Odborník na islám Bernard Lewis: Muslimové stojí před převzetím Evropy
Autor: Redakce | Publikováno: 14.02.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Islám se brzy může stát dominantní silou v Evropě, která ve jménu politické korektnosti vzdala boj o kulturní a náboženskou kontrolu. “Evropané přicházejí o svou vlastní loajalitu a svojí sebedůvěru”, řekl. “Nemají žádný respekt k vlastní kultuře”. Evropané se “vzdali” v každé otázce týkající se islámu, v rozpoložení “sebeponižování”, “politické korektnosti” a “multikulturalismu”, řekl Lewis, který se narodil v Londýně do středostavovské židovské rodiny.

Islám se brzy může stát dominantní silou v Evropě, která ve jménu politické korektnosti vzdala boj o kulturní a náboženskou kontrolu, řekl v lednu profesor Bernard Lewis, světově renomovaný odborník na Střední východ a islám.

“Zdá se, že muslimové stojí před převzetím Evropy”, řekl Lewis na setkání s redaktory The Jerusalem Post. Když byl dotázán, co to znamená pro Židy žijící v Evropě, odpověděl: “Vyhlídky židovských komunit v Evropě jsou nejasné”. Varuje, že brzy bude jedinou případnou otázkou týkající se budoucnosti Evropy, zda “Půjde o islamizovanou Evropu nebo europeizovaný islám?” Rostoucí vliv islámu v Evropě představuje obzvláštní problém s ohledem na rostoucí podporu islámského světa pro extrémistická a teroristická hnutí, řekl Lewis.

Lewis, mezi jehož početnými knihami jsou i nedávná “Co se pokazilo?: Střet mezi islámem a modernitou na Středním východě” a “Krize islámu: Svatá válka a nesvatý teror”, nemluví o žádném datu této dramatické změny a místo toho se zaměřuje na samotný proces, o kterém říká, že mu bude napomáhat “imigrace a demokracie”. Myslí si, že Evropané se namísto boje proti této hrozbě vzdali.

“Evropané přicházejí o svou vlastní loajalitu a svojí sebedůvěru”, řekl. “Nemají žádný respekt k vlastní kultuře”. Evropané se “vzdali” v každé otázce týkající se islámu, v rozpoložení “sebeponižování”, “politické korektnosti” a “multikulturalismu”, řekl Lewis, který se narodil v Londýně do středostavovské židovské rodiny a již dlouhou dobu žije ve Spojených státech.

http://info.pravdaoislamu.cz/