Ahmadínežád vyzval Západ, aby přispěl k zániku Izraele
Autor: Redakce | Publikováno: 17.12.2006 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Íránský prezident Mahmúd Ahmadínedžád vyzval Západ, aby tak jako napomohl vzniku Státu Izrael, přispěl i jeho zániku. Stalo se tak na konferenci o holocaustu v íránském hlavním městě Teheránu. Íránský prezident vyjádřil přesvědčení, že konec židovského státu se blíží a znovu zpochybnil počet obětí holocaustu.

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínedžád vyzval Západ, aby tak jako napomohl vzniku Státu Izrael, přispěl i jeho zániku. Stalo se tak na konferenci o holocaustu v íránském hlavním městě Teheránu.

Íránský prezident vyjádřil přesvědčení, že konec židovského státu se blíží a znovu zpochybnil počet obětí holocaustu. Uvedla to íránská tisková agentura IRNA. Konference se zúčastnili i někteří zástupci ortodoxních Židů - ze židovských sekt, které neuznávají existenci Státu Izrael (Přesněji řečeno jde o členy Neturei Karta, která má mezi 1000-5000 členy. Ti z nich, kteří žijí na západě, se jako užiteční idioti často účastní demonstrací různých extrémistických a s terorismem sympatizujících islámských hnutí - Islám Info).

V Íránu dosud žije několikatisícová židovská komunita. Íránská islámská republika pozvala na konferenci některé protiizraelské aktivisty ze západní Evropy a podle stálého zpravodaje televize al-Džazíra v Teheránu má být konference příští rok ještě rozsáhlejší.

Hodnocení odborníků na Írán se rozcházejí. Podle zejména západních expertů chce Írán zničit židovský stát. Podle jiných, zejména ze zemí třetího světa, chce Írán takto přivést USA a Západ k jednacímu stolu a získat garance proti jakémukoli útoku.

http://info.pravdaoislamu.cz/