Geopolitická spolupráce s Polskem a státy středovýchodní Evropy
Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 24.07.2007 | Rubrika: Zamyšlení
Ilustrace
Stejně tak jsem poukázal na to, že naše země, na rozdíl od zemí západní Evropy, nejsou ještě okupovány muslimskými imigranty, máme tedy naději zabránit obsazení našich zemí muslimy a vyhnout se osudu západní Evropy, kterou muslimové při své natalitě zhruba do čtyřiceti let převezmou.

Když jsem se podíval na poslední úvodník na Modrém hlasu od Josefa Mlejnka (http://www.modryhlas.cz/stado-nezavislych-cesko-polske-vztahy) , byl jsem poněkud zhrozen. Ne však z toho důvodu, že bych jeho článek považoval za špatný a nesouhlasil bych s ním, ale protože mě tak trochu předběhl v tom, co jsem chtěl napsat sám. Ale nemusíte se bát, že budu jen opakovat pana Mlejnka.

Je to necelých čtrnáct dnů, co byl pan prezident Klaus na státní návštěvě Polska. S polským prezidentem Lechem Kaczynským se oba dva shodli na tom, že by naše země úžeji spolupracovat. To je fakt, o kterém není třeba pochybovat a který schvaluji. Ostatně česko-polskou spolupráci a kontakty s Poláky podporuji už delší dobu (http://www.euportal.cz/ShowArticle.aspx?ArtId=477 ). Myslím však, že tato spolupráce by se měla rozšířit na další státy.

Ten samý týden, co byl pan prezident v Polsku, jsem se zúčastnil jedné zajímavé konference o spolupráci států středovýchodní Evropy mezi Ruskem a Německem, která se konala v překrásném polském městě Krakowě. Mimo české a polské delegace se akce zúčastnili i zástupci běloruské protilukašenkovské opozice a zástupci z Ukrajiny, kteří jsou proti proruské Straně regionů Viktora Janukovyče. Nastínil jsem zde vizi spolupráce České republiky, Slovenska, Polska, pobaltských států, Ukrajiny a Běloruska jako protiváhy hegemonických snah Německa a Francie ovládnou skrze evropskou integraci Evropu. Taktéž jsem upozornil na nadstandardní vztahy Německa s Ruskem, které pro tento region nebyly nikdy dobrým znamením.

      Stejně tak jsem poukázal na to, že naše země, na rozdíl od zemí západní Evropy, nejsou ještě okupovány muslimskými imigranty, máme tedy naději zabránit obsazení našich zemí muslimy a vyhnout se osudu západní Evropy, kterou muslimové při své natalitě zhruba do čtyřiceti let převezmou.

Zástupci z Ukrajiny a Běloruska prohlásili, že chtějí vstoupit do EU, aby se vymanili z ruského vlivu. Já jsem je varoval, že z diktátu Moskvy se dostanou pod diktát Bruselu a navrhl jsem, že by pro ně, stejně jako pro nás, bylo lépe být členy Evropského sdružení volného obchodu, které umožňuje obchodovat volně s EU, a  NATO.

Toto jsou samozřejmě vize do budoucnosti, ale neměli bychom podceňovat ohrožení, která nám dnes přináší evropská integrace se snahou centralizovat imigrační politiku a vzestup islámu. Na základě průniku našich národních zájmů bychom měli potom spolupracovat. Pokud se nám tato spolupráce v budoucnu povede, bude dobrou zárukou pro naši bezpečnost, svobodu a suverenitu (Mou podrobnější argumentaci naleznete zde: http://www.euportal.cz/ShowArticle.aspx?ArtId=1684 )

 

 

Více zde: http://www.modryhlas.cz/geopoliticka-spoluprace-s-polskem-staty-stredovychodni-evropy