Italské Muslimské bratrstvo se pokouší legalizovat polygamii
Autor: Redakce | Publikováno: 04.02.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Souad Sbai, přední členka italského vládou dosazeného poradního orgánu pro muslimské otázky, Consulty, napadla minulé pondělí kontroverzní žádost o legalizaci polygamie podanou předchozího dne zástupcem italské největší islámské skupiny.

Souad Sbai, přední členka italského vládou dosazeného poradního orgánu pro muslimské otázky, Consulty, napadla minulé pondělí kontroverzní žádost o legalizaci polygamie podanou předchozího dne zástupcem italské největší islámské skupiny. “Mám z žádosti podané včera obavy a starosti”, řekla Sbai v televizi o výzvě vládě od Mohameda Baha el-Dina Ghrewatiho, bývalého imáma z Milána, a Unie islámských komunit v Itálii (UCOII), aby legalizovala praxi, která je dnes v Itálii zakázána, aby zajistila, jak řekl, že budou chráněna práva žen v polygamních rodinách. …

Dříve tento měsíc největší italský list Corriere della Sera zveřejnil na titulní stránkce článek, ve kterém žena obviňovala vůdce UCOII Hamzu Piccarda z toho, že si jí vzal jako svojí druhou ženu při náboženské ceremonii v mešitě v severním městě Verona. Ačkoliv muslimský náboženský ceremoniál není bez civilního sňatku v Itálii uznáván, zpráva v Corriere vyvolala kontroverzi, protože UCOII a další muslimské skupiny polygamii na veřejnosti odsoudily.

http://info.pravdaoislamu.cz/