Dvouleté holčičce odmítnut vstup do bazénu, protože nebyla muslimka
Autor: Redakce | Publikováno: 24.02.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Když Lee Williams viděl reklamu místního bazénu na plavání rodičů s dětmi, myslel si, že je to skvělá šance na to učit svojí mladou dceru plavat. Když dorazila do zábavního centra, dvouletá Darby se těšila na vodu. Byla ale ponechána v slzách, když jim zaměstnanci řekli, že do bazénu nemohou, protože plavání bylo pouze pro muslimské ženy s jejich dětmi.

Když Lee Williams viděl reklamu místního bazénu na plavání rodičů s dětmi, myslel si, že je to skvělá šance na to učit svojí mladou dceru plavat.

Když dorazila do zábavního centra, dvouletá Darby se těšila na vodu.

Byla ale ponechána v slzách, když jim zaměstnanci řekli, že do bazénu nemohou, protože plavání bylo pouze pro muslimské ženy s jejich dětmi.

 Williams, 34, včera hořce kritizoval městskou radu Manchesteru poté, co přiznala, že reklama na jejích stránkách a na plakátech byla zavádějící. “Dokážu pochopit, proč muslimské ženy musí mít tento druh plavání, rada by je ale neměla inzerovat jako plavání pro rodiče s dětmi”, řekl. …

 Incident je posledním v sérii sporů mezi místními autoritami a veřejností kvůli plavání pro etnické menšinové skupiny.

 V prosinci minulého roku byla kritizována rada v Croydonu v jižním Londýně kvůli plavání pouze pro muslimy v jejích zábavních centrech.

 Nemuslimští členové centra v Thornton Heath byli rozhněváni, že v sobotu a v neděli nemohou plavat během hodin vyhrazených pouze muslimům, pokud nedodrží přísné požadavky na oblečení.

 Pro muže to znamená šortky, které zakrývají břicho a jsou pod kolena, zatímco ženy musí nosit plavky, které zakrývají tělo od krku ke kotníkům.

 Podobně byly za plavání pouze pro muslimské ženy kritizovány městské rady ve Wolverhamptonu a v South Lanarkshire.

 

http://info.pravdaoislamu.cz/