Židé jsou v Británii napadáni čtyřikrát častěji než muslimové
Autor: Redakce | Publikováno: 28.12.2006 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Židé mají čtyřikrát větší šanci než muslimové, že budou napadeni kvůli svému náboženství, ukazují čísla zveřejněná policií.Rabín Alex Chapper, 33, se stal obětí náboženské nenávisti v červenci. Vracel se po bohoslužbě ze synagogy v Ilfordu v Essexu se třemi židosvkými přáteli. Všichni měli židovské čapky. Ulicí je následovalo sedm asijských mladíků, kteří na ně křičeli “jehudi”, což v arabštině znamená Židé. Jeden z nich křičel, “Jsme Pákistánci, vy jste Židé. Zabijeme vás”, a následně udeřili Chappera do obličeje a jednoho z jeho přátel lahví do hlavy.

Židé mají čtyřikrát větší šanci než muslimové, že budou napadeni kvůli svému náboženství, ukazují čísla zveřejněná policií.

Každý rok se stane obětí “náboženské nenávisti” jeden ze 400 Židů v porovnání s jedním ze 1 700 muslimů. Čísla jsou založena na údajích shromážděných policií v průběhu tří měsíců v policejních okrscích, ve kterých žije polovina muslimské a židovské populace Anglie a Walesu. Mezi zaznamenanými zločiny jsou mimo jiné napadení, slovní útoky a zločinné útoky na svatostánky.

Policejní síly začaly zaznamenávat údaje o náboženské příslušnosti obětí nenávistných zločinů až tento rok. Učinily tak na požadavek Asociace policejních náčelníků (Acpo), která chtěla jasné údaje o údajném kominutním napětí v zemi po zprávách, že jsou muslimové po 11. září 2001 a 7. červenci 2005 napadáni.

První zjištění za červenec až září, které získal Sunday Telegraph na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, nicméně ukazují, že jsou to Židé, kteří se mnohem častěji stávají oběťmi kvůli svému náboženství.

Čísla také naznačují, že mnoho trestných činů spáchaných z náboženské nenávisti zůstává v rozporu se zprávou Korunní prokuratury (CPS) nevyřešeno. CPS říká, že “nábožensky motivovaných” trestných činů bylo tento rok obviněno pouze 43 lidí a dochází k závěru, že ke zvýšení očekávanému po londýnských útocích ze 7. července 2005 nedošlo. …

Zpráva poslanců ze září říká, že britští Židé jsou dnes častěji oběťmi útokům, než tomu bylo před jednou generací. …

Rabín Alex Chapper, 33, se stal obětí náboženské nenávisti v červenci. Vracel se po bohoslužbě ze synagogy v Ilfordu v Essexu se třemi židosvkými přáteli. Všichni měli židovské čapky. Ulicí je následovalo sedm asijských mladíků, kteří na ně křičeli “jehudi”, což v arabštině znamená Židé. Jeden z nich křičel, “Jsme Pákistánci, vy jste Židé. Zabijeme vás”, a následně udeřili Chappera do obličeje a jednoho z jeho přátel lahví do hlavy.

“Bylo to děsivé, byli jsme všichni velmi otřeseni”, řekl rabín. “Myslel jsem, že budeme vážně zraněni, někdo ale pohrozil zavoláním policie a oni utekli”.

“Mladíky jsme identifikovali a oznámili jsme to policii, nebyli ale nikdy potrestáni. Zdálo se, že to policii nezajímá”.

http://info.pravdaoislamu.cz/