Velká Británie: konzervativci v zajetí politické korektnosti
Autor: Redakce | Publikováno: 25.03.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Neopatrné vyjádření stálo kariéru konzervativního poslance a bývalého důstojníka Patricka Mercere. V rozhovoru pro Timesy popisoval, jak probíhá armádní výcvik. „Když je někdo pomalý, řve na něj seržant: ´hejbni zadkem ty tlustej bastarde, makej ty černej bastarde, pohni ty zrzavej bastarde…´“. Tři hodiny poté, co Timesy vyšly, byl Mercer vyhozen ze stínové vlády Davida Camerona.

Neopatrné vyjádření stálo kariéru konzervativního poslance a bývalého důstojníka Patricka Mercere. V rozhovoru pro Timesy popisoval, jak probíhá armádní výcvik. „Když je někdo pomalý, řve na něj seržant: ´hejbni zadkem ty tlustej bastarde, makej ty černej bastarde, pohni ty zrzavej bastarde…´“. Tři hodiny poté, co Timesy vyšly, byl Mercer vyhozen ze stínové vlády Davida Camerona. Podle lídra konzervativců, jsou takové výroky („černý bastarde“) „naprosto neakceptovatelné“.

Mercer sám přitom nikoho černým bastardem nenazval. Ani nepopisoval, že by sám někdy někoho takto oslovil. Ani ho nikdo neobviňuje z toho, že by snad byl rasistou. Pouhý fakt, že popisoval situaci, ve které výcvikový seržant na černého vojáka řve „černej bastarde“ (stejně jako řve na vojáky zrzavé či „nadměrně vážící“), však stačil k tomu, aby skončila jeho politická kariéra.

www.obcinst.cz

 

pozn. EUportal.cz: Enoch Powell by o politické korektnosti v Konzervativní straně mohl vyprávět.