EU: kritika trestu smrti v Texasu
Autor: Redakce | Publikováno: 28.08.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Evropská unie vyzvala Texas, aby nepřistoupil k popravě čtyřstého odsouzence od obnovení trstu smrti v roce 1976. Popravy v Texasu sleduje EU s "velkou lítostí"a guvernéra Ricka Perryho vyzvala k moratoriu na další popravy. Portugalští představitelé, kteří předsedají EU, tvrdí, že "eliminace trestu smrti je zcela základní předpoklad ochrany a progresivního vývoje lidských práv.

Evropská unie vyzvala Texas, aby nepřistoupil k popravě čtyřstého odsouzence od obnovení trstu smrti v roce 1976. Popravy v Texasu sleduje EU s "velkou lítostí"a guvernéra Ricka Perryho vyzvala k moratoriu na další popravy. Portugalští představitelé, kteří předsedají EU, tvrdí, že "eliminace trestu smrti je zcela základní předpoklad ochrany a progresivního vývoje lidských práv. Tento trest je krutý a nehumánní." Podle EU neexistuje žádný důkaz, že by trest smrti jakkoli snížil hladinu zločinnosti. Guvernér Perry oponuje s tím, že se "Texasané už dávno rozhodli, že poprava je odpovídající trest za ty nejtěžší zločiny spáchané na našich občanech." V zemích EU a Rady Evropy byl trest smrti zrušen. V únoru EU vyzvala k ceosvětovému moratoriu na trest smrti a Itálie hodlá toto téma vznést na půdě RB OSN.

www.obcinst.cz

 

pozn. EUportal.cz: Ano, chraňme humánní  pedofily, devianty, masové vrahy a raději se vypořádejme s těmi odpornými nehumánními reakcinonářskými konzervativci a pravičáky, co nám brání ustavit ráj na Zemi!