Britští učitelé přestávají učit o holokaustu, protože se bojí muslimů
Autor: Redakce | Publikováno: 05.04.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Školy odstraňují z výuky dějepisu holokaust, aby neurazily muslimské žáky, odhalila vládou sponzorovaná studie. Ta zjistila, že někteří učitelé nejsou ochotní se zabývat zvěrstvy ze strachu, aby nerozčílili žáky, jejichž víra zahrnuje popírání holokaustu. Existuje také odpor k výuce křížových výprav z 11. století, ve kterých křesťané bojovali proti muslimským armádám o Jeruzalém, protože výuka je často v rozporu s tím, co je učeno v místních mešitách.

Školy odstraňují z výuky dějepisu holokaust, aby neurazily muslimské žáky, odhalila vládou sponzorovaná studie.

Ta zjistila, že někteří učitelé nejsou ochotní se zabývat zvěrstvy ze strachu, aby nerozčílili žáky, jejichž víra zahrnuje popírání holokaustu.

Existuje také odpor k výuce křížových výprav z 11. století, ve kterých křesťané bojovali proti muslimským armádám o Jeruzalém, protože výuka je často v rozporu s tím, co je učeno v místních mešitách.

Zjištění vedla k tvrzením, že některé školy používají dějepis “jako nástroj pro propagaci politické korektnosti”.

Studie sponzorovaná ministerstvem školství zkoumala “emotivní a kontroverzní” prvky historie učené ve školách prvního a druhého stupně.

Zjistila, že někteří učitelé vypouštějí výuku zabývající se holokaustem hned od jejího začátku, a to kvůli strachu z toho, že by muslimské děti mohly vyjadřovat ve třídách antisemitské nebo antiizraelské reakce.

Výzkumníci poskytli příklad školy druhého stupně v nejmenovaném městě na severu, která odstranila holokaust ze svých osnov.

Zpráva říká, že učitelé se bojí konfrontovat “antisemitské nálady a popírání holokaustu mezi některými muslimskými dětmi”.

 

http://info.pravdaoislamu.cz/