Pokus o vraždu vedoucích a členů dánské pobočky Stop islamization of Europe
Autor: Redakce | Publikováno: 08.11.2007 | Rubrika: ShortNews
Ilustrace
Neděle 21. října nebyla pouze útokem na svobodu projevu, ale pokusem umlčet navždy organizaci, která stojí za demokracií a svobodou řeči. Jen díky malým náhodám to celé neskončilo vraždou, jako v Holandsku, kde jeden z odvážných advokátů svobody vyjadřování, který se odvážil postavit do přední linie, musel zaplatit vlastní krví. Na zmíněnou neděli ohlásila dánská pobočka SIOE (Stop islamization of Europe) demonstraci v Kodani.

Neděle 21. října nebyla pouze útokem na svobodu projevu, ale pokusem umlčet navždy organizaci, která stojí za demokracií a svobodou řeči. Jen díky malým náhodám to celé neskončilo vraždou, jako v Holandsku, kde jeden z odvážných advokátů svobody vyjadřování, který se odvážil postavit do přední linie, musel zaplatit vlastní krví.

Na zmíněnou neděli ohlásila dánská pobočka SIOE (Stop islamization of Europe) demonstraci v Kodani. V době před jejím konáním jel Anders Gravers (SIOE a SIAD) a dva další členové dodávkou a následovali vůz ochranky, který vezl další dva členy organizace SIAD. Jedna z členek je už ve věku 74 let.

Anders Gravers (jeden z šéfů SIOE) řídil a sledoval bezpečnostní vůz až do podzemního parkoviště, kde měly automobily zůstat po dobu konání demonstrace, aby byly v bezpečí.

Anders jel velice pomalu, protože zde byl snížený strop a vjezd na parkoviště je navíc příkrý. Zaparkovat chtěl blízko jednoho z pilířů.

Po 2 až 5 vteřinách se ozvala velká rána a přední okno bylo zničeno. Dva neznámí muži vpředu a dva z každé strany rozbíjeli okna a křičeli "Dostaňte ho ven!" Začali Anderse a jeho spolujezdce bít železnými páčidly. Další členka SIAD, sedící uprostřed, dostala ránu do hlavy plnou lahví.

Andersovi se po chvíli podařilo jednoho z útočníků udeřit do obličeje, když se pokoušel otevřít dveře. Pomocí hasícího přístroje dalšího násilníka těžce udeřil do ramene. Později se ukázalo, že se ho útočníci pokusili bodnout, neboť na jeho tričku, bundě a vestě se nalezly řezné rány. Anders však nosí svou ochrannou vestu, která mu tak i tentokrat zachránila život.

Když muži, kteří napadli Andrese, náhle zmizeli, obešel Anders dodávku a šel na pomoc člence SIAD. Ta ležela na zemi, zatímco jí asi čtyři lidi mlátili železnými tyčemi. Opět se na Anderse pokusili zaútočit nožem, díky vestě však neúspěšně.

Pak jeden z nich zavelel k ústupu a všichni vyběhli po příjezdové cestě. Nejstarší členka mezitím ležela tiše na zemi. Vyběhla z dodávky hned, jak řidič zakřičel. Nevěděla, co dělat a začala běžet. Dva muži ji poté doběhli, povalili a mlátili holemi. Ležela zcela tiše v naději, že si ji tak přestanou všímat. Cítila, že se na chvíli zastavili, aby sledovali, zda se hýbe. Poté ji nechali být a zaměřili se na dalšího kolegu.

Podle Andrese nebylo nemožné zavolat policii kvůli špatnému telefonnímu spojení. Naštěstí hlídač budovy seběhl ihned po incidentu dolů a policii a záchranku zavolal.

Zranění, dva muži a dvě ženy, se rozhodli, že to nejlepší, co mohou udělat, je spolu s Andersem demonstraci dokončit. To by totiž byl políček do tváře nedemokratickým a fašistickým silám, které se je zde pokusily navždy umlčet. Anders souhlasil, že i s modřinami na těle se cítí dostatečně v pořádku. Poté, co promluvil s policií, odjel a před budovou Institutu lidských práv uskutečnil plánovaný protest.

http://sioe.wordpress.com/

 

www.eurabia.cz