způsob svého života - nesníží svou "uhlíkovou stopu". Britský deník Daily Mail přináší portrét dvou silně ekologicky založených žen, které se rozhodly přispět k "záchraně Země" tím, že nebudou mít nikdy děti.

Autor: Matěj Šuster | Publikováno: 7.7.2010 | Zamyšlení | 3651 čtenářů

Západ a idea svobody

socha

Richard Pipes argumentuje, že na Západě se idea svobody vytvořila s takovým předstihem před ostatními kulturami a civilizacemi právě proto, že poměrně brzy začalo být uznáváno a chráněno soukromé vlastnictví. Soukromé vlastnictví zajišťovalo hospodářskou nezávislost a lidskou důstojnost obyvatel žijících na Západě, neboť se díky němu do značné míry osvobodili od rozmarů tyranů.

Autor: Matěj Šuster | Publikováno: 7.4.2010 | Zamyšlení | 3482 čtenářů

„Zhoubné bujení“ antidiskriminačního zákonodárství

EU da ruda

V říjnu 2007 jsme si mohli na novinkach.cz přečíst, že Němec Rolf Eden (77 let) podal žalobu na devatenáctiletou Berlíňanku poté, co odmítla jeho milostné návrhy s odůvodněním, že je pro ni „příliš starý“. Eden tím byl náramně dotčen a cítil se být obětí nepřípustné diskriminace na základě věku (dotyčná dívka jej přece a priori hodnotila jen podle jeho stáří, aniž by mu dala šanci, aby jí názorně předvedl svou výkonnost!).

Autor: Matěj Šuster | Publikováno: 5.8.2008 | Zamyšlení | 3543 čtenářů

Zákaz trestání dětí aneb „Human-rightismus“ v akci!

Lenin

Zákony již zakazují „týrání a zneužívání dětí“ a prohlašují jej za zločin. Ovšem kriminalizovat a postihovat jakékoli tělesné trestání dětí vede k obrovskému posílení státní moci a kontroly nad rodiči. Pakliže lze legitimně zakázat i nejmírnější tělesné trestání dětí, za jaké další "poklesky" tohoto typu může stát rodiče postihovat? Např. za to, že rodiče dovolí dítěti jíst hranolky s tatarkou a pít Coca-Colu? Při troše snahy jistě i zde najdeme celou řadu „expertů“ na rodičovství a výchovu dětí, kteří takové počínání rodičů bez váhání označí za „zločin proti dítěti“.

Autor: Matěj Šuster | Publikováno: 16.6.2008 | Zamyšlení | 4984 čtenářů

Eurosoudruzi z Bruselu: Tu krávu prostě ručně dojit nebudete, a basta!

Bolšnac 19

Je vidět, že dnes v očích zákonodárce není zřejmě žádné "zdravotní (aj.) riziko" natolik nepatrné, aby stát (či "nadstát" - EU) nad jeho existencí shovívavě přimhouřil své bdělé a vždy ostražité zraky. Ne, ne - my budeme chránit spotřebitele (popř. i farmáře samotné?) před těmito riziky stůj co stůj, třebas i proti jejich vůli. A to i kdyby tradiční rodinné farmy měly kvůli tomu v nezanedbatelném počtu zaniknout.

Autor: Matěj Šuster | Publikováno: 16.4.2008 | Ekonomika | 3912 čtenářů

Globální "skleníková spravedlnost

Globe

Aby byl splněn cíl snížit emise CO2 o 80%, musel by průměrný obyvatel Země vypouštět do ovzduší tak málo oxidu uhličitého, jako v současnosti vypouští průměrný Somálec. Stále hojněji se objevuje tvrzení, že k odvrácení "klimatické katastrofy" je zapotřebí stabilizovat koncentraci oxidu uhličítého v ovzduší (resp. skleníkových plynů měřených v CO2 ekvivalentu) na úrovni 550 p.p.m. tak, aby nepřesáhla dvojnásobek stavu v pre-industriální době (současná koncentrace CO2 dosahuje asi 380 p.p.m.). K takové stabilizaci koncentrace oxidu uhličitého v atmosféře by údajně bylo nezbytné postupně snížít emise oxidu uhličitého o cca 80% oproti současnému stavu (o 50% do r. 2050 a poté do r. 2100 o dalších 60% v porovnání s r. 2050 - srov. Roger Pielke Jr. - What Just Ain´t So).

Autor: Matěj Šuster | Publikováno: 3.3.2008 | Zamyšlení | 3823 čtenářů

Globální ochlazování?

