Ministři zahraničí EU diskutovali o svobodě pohybu mezi arabskými zeměmi a EU
Autor: Redakce | Publikováno: 06.04.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Na neformálním setkání ministrů zahraničí zemí EU v Brémách v Německu se široce diskutovalo o spolupráci mezi Evropskou unií a Arabskou ligou. Ministr zahraničí Michael Frendo řekl, že rozhovory ukázaly rostoucí podporu pro iniciativu Malty v rozvoji silnějšího strukturovaného dialogu mezi oběma organizacemi. Také zdůraznil, že pro vytvoření a funkci tohoto okruhu přátel je zásadní svoboda pohybu. Vízová politika EU proto musí být monitorována a revidována, aby umožnila pohyb osob ze sousedních zemí.

Na neformálním setkání ministrů zahraničí zemí EU v Brémách v Německu se široce diskutovalo o spolupráci mezi Evropskou unií a Arabskou ligou.

Ministr zahraničí Michael Frendo řekl, že rozhovory ukázaly rostoucí podporu pro iniciativu Malty v rozvoji silnějšího strukturovaného dialogu mezi oběma organizacemi.

Řekl, že přišel čas posílit v rámci Evropské sousedské politiky strukturovaný dialog s členskými státy Arabské ligy o záležitostech, jako jsou reformy, politika umírněnosti, rozvoj, energetická bezpečnost a klimatické změny.

Dr Frendo před tím telefonicky hovořil s Amr Moussou, generálním tajemníkem Arabské ligy, o současném stavu iniciativy Malty na vytvoření strukturovaného předběžného dialogu mezi EU a Arabskou ligou.

Moussa znovu potvrdil svojí plnou podporu maltské iniciativy. Moussa také přivítal návrh Malty ze setkání ministrů zahraničí s Arabskou ligou v Káhiře 4.-5. března a z minulého týdne při projevu k Euro-středomořskému parlamentnímu shromáždění v Tunisu.

Dr. Frendo na setkání řekl: “Evropa potřebuje okruh přátel na východě a na jihu. To je nedílnou součástí naší mise v rámci Společné zahraniční a bezpečnostní politiky, zatímco pracujeme s našimi sousedy, abychom vytvořili integrovaný prostor míru a stability a zvýšené prosperity prostřednictvím větších ekonomických a politických svobod”.

Také zdůraznil, že pro vytvoření a funkci tohoto okruhu přátel je zásadní svoboda pohybu. Vízová politika EU proto musí být monitorována a revidována, aby umožnila pohyb osob ze sousedních zemí.

(Pro další informace viz Vzestup glosokracie a cyklus Eurábijská šifra).

http://info.pravdaoislamu.cz