Britský biskup napadl muslimské “oběti”
Autor: Redakce | Publikováno: 28.11.2006 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Jediný asijský biskup anglikánské církve, jehož otec konvertoval od islámu, kritizoval mnoho muslimů za jejich “dvojitou psychologii”, ve které touží být jak “oběti, tak vládci”. V nejupřímější kritice muslimů církevním vůdcem Michael Nazir-Ali, biskup z Rochesteru, řekl, že kvůli tomuto pohledu nebude nikdy možné uspokojit všechny jejich požadavky.

Jediný asijský biskup anglikánské církve, jehož otec konvertoval od islámu, kritizoval mnoho muslimů za jejich “dvojitou psychologii”, ve které touží být jak “oběti, tak vládci”.

V nejupřímější kritice muslimů církevním vůdcem Michael Nazir-Ali, biskup z Rochesteru, řekl, že kvůli tomuto pohledu nebude nikdy možné uspokojit všechny jejich požadavky.

“Jejich stěžování často směřuje k postoji, že je vždy správné zasáhnout, když jsou muslimové oběti, jako v Bosně nebo v Kosovu, a vždy špatné, když jsou muslimové utlačovatelé nebo teroristé, jako s Tálibánem nebo v Íráku”, řekl Nazir-Ali.

“S ohledem na světonázor, který dal vzniknout takovým stížnostem, nemůže nikdy dojít k dostatečnému uspokojení a budou se objevovat stále nové požadavky”.

Selhání při boji s takovou vírou znamená rozkvět radikálního islámu v Británii, šířeného extrémistickými imámy, kteří každodenně několik hodin indoktrinují děti, řekl.
,br> Nazir-Ali dodal, že by měla být zavedena přísná omezení, která vláda tváří v tvář muslimským protestům zrušila, a která by zajistila, že přijíždějící imámové budou oddáni britskému způsobu života.

“Charakteristické britské hodnoty se vyvinuly z křesťanské víry a z její vize osobního i společenského dobra”, řekl biskup v rozhovoru pro The Sunday Times.

“Poté, co byly pročištěny osvícenstvím, se staly základem našeho moderního politického života. Tyto hodnoty musí být obnoveny, aby nám pomohly hlásat ctnost šlechetnosti, loajality, umírněnosti a lásky”.

Nazir-Ali, který se narodil v Pákistánu, a jehož otec konvertoval od islámu ke katolicismu, řekl, že radikální islám je učen ve školách přidružených k mešitám po celé Británii. “Ačkoliv radikální učení nemusejí být učena všude, jejich přítomnost je pociťována po celé zemi. Ovlivňuje všechny muslimy”, řekl.

“Dvě hlavní příčiny současné situace [nárůstu extrémismu] jsou fundamentalističtí imámové a materiály na internetu”. Navrhnul odfiltrovat imámy, kteří mohou podporovat extrémismus: “Musejí být posouzeni, zda mají odpovídající kvalifikaci, musí mít rozumnou znalost angličtiny a musí se zúčastnit respektovaného procesu učení se o britském životě a kultuře”.

Vláda po lobování muslimských skupin stáhla návrhy na zpřísnění požadavků pro vstup do země, které před dvěma lety prosazoval David Blunkett, bývalý ministr vnitra. Podle plánů měli zahraniční duchovní procházet rok po svém příjezdu testem z britských občanských hodnot, byly ale zrušeny spolu se zavedením požadavku na to, aby museli mluvit anglicky na konverzační úrovni. …

Nazir-Ali, 57, se narodil jako katolík v Karáčí, konvertoval k protestantismu a byl ve dvaceti letech přijat do pákistánské církve. V osmdesátých letech se usadil v Británii a ve věku 35 let se stal nejmladším biskupem na světě.

Generální tajemník Muslimské rady Británie Mohamed Abdul Bari řekl, že jeho výroky “nebyly příliš nápomocné komunitním vztahům”.

http://info.pravdaoislamu.cz/