Tento vrah přesně odpovídá základním pravidlům americké zahraniční politiky...
Autor: Zbyněk Passer | Publikováno: 20.11.2018 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace
Saúdský korunní princ je s vysokou pravděpodobnostíválečný zločinec a vrah, za nímž zůstávají mrtví oponenti v domácí i zahraniční politice. Princ, označovaný liberálními médii, česká nevyjímaje, jako "nadějný reformátor" už v době, kdy z jeho vůle dopadaly v Jemenu přesně naváděné americké bomby na svatby, tržiště, nebo školní autobus, přesně odpovídá základním pravidlům americké zahraniční politiky.

Saúdský korunní princ je s vysokou pravděpodobnostíválečný zločinec a vrah, za nímž zůstávají mrtví oponenti v domácí i zahraniční politice.

Princ, označovaný liberálními médii, česká nevyjímaje, jako "nadějný reformátor" už v době, kdy z jeho vůle dopadaly v Jemenu přesně naváděné americké bomby na svatby, tržiště, nebo školní autobus, přesně odpovídá základním pravidlům americké zahraniční politiky:

- když někdo vtrhne do cizí země bez našeho zájmu a povolení, je to samozřejmě okupace a doženeme jej před mezinárodní soudní tribunál, který uznáváme jen když soudí jiné, nás nikdy nesmí soudit, my stojíme nad mezinárodním právem.

- když do cizí země vrhneme my, nebo náš spojenec, jedná se výhradně o šíření svobod a demokracie prostřednictvím humanitárního bombardování porodnic, mostů, přehrad, elektráren, škol, nemocnic, tržišt, svateb, pohřebních průvodů a školních autobusů.

lidská práva jsou jen bič, kterým můžeme trestat, když a kde se to hodí, moralizovat a kázat např. o postavení Romů v ČR

- pokud se to nehodí, zapomeneme na ně a díváme de bokem, jako nedávno v Sýrii, kde jsme Turkům obětovali naše dosavadní kurdské spojence.

- pokud se čelný politik zájmové země (skoro všechny státy světa) příčí našim zájmům, označíme jej jako diktátora, korupčníka, či rovnou válečného zločince.

- pokud diktátor, korupčník, nebo válečný zločinec vyhovuje našim zájmům, označíme ho jako nadějného reformátora a našeho spojence a jede k nám na školení.

- vyhovění našim zájmům se měří na stupnici zbrojních zakázek v miliardách dolarů. Vyhovující jsou i zakázky na výstavbu jaderných elektráren.

- dle naší stupnice je největší super kámoš, ryzí demokrat a reformátor, filantrop a altruista Muhammad bin Salmán (110 - 350 mld $ kontraktů na americké zbraně, které zabíjejí jemenské děti)

- Yes, he is a bastard, but OUR bastard.