Erdogan (a zelení) se chystají zachránit Němce před rasismem a nacionalismem
Autor: Redakce | Publikováno: 20.04.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Claudia Roth, poslankyně za Stranu zelených, která dříve tento měsíc navštívila Turecko, kritizovala Merkelovou za prosazování tohoto zákona a řekla, že povede k rozvoji rasismu a povzbuzování k nacionalistickému izolacionismu v zahraničí.

Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan, který se má o víkendu setkat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, nadnese obavy jeho vlády z nového zákona, který zpřísní požadavky na turecké imigranty, kteří se chtějí usadit v Německu.

Zákon, který vláda minulý měsíc schválila, bude požadovat, aby manželky Turků prošly před tím, než jim bude povolen pobyt v Německu, jazykovým testem. Povoluje výjimky pro několik zemí včetně Austrálie, Jižní Koreje a Hondurasu.

Claudia Roth, poslankyně za Stranu zelených, která dříve tento měsíc navštívila Turecko, kritizovala Merkelovou za prosazování tohoto zákona a řekla, že povede k rozvoji rasismu a povzbuzování k nacionalistickému izolacionismu v zahraničí. Roth dodala, že zákon, který se také snaží bránit vynuceným manželstvím tím, že zvyšuje věk manželek, kterým je povoleno vstoupit do Německa a požaduje po některých nově příchozích digitální fotografie a sejmutí otisků prstů, je diskriminující, protože povoluje některým zemím výjimky.

 

http://info.pravdaoislamu.cz