Otevřený dopis Hynka Fajmona Jo Leinenovi ohledně V. Klause
Autor: Hynek Fajmon | Publikováno: 06.02.2007 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace
Pane Leinene, před několika dny jsem si s překvapením přečetl Vaše agresivní komentáře o českém prezidentovi Václavu Klausovi a jeho politice. Není to poprvé, co se staráte o věci, které nespadají do Vaší kompetence. Víte dobře, že jsem Vám již jednou zaslal reakci na Vaše nepřijatelné chování.

Pane Leinene,

před několika dny jsem si s překvapením přečetl Vaše agresivní komentáře o českém prezidentovi Václavu Klausovi a jeho politice. Není to poprvé, co se staráte o věci, které nespadají do Vaší kompetence. Víte dobře, že jsem Vám již jednou zaslal reakci na Vaše nepřijatelné chování.

Lidé v Evropě jsou svobodní a mohou vyjadřovat své názory v politickém procesu v souladu s ústavou jejich státu. Budoucnost České republiky je v rukou lidí této země, stejně jako tomu v případě Německa. Měl byste proto zanechat svých rad české politice. Nikdo Vás o to nežádá. Nebyl jste pozván do našeho domu na žádnou diskusi. Proto byste se měl dle toho slušně chovat, jak to normální lidé normálně činí.

Zkuste si představit, že by neněmecký politik začal agresivně kritizovat Vašeho prezidenta nebo kancléřku. To není normální aktivita mezi demokratickými politiky. Ale když už jste tuto debatu zahájil, tak bych rád obrátil Vaši pozornost k antievropské politice Vaší německé vlády, která blokuje jednu z hlavní svobod EU - volný pohyb lidí na pracovním trhu. Doufám, že se mnou souhlasíte, že to je neakceptovatelná antievropská politika a že uděláte osobně vše proto, aby byla odstraněna.

S pozdravem

Hynek Fajmon