Prohlášení prezidenta republiky ze dne 24. října 2007 o připravovaném pochodu extremistů pražskou židovskou čtvrtí
Autor: Redakce | Publikováno: 25.10.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Prezident republiky je velmi znepokojen snahou některých extremistických politických skupin v naší zemi u příležitosti tragického výročí tzv. „křišťálové noci“ v nacistickém Německu zorganizovat provokační pochod historickou pražskou židovskou čtvrtí. Prezident republiky apeluje na všechny odpovědné orgány, aby nedopustily konání takovéto politicky a morálně nepřijatelné akce, která hanobí památku obětí nacistických zločinů a kterou není možné tolerovat pod záminkou svobody projevu a shromažďování.

Prezident republiky je velmi znepokojen snahou některých extremistických politických skupin v naší zemi u příležitosti tragického výročí tzv. „křišťálové noci“ v nacistickém Německu zorganizovat provokační pochod historickou pražskou židovskou čtvrtí. Prezident republiky apeluje na všechny odpovědné orgány, aby nedopustily konání takovéto politicky a morálně nepřijatelné akce, která hanobí památku obětí nacistických zločinů a kterou není možné tolerovat pod záminkou svobody projevu a shromažďování.

Prezident republiky obdržel v této souvislosti dopis Centra Simona Wiesenthala, jemuž odpověděl v duchu výše zmíněného prohlášení.

V Praze dne 24. října 2007

www.klaus.cz