Počet znásilnění imigranty v hlavním městě Norska přibývá
Autor: Redakce | Publikováno: 20.12.2006 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Počet ohlášených znásilnění v Oslu je nyní šestkrát! vyšší v přepočtu na hlavu než v New Yorku, média přesto pokračují ve varování proti islámofóbii.Podle policejní studie jsou dva ze tří pachatelů obviněných ze znásilnění imigranti nezápadního původu. Unni Wikan, profesorka sociální antropologie na univerzitě v Oslu, v roce 2001 prohlásila, že “norské ženy se musí přihlásit ke svému podílu na těchto znásilněních”, protože muslimové považují jejich způsob oblékání za provokativní.

Počet znásilnění v Oslu, hlavním městě Norska, je šestkrát vyšší než v New Yorku. V Oslu došlo k explozivnímu nárůstu počtu obvinění ze znásilnění, média a autority ale trvale odmítají hovořit o příčině. Zveřejnily jí ale v roce 2001, kdy dva ze tří norských největších listů, Aftenposten a Dagbladet, oznámily, že většina těchto obvinění se týká imigrantských pachatelů, což znamená převážně muslimů. Oba listy od té doby na tuto skutečnost pohodlně “zapomněly” a již nikdy problém s muslimskou imigrací nespojily, ačkoliv počet obvinění stále roste k novým historickým rekordům. V nejlepším případě jsou tedy vinni extrémní nekompetencí, protože jejich předchozí zprávy o tomto problému jsou stále dostupné online.

Norský ministr spravedlnosti v letech 2001 až 2005 Odd Einar Dørum se o problému v roce 2001 také zmínil, později ale o něm začal mlčet. Počet ohlášených znásilnění v Oslu je nyní šestkrát - šestkrát! - vyšší v přepočtu na hlavu než v New Yorku, média přesto pokračují ve varování proti islámofóbii.

Podle Aftenposten neměla pohotovostní klinika v nemocnici Legevakt nikdy tolik obětí znásilnění. Její schopnost se o všechny z nich postarat je těžce zkoušena. Množství hlášených znásilnění během tohoto roku prudce stouplo.

Podle policejní studie jsou dva ze tří pachatelů obviněných ze znásilnění imigranti nezápadního původu. Unni Wikan, profesorka sociální antropologie na univerzitě v Oslu, v roce 2001 prohlásila, že “norské ženy se musí přihlásit ke svému podílu na těchto znásilněních”, protože muslimové považují jejich způsob oblékání za provokativní. Její závěr nebyl ten, že muslimští muži žijící na Západě se musí přizpůsobit západním normám, ale přesně opačný:“Norské ženy si musí uvědomit, že žijeme v multikulturní společnosti, a přizpůsobit se tomu”.

http://info.pravdaoislamu.cz/