Dánská politická strana chce cenzurovat části Koránu, které jsou v rozporu s ústavou
Autor: Redakce | Publikováno: 10.03.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Politická strana jménem SIAD (Stop Islamiseringen af Danmark - Zastavte islamizaci Dánska) požaduje cenzuru částí Koránu a prohlašuje, že některé jeho části “podněcují k násilí”. Po karikaturové krizi a útoku na muslimské hroby se dostalo Dánsko potřetí do novinových titulků se svým antiislámským hnutím. Politická strana jménem Zastavte islamizaci Dánska tvrdí, že některé verše Koránu porušují 67. a 69. článek dánské ústavy a že podle 78. článku ústavy by měly být mešity v zemi zavřeny.

Dánové už to dělají zase:

Politická strana jménem SIAD (Stop Islamiseringen af Danmark - Zastavte islamizaci Dánska) požaduje cenzuru částí Koránu a prohlašuje, že některé jeho části “podněcují k násilí”.

Po karikaturové krizi a útoku na muslimské hroby se dostalo Dánsko potřetí do novinových titulků se svým antiislámským hnutím. Politická strana jménem Zastavte islamizaci Dánska tvrdí, že některé verše Koránu porušují 67. a 69. článek dánské ústavy a že podle 78. článku ústavy by měly být mešity v zemi zavřeny. SABAH hovořil s vůdcem SIAD Andersem Gravesem; strana má asi 400 členů. Graves řekl: “Dánsko je naše země. Některé verše Koránu mě naplňují obavami o životy mých dětí a jejich dětí”. Prohlásil, že nemají v úmyslu zakázat v zemi islám jako náboženství a ani jeho zákaz neočekávají, lidé by ale měli dodržovat ústavu země bez ohledu na to, v co věří.

Z blogu SIAD:

Novinář se zeptal, které části Koránu porušují dánskou ústavu. Odpověděli jsme, súra 8 a 9, obzvláště 9:5, dále 4:34, 4:15, 33:60, 4:11, 2:282, 24:13, 9:3, 12:29, 48:17, 47:36, 76:5, 4:57, 33:27. A 33:21, který se týká sunny.

Na otázku, který překlad jsme použili, jsme odpověděli, že německou verzi, která je přesnější než dánská.

Novinář viděl v dánském listu Politiken, že jsme poslali naši stížnost ministru spravedlnosti Lene Espersenovi. Poslali jsme jí ale také al-Džazíře a ambasádám. Anders Gravers odpověděl, že chceme ušetřit dánským imámům další výlet do arabských zemí. Namísto cestování si tak mohou poslechnout pravdu ze svého vlastního televizního kanálu al-Džazíra a od svých ambasád.

Anders Gravers je politik, jakých by mělo být víc. Jako bonus přidávám několik jednoduchých pravidel pro boj s totalitní ideologií islámu (z Gates of Vienna):

Nebuďte defenzivní, buďte ofenzivní. Přeneste boj na území nepřítele.
2. Odmítněte se nechat zastrašit násilnickými taktikami a hrozbami muslimských skupin.
3. Poučte se od muslimů a používejte k tlaku na ně právní nátlak a žaloby.
4. Zdůrazňujte drtivě násilnou povahu Koránu a sunny.
5. Jako hlavní zbraň používejte humor, protože muslimové jsou proti němu bezzbranní.

http://info.pravdaoislamu.cz/