Globe

Jakkoli se to z pohledu České republiky může zdát s podivem, z globálního hlediska se letošní zima nese ve znamení velmi nízkých teplot a výrazně nadprůměrného množství sněhu. Data z amerických satelitních měření ukazují, že v lednu 2008 dosáhla sněhová pokrývka na severní hemisféře nejvyšší úrovně od roku 1966. Dlouho nevídaný příval sněhu zažívají rovněž kupř. na Sibiři, v Mongolsku či v Číně. V Antarktidě vědci zaznamenali nejrozsáhlejší ledovou masu (v tomto období roku) od počátku satelitních měření (1979) - 30% nad dlouhodobým průměrem.

Autor: Matěj Šuster | Publikováno: 29.2.2008 | Zamyšlení | 6271 čtenářů

Liberalismus a kouření v knajpě

pivo

Jestliže kuřák navštíví hospodu, kterou vlastník veřejně prohlásil za nekuřáckou, přistupuje tu zároveň na pravidla, které vlastník určil. Nelze hovořit o tom, že by byl kuřák "poškozen": újmu si způsobil tak maximálně sám tím, že dotyčný podnik navštívil. To samé platí ale i v obráceném gardu: je-li hospoda vlastníkem prohlášena za kuřáckou, nemůže si nekuřák, který ji dobrovolně navštíví, stěžovat na to, že by mu byla způsobena nějaká újma.

Autor: Matěj Šuster | Publikováno: 18.2.2008 | Zamyšlení | 11178 čtenářů

Kouření v hospodách a "svoboda dýchat čistý vzduch"

pivo

Častým tvrzením těch, kdo prosazují státem nařízený zákaz kouření ve všech hospodách a restauracích, je, že takové opatření "neomezuje svobodu", nýbrž naopak chrání svobodu nekuřáků "dýchat čistý vzduch". Může vlastník hospody tím, že ve svém podniku hostům nezakáže kouřit, vskutku porušit toto údajné právo nekuřáků dýchat čistý vzduch v jeho hospodě?

Autor: Matěj Šuster | Publikováno: 17.2.2008 | Kulturní válka | 5279 čtenářů

"Reformní smlouva": staré víno v nových sudech

Je vote non

Čerstvě schválená "reformní smlouva" se od odmítnuté euroústavy fakticky liší jen v několika ohledech spíše symbolického významu. Vrcholní představitelé členských států Evropské Unie se na summitu v Lisabonu dohodli na znění smlouvy, která má nahradit odmítnutou euroústavu.

Autor: Matěj Šuster | Publikováno: 30.10.2007 | Politika | 3171 čtenářů

10 článků (1 stránka)
Podpořte nás
Čtěte také

euPortal.cz

Viktor Orbán prohlásil, že středoevropské národy by se měly semknout, aby zachovaly své křesťanské kořeny v době, kdy západní Evropa experimentuje s homosexualismem, přistěhovalectvím a ateismemDalší buzerace z Bruselu...‚Bílé privilegium‘? Bílé děti z pracující třídy jsou v britském školském systému nejznevýhodněnější, jelikož systém upřednostňuje menšinyPodpořte prosím EUportal.czDnes je snadné prohlásiti se v souladu s vlastními pocity za osobu opačného pohlaví, případně některého z dalších 57 neopačných pohlaví. I my můžeme respektovat, že se pan Vystrčil cítí být Taiwancem...

euServer.cz

Nepodmíněný příjem? – Cesta do pekelÚtok na Navalného nebo na naši první signální soustavu?

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímPovinná solidarita: Necháme se raději podplatit - nebo donutit? Orwellův newspeak. Bude EU kšeftovat s "bílým" masem?

Eurabia.cz

Džihádisté najatí Ázerbajdžánem se prý vzbouřili...Dánské premiérce se už zajídá šaría

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

eOdborar.cz

Miláček Západu Navalný je lhář a skončil v exekuci za své lži ...Mýtus malé produktivity Čechů aneb jak český otrok dře na německý blahobyt

ParlamentniListy.cz

Minář končí v čele Milionu chvilek a chce dělat politiku. Podívejte se, koho ale pořádně zvedl ze židleExpert hodnotí kampaně: Vyzdvihl ČSSD. A jednu důležitou věc čeká od Hamáčka těsně před volbami
Články autora
Průzkum
Měla by Česká republika vystoupit z EU?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
PLATFORMA PRO ZACHOVÁNÍ EVROPSKÝCH HODNOT

Byli jsme i před unií, budeme i po ní. Boj za samostatnost našeho státu bude probíhat i po Lisabonu

dixienet.org

Rádio Dixie

Václav Klaus

Mladá pravice

D.O.S.T.

Pat Buchanan

Ron Paul

Eretz.cz - zpravodajství z Izraele

Československo 2008 tour
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění