Vůdce španělské levice se zřejmě chystá ke konverzi k islámu
Autor: Redakce | Publikováno: 20.05.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
70 procent španělských občanů, kteří během posledních patnácti let konvertovali k islámu, pocházejí z organizací patřící k radikální levici nebo protisystémovým skupinám.

Generální tajemník Spojené levice Gaspar Llamazares žije podle poslance a prezidenta Komise pro španělsko-marocké přátelství marockého parlamentu Yahia Yahia, který je v kontaktu se španělskými poslanci a který to sdělil Alerta Digital, již několik měsíců na duchovní křižovatce, která ho může dovést ke konverzi k islámu. Zdá se, že Llamazaresova konverze jedním z jeho nejlépe střežených tajemství. Yahia řekl našemu listu, že podle svých informací Llamazares studoval islám u některých z hlavních islámských autorit ve Španělsku. Podle stejných zdrojů studium a přemýšlení o koránu a dalších náboženských textech bylo tím, “co mu mohlo pomoci nalézt vnitřní mír, který hledají všechny lidské bytosti”. “Je zcela normální”, pokračoval, “že mnoho evropských komunistů nakonec konvertuje k islámu”. Sdělil také důležité číslo: 70 procent španělských občanů, kteří během posledních patnácti let konvertovali k islámu, pocházejí z organizací patřící k radikální levici nebo protisystémovým skupinám.

Llamazaresův kompromis s náboženstvím založeným Mohamedem před 1 500 lety se projevil, když vůdce Islámské rady Španělska Mansur Escudero zaslal papeži dopis, ve kterém požadoval, aby byla cordobská katedrála konvertována na “společný ekumenický prostor”. Llamazares prohlásil, že je přirozené, že na chodu “náboženské budovy”, která je tak významná jako tato, “kde své rituály vykonávalo několik náboženství”, by se mělo “podílet” i islámské náboženství.

Llamazaresovo prohlášení šlo dále než prohlášení cordobské komunistické starostky Rosy Aguilar, která řekla muslimům, aby používali katedrálu k modlitbám. Pochopitelně, pokud by byla otázka položena proporcionálně - to znamená, pokud by se týkala užívání mešity Svaté Sofie (která byla dříve ortodoxní katedrálou) tureckými křesťany - je více než pravděpodobné, že Llamazares by neměl na věc stejný názor. …

Fascinace španělských komunistů islámem není nová. Před několika měsíci ex-generální tajemník PCE Santiago Cheek řekl v televizi, že “islám je nejmocnějším revolučním nástrojem” proti západním hodnotám, které ztělesňují Spojené státy. Také v Německu dochází k nejvíce konverzím k islámu mezi lidmi, kteří byli v 60. a 70. letech stoupenci skupiny Baader-Meinhof.

V Mellile a Ceutě vyznává islám více než 90 procent straníků koalice vedené Llamazaresem, včetně generálních koordinátorů. Imám z Mellile byl dokonce v posledních obecních volbách kandidátem levicové koalice.

Na druhou stranu se partnerství mezi islámem a organizacemi radikální levice manifestuje také hypotézami rozvědky, že tyto vztahy se týkají také aktivit “saudského wahábismu”.

Pro doplnění z Čech: letní pražskou demonstraci “za solidaritu s Libanonským a Palestinským lidem”, v dané situaci tedy na podporu Hizbaláhu v jeho válce proti Izraeli, pořádaly kromě Islámské nadace v Praze, Muslimské unie a Všeobecného svazu muslimských studentů také Humanistická strana, Humanistické hnutí, Centrum kultur, Komunita pro lidský rozvoj a další organizace, kterým se budeme věnovat jakmile nám to čas dovolí (nabídkám spolupráce se překážky nekladou …). A Vojtěch Filip se svým nadšením pro Hizbaláh také nijak netajil.

 

http://info.pravdaoislamu.cz